IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th October 2008, 20:19
Аватара на plu6ena
plu6ena plu6ena не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 37
По подразбиране Висок холестерол.

Здравейте, искам съвет. Имам повишен холестерол и от 4 години пия Холетар и Торвакард. Пазя диета и въпреки това холестерола ми е 8. Зная, че тези препарати са вредни за жлъчката и черния дроб, затова търся нещо по- ефикасно и без толкова странични ефекти. Лекарите ме съветват да продължа да пия тези лекарства, но не бих искала да си създавам проблеми с другите органи, като например жлъчката, както споменах по- горе. Благодаря предварително, поздрави.
__________________
В ЖИВОТА НЕ Е ВАЖНО ОТ КЪДЕ ИДВАШ НИТО НА КЪДЕ ОТИВАШ, ВАЖНОТО Е ДА СИ ЩАСТЛИВ ПО ПЪТЯ СИ!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th October 2008, 13:42
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Би следвало след като лекарите те съветват да ги пиеш,да го правиш....Или да търсиш второ мнение от други лекари специалисти в тази област...но това е само моето мнение...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th October 2008, 08:17
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Относно холестерола, а предполагам, че и за други характеристики - е генно заложено. Приятеля ми е със завишен холестерол и пази диети, дълго време пи лескол (ако не се лъжа за името на лекарството) и какво ли не още не прави, но уви.... без сериозен ефект. Е, да , малко посвали показателя за холестерола, но още не е в норма. Просто изключително трудно се повлиява. Аз от към мазнини не съм се ограничавала - предпочитам масло, пълномаслено мляко и т.н. години наред. И съм под долната граница. Но моя приятелка отрегулира холестерола си с диета с много зелен фасул и капсулите ленено масло. Като излязоха по българския пазар, тя почти веднага си ги взе и е много доволна. дори сега, след като ги е спряла още е в норма.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th October 2008, 09:42
Аватара на liliata
liliata liliata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Пловдив
Мнения: 52
По подразбиране

Съветите, които ти е дала Nataly Take са много добри и определено са ефективни, а също така можеш да пробваш нешо на билкова основа, което да не уврежда другите органи, напоследък чета по вестниците добри отзиви за CardioHelp Max! Но задължително се консултирай с лекуващия лекар!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Високхолестерол
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:00.