IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th January 2009, 11:27
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране Максим, Мануела, Петър и пострадалите от катастрофи.....

Какво е мнението ви за този случей?
Правилна ли е ефективна присъда или по-добре условна?
Честно ли е спрямо другите извършили на такъв вид престъпление и които си излежват вината по затворите?
Честно ли е чрез ефективната присъда да спират Максим да работи и по този начин да изплати справедливо полагащите се обещетения на близките на пострадалите?
Каквото и да му мислим .... доволни никога няма да има.
Мъртвите няма да възкръснат.
Максим няма да има същия живот занапред, ще живее завинаги със спомена от това което е извършил...
Катасторфите няма да спрат....
Но това означава ли че трябва да се дава шанс на хората по чиято вина стават?
Или пък да забравяме за прошката?
Кажете своите мнения.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th January 2009, 11:30
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Тира, за какво става дума? Има хора, които живеят в чужбина, дай повече инфо, плийз
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th January 2009, 11:37
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Тира, за какво става дума? Има хора, които живеят в чужбина, дай повече инфо, плийз
това е началото http://www.dnes.bg/article.php?id=39574
а това е едно от последните http://www.dnes.bg/article.php?id=63514

съвършенни хора няма,всеки греши
но това не е оправдание за делата ни,особено от такова етсетсво
да отнемеш живота на един и половината на друг...
не мисля,че да караш кола много пиян е присъщо на един разумен човек!и то да пропагандираш това "аз не карам пил"

предполагам,че най-голямата му присъда ще е тази на неговата съвест
но въпреки това за това му деяние да му дадат само 2-3 години затвор...
за каржба дават повече за Бога!
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th January 2009, 11:44
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

На Максим ще му тежи цял живот на съвестта,че е убил човек и осакатил друг.Дори и 10 години да му дадат,все тая-налице е погубен човешки живот.

Пък и в БГ има достатъчно случаи на доказани престъпления,чийто дела се влачат с години без присъда.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th January 2009, 12:01
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Аз дочух, че ще го поставят на някакъв по-лек режим и ще си излежи присъдата заедно с Митьо Очите. Тогава без съмнение ще излезе от затвора престъпник...
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th January 2009, 12:07
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ледено_sЪrце
Аз дочух, че ще го поставят на някакъв по-лек режим и ще си излежи присъдата заедно с Митьо Очите. Тогава без съмнение ще излезе от затвора престъпник...


да митьо очите и максим глътката
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th January 2009, 12:13
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

въпросът е много сложен... наистина Максим вече е наказан за цял живот от мисълта за деянието си, но ми се струва, че не е справедливо да получиш условна присъда за убийство по невнимание и без това ефективната му присъда не е кой знае колко строга, не знам защо не прояви малко достойнство и не си я излежи
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th January 2009, 12:23
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

Максим е яката работа популярен и затова се вдигна шум до небесата, но лично мен адски ме подразни тази пи ар кампания изкарваща го от виновен - в мъченик и как голям процент от населението вече му съчувства. Горкият той, убил човек ама кво толкова, кво е дал на България, ами Майкъл Шийлдс, ами ония Турчина, ами пияницата от Перник.. бла бла. И кво като има безброй случай с разни типажи, на които им се е разминало? Тва да не би го прави невинен, или неубиец
Тъп факт, който спомена Муцката е, че ако обера на съседа ми мазето ще получа по-голяма присъда отколкото ако се нарежа и убия някой. Един варненски симпатяга Оги е в затвора от две години за тва, че притежавал трева, което не е не-престъпление, ама е несъизмеримо с убийство.
Горкият Максим, уби човек и прати в кома друг, и сега не може да работи

Направо сърцето ми се къса. И никак не намирам ситуацията за сложна. Явно мислите в главата му не го тормозят толкова, щом иска да мине по тъч линията и ги пуска тея изявления да работел, но да не влизал в затвор.
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th January 2009, 12:24
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Oх, сега нямам време да търся в нета, ама някой от вас знае ли какво предвижда законът за тези престъпления?
В смисъл по какъв начин се определя ефективната от условната присъда?
Не че нещо, ама след бърз прочит на линковете две неща ми направиха впечатление: първо, човекът си е карал в Москва с фалшива книжка (по закон никой няма право да има 2 книжки в 2 различни държави), което показва непукизъм и незачитане на закона за пореден път, и второ: ако жертвата беше някоя известна личност дали пак щяхме да си задаваме въпроса дали ефективната присъда е грешна?! Не казвам, че е най-правилното решение, още нямам мнение, ама ми се наби в очите несъответсвието в присъдите на базата на извършителите и жертвите според първоначалната му присъда.

Да добавя, че аз бих вкарвала в затвора всички, които карат пили, независимо дали са причинили катастрофа или не. Абе, май вече си имам мнение
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МаксимМануелаПетърпострадалитеоткатастрофи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:02.