IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 30th October 2010, 08:26
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от want
За съжаление това е нещо което не можеш да избегнеш по никакъв начин ,и изобщо не е правеж.По цял ден говоря само на английски , гледам английска телевизия , и ако не е форума дори няма да пиша на български.
Когато не си от много години в страната си някакси ''изоставаш'' с езика, тъй като той се развива постоянно.Много често по неволя изпускам думи на английски тъй като са ми по лесни или просто не знам думата на български.Има много думи които на времето просто не са съществували както и думи които нямат еквивалент на български
Съгласна съм с теб,при условие че същото ми казаха и наши приятели живеещи в чужбина от дълги години :P

И все пак е похвално че пишеш грамотно въпреки че почти не използваш български език в UK!
Отговори с цитат
  #52  
Стар 30th October 2010, 09:23
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

И другото е че процедурата по освобождаване от българско гражданство е много сложна - не искам децата ми да преживеят този тих ужас, коыто аз минах. Те бихa имали право на двоыно гражднаство до 18тата си годишнина, но след това трябва да се откажат от едното ( както аз трябваше да избирам между руско и бълграско гражданство)
Отговори с цитат
  #53  
Стар 30th October 2010, 20:03
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Не бих се отказала освен ако не съм принудена!Пък и съм много мързелива за да се занимавам с бюрократцията в БГ
Отговори с цитат
  #54  
Стар 30th October 2010, 20:22
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от want
Не бих се отказала освен ако не съм принудена!Пък и съм много мързелива за да се занимавам с бюрократцията в БГ
именно това е причина за отказване! Много работа на 1 път, вместо всяка година да се занимаваш с глупости например аз не виждам смисъл да плащам здравни вноски в БГ, след като не ползвам българското здравеопазване! Тук работодателя ми плаща здравни вноски, университета също има опция да плаща ако не работя. Излиза че плащам на БГ здравната система, без изобщо да им ползвам услугите. Има начин да декларирам, че здравните ми вноски се плащат в чужбина и се отказвам от здравни услуги в БГ, но е свързано с същите разправии както и с отказване от БГ жителство.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 30th October 2010, 20:44
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Не мисля че това е повод за отказване колкото и да е зле положението в БГ Както казах по горе за мен основателен повод е само преследване и нищо друго.
Колкото за здравните осигуровки какъв ти е проблема да подадеш заявление че живееш в БГ , аз поне съм я направила тази работа преди не знам колко години.
Моми4ето повечето ви проблеми са поради неосведоменост а не заради държавата ни!
Отговори с цитат
  #56  
Стар 30th October 2010, 20:47
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от want
Моми4ето повечето ви проблеми са поради неосведоменост а не заради държавата ни!

Сигурно, но няма откъде да намерим тази информация, освен от хора минали по този път
Отговори с цитат
  #57  
Стар 30th October 2010, 20:53
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

ами не е само неосведоменост. Предпочитам да си оправям нещата като бял човек, чиновниците да са любезни с мен, а не да ходя да им се моля за неща, на които така или иначе би трябвало да имам право. Да не говорим, че тук повечето услуги може да си ги свършиш онлайн- и висенето пред гишетата отдавна принадлежи на миналото. Направо настръхвам като се сетя за отношението на българските държавни чиновници към нещастните хора, чакащи по опашките.
Преди да замина от България работех в митницата и затова тези неща са ми познати до болка

... и ако трябва да се върнем към темата
Ако това беше вярно - биха ли ме взели на тази работа в България при положение че до 18 години съм била с двойно гражданство??? Нали все пак това е държавен пост
Отговори с цитат
  #58  
Стар 30th October 2010, 20:59
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Стига да зависи от мен ще те взема от раз
Отговори с цитат
  #59  
Стар 30th October 2010, 21:16
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Охо, Пини е работила при най-голямите гадини! Случайно да е било на Калотина?
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #60  
Стар 30th October 2010, 21:31
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз бях най-обикновен служител и не съм се гаврила с хората. Нито възрастта ми го позвoляваше, нито мястото ми в йерархията там
Но времето прекарано там ми беше достатъчно, за да осъзная, че аз в България няма да се пенсионирам
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Последицитеотемигрантскитениприключения
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:29.