IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Другата България


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 26th October 2009, 22:22
Аватара на ARIZINA
ARIZINA ARIZINA не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Varna
Мнения: 1 002
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Именно Това прави мястото още по екзотично. Къде ти черни пътища в Вегас?!
А на асфалт и магистрали съм се нагледала в скандинавските.

ARIZINA, Пиши после отзиви за Америка за да знам дали си заслужават нервите по посолствата, иначе все можем да измислим нещо за 1 седмица но нямам желание да обикалям по посолства. И приятно пътуване!
Благодаря!Ще пиша...макар,че аз нерви по посолства не съм имала Сигурно защото предварително бях приела,че няма да взема виза и не ми пукаше Приятно пътуване и на вас и после да пишеш.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 30th October 2009, 15:29
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

И аз съм на мнение, че Чикаго е най-красивия град в САЩ. Дори и през зимата (и не съм боледувала, ни грам)...Казвам го, след като съм живяла години наред там, в Бостън и Ню Йорк, била съм няколко пъти във Вегас, почивки в Маями и Уест Палм Бийч, ЛА, Сан Франциско, Сан Диего, Филаделфия, Кейп Код (там бях на бригадка, де).
Друг е въпросът, какво българите разбират под Чикаго...Нашата общност, която е най-многобройна там, живее в Шилър Парк, което е на майната си от ситито. Голяма част от тях не са ходили в даунтаун (но това е друга тема, да не навлизам в нея )
Но Cloud Gate (the Bean) трябва да се види, Signature Room на 95-я някъде етаж трябва да се посети за коктейлче. Това е градът с най-много и най-високи небостъргачи в Северна Америка (който континент, за сведение на Desiro, има страни като Канада и Мексико, например Супер много зеленина- уникални дръвчета и цветя по цялата главна търговска улица (Michigan Ave)
Много шопинг и приятни емоции на всички, които ще ходят към хамериканско!
__________________
Love knows no reasons... Love defies all reasons, love has no eyes. But love is not blind. Love sees but doesn't mind.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 3rd November 2009, 13:08
moneymoney moneymoney не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 682
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gia
И аз съм на мнение, че Чикаго е най-красивия град в САЩ. Дори и през зимата (и не съм боледувала, ни грам)...Казвам го, след като съм живяла години наред там, в Бостън и Ню Йорк, била съм няколко пъти във Вегас, почивки в Маями и Уест Палм Бийч, ЛА, Сан Франциско, Сан Диего, Филаделфия, Кейп Код (там бях на бригадка, де).
Друг е въпросът, какво българите разбират под Чикаго...Нашата общност, която е най-многобройна там, живее в Шилър Парк, което е на майната си от ситито. Голяма част от тях не са ходили в даунтаун (но това е друга тема, да не навлизам в нея )
Но Cloud Gate (the Bean) трябва да се види, Signature Room на 95-я някъде етаж трябва да се посети за коктейлче. Това е градът с най-много и най-високи небостъргачи в Северна Америка (който континент, за сведение на Desiro, има страни като Канада и Мексико, например Супер много зеленина- уникални дръвчета и цветя по цялата главна търговска улица (Michigan Ave)
Много шопинг и приятни емоции на всички, които ще ходят към хамериканско!
Никога не съм искал да ходя във Чикаго-само заради факта,че е пълно с българи!Години наред живях на Хавай,ходих на много места във САЩ,но не и в Чикаго....докато не дойде деня ,в който отидох и там.И тогава... ...Без коментар.Живях малко повече от половин година там.САМО,КОЙТО Е ЖИВЯЛ МАЛКО ВРЕМЕ ТАМ ЗНАЕ ЗА КАКВО ГОВОРЯ.УНИКАЛНА ОБСТАНОВКА,УНИКАЛНА АТМОСФЕРА!!ТОЗИ ГРАД Е ГРАД С ''ДУША'',КОЕТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ ЗА МНОГО ОТ ГРАДОВЕТЕ В САЩ.
__________________
“СТИЛЪТ Е ВИНАГИ НА МОДА!!!"
Отговори с цитат
  #24  
Стар 3rd November 2009, 14:04
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

