IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th November 2011, 14:33
Аватара на Siberia
Siberia Siberia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 80
По подразбиране Англия

Има ли от присъстващите във форума живяли и работили там . Става въпрос за по-сериозна работа, не тази временната с брането и прочие. Какви са процедурите и има ли шанс там като цяло за нас клетите източноевропейци . .
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th November 2011, 14:45
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

По този въпрос се обърни към Сюзън и Нелс. Мисля, че те, от пишещите във форума, са там в момента. Според мен шанс винаги има за където и да е, но дали има смисъл? Аз бих отишла в чужбина да работя, но само временно. Не мога да си представя да емигрирам. А ти завършила ли си образованието си вече? Предполагам, че е по-лесно ако се запишеш да учиш в техен университет или поне завършиш магистратура там. Желая ти успех, каквото и да решиш
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th November 2011, 16:51
Аватара на Siberia
Siberia Siberia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 80
По подразбиране

В момента уча , но и да исках нямаше да мога да си позволя да уча там .
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th November 2011, 00:15
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Шансове имаш само ако си високо квалифицирана и знаеш езика много добре!
За българи има ограничения за работа , така 4е не можеш да бъдеш наемана на работа !
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th November 2011, 00:18
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lullaby Виж мнението
.. Предполагам, че е по-лесно ако се запишеш да учиш в техен университет или поне завършиш магистратура там. Желая ти успех, каквото и да решиш
Влизането не ти гарантира завършването Системата е ттвърде различна от българската и смея да твърдя по скапана ! Пишат се масово есета и е голям гърч...днес задника ми хвана мазол от седене и писане !
През вси4ките години у4ене в БГ не съмм учила толкова много
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th November 2011, 00:46
Аватара на Siberia
Siberia Siberia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 80
По подразбиране

Значи можем само да берем където каквото расте , а ?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th November 2011, 01:04
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

ако не си високо кфалифициран кадър или поне компютърен гений , не знаеш добре езика или нямаш позволително за работа ( което не се вади просто ей така ) да
Освен да ми предложиш брак по сметка 4е да полу4иш позволително
Аз Нелка от кога я мъча ама не ще да се дава хахахах
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th November 2011, 03:22
Аватара на Siberia
Siberia Siberia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 80
По подразбиране

Знаех си аз , че бързо се взехме с моя хахах. Каква е процедурата като цяло с това позволително ?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th November 2011, 09:23
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Процедурата ти я казах по горе ! Трябва да си специалист с изключителни постижения в твоята сфера ! Ако не си поне косми4ески инжинер просто няма начин.
И забрави да работиш добра работа с лош английски. Много хора в БГ си мислят ,че знаят английски и в крайна сметка като дойдат се оказва че нищо не знаят
Познавам хора уволнение от работа заради силния си аккцент както и заради това че критериите ни за любезност се разминават тотално с английските ...( или по скоро ние нямаме такив )
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th November 2011, 01:46
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Трябва да си специалист с изключителни постижения в твоята сфера ! Ако не си поне косми4ески инжинер просто няма начин.
Не само - трябва да докажеш постоянни доходи и осигуровки от България за година назад, да си до 27 и образованието и квалификацият ти наистина да е извънземна - трябва да им докажеш, че трудно биха намерили специалист като теб между англичаните.

Друг вариант - да учиш една година постоянно, и да работиш 20 (точно) часа на седмица - след 1 година получаваш синя карта. Но това ти обучение ще е минимум 2000 паунда.

Трети: Да се омъжиш за някой със статут на селф имплоид. След една година го получаваш. Но тогава трябва да се развеждаш, което ти струва 1000 паунда.

Аз съм селф имплоид, и ме върнаха от последната ми работа, за която бях и без това прекалено квалифицирана, но няма синя карта - няма работа. А се оказа, че на предната ми работа съм работила нелегално, шефа ми просто не бил проверил какви са нормативите за българи.

Сега или трябва да запиша ПАК да уча и да изгубя още една година или да се прибера в Бг.....

Шибана е системата тука, много и то - създадена е да възпира високо квалифицирани кадри да им взимат работните места, но да подтиква нискоквалифицирани балкански субекти да им чистят кенефите и да им строят палатите...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Англия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:28.