На мен Вегас си ми остава бъдеща дестинация, за когато и да е Брат ми и неговата отидоха там на екскурзия преди 3 години... и се върнаха семейни
Отговори с цитат
  #25  
Стар 3rd November 2009, 16:29
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Хм, аз пък бях в Чикаго (Golden Coast, Downtown) миналата седмица, и освен по-добрия сървис в ресторантите в сравнение с Ню-Йорк, друго не усетих...Маями ми хареса къде повече - доста е различен от останалата Америка.

А небостъргачите не правят един град по-хубав...по-студен и псевдо-бизнес определено, но не и по-атрактивен...Това, чии небостъргачи са по-високи е като меренето на .... Атрактивността на един град идва от хората - приветливостта им, и от уюта, който евентуално излъчват сградите. За Чикаго (особено пък в сравнение с Маями) за уют не можем да говорим.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 3rd November 2009, 16:48
moneymoney moneymoney не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 682
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SweetShark
Хм, аз пък бях в Чикаго (Golden Coast, Downtown) миналата седмица, и освен по-добрия сървис в ресторантите в сравнение с Ню-Йорк, друго не усетих...Маями ми хареса къде повече - доста е различен от останалата Америка.

А небостъргачите не правят един град по-хубав...по-студен и псевдо-бизнес определено, но не и по-атрактивен...Това, чии небостъргачи са по-високи е като меренето на .... Атрактивността на един град идва от хората - приветливостта им, и от уюта, който евентуално излъчват сградите. За Чикаго (особено пък в сравнение с Маями) за уют не можем да говорим.
хах,нали!Къде,къде по приветливи и енергични са хората там(средна възраст 60-80г.) Но въпрос на вкус!Разни хора-разни...(как там беше.... не помня)
__________________
“СТИЛЪТ Е ВИНАГИ НА МОДА!!!"
Отговори с цитат
  #27  
Стар 3rd November 2009, 19:11
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Напротив, из Маями - особено по Оушън Драйв и плажа, пенсионери не се разхождаха... Явно им е по-добре по старческите домове, отколкото по улиците
Отговори с цитат
  #28  
Стар 4th November 2009, 00:54
moneymoney moneymoney не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 682
По подразбиране

http://www.kobrascorner.com/misc/florida.php ето нещо интерестно са ФЛ!!
__________________
“СТИЛЪТ Е ВИНАГИ НА МОДА!!!"
Отговори с цитат
  #29  
Стар 4th November 2009, 09:19
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Всяка една точка от списъка се отнася за всеки един щат в САЩ, не само за Флорида, така че си абсолютно неправ.

Най-куриозната гледка с богат пенсионер съм гледала в Сиатъл (дето е на противоположния край...): бял спортен Мерцедес Kompressor, в който слабичък висок дядо на видима възраст 90 години влизаше в продължение на 10 мин - докато се сгъне достатъчно за да седне на седалката...

А ако си мислиш, че в БГ липсват тия шофиращи дядовци, дето нито знаят къде отиват, нито усещат с каква скорост се движат, много се лъжеш...и карат не само Москвичи и Лади, ами и западни возила....единствената разлика е, че при нас бабите шофират по-малко...
Отговори с цитат
  #30  
Стар 23rd November 2009, 01:35
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Отбелязах небосъргачите просто като интересен факт. Напротив, точно следващото ми изречение изразява моето възхищение, че е един от много малкото градове, не курорти, където има зелени площи, респективно пространство...
А както казват руснаците, на вкус и цвет товарищей нет . На мен Маями ми е пренаселен с всякакви потни, мургави нископлатени ''хосета'' и циганията ми идва в повече. Дам, говоря за най-хубавата част на Маями, а за прословутия Саут бийч даже ще замълча. И пак ще напомня, че едно е да се отиде веднъж и за малко някъде, друго е да има по-задълбочени представи... А за пенсионерите там- превеждам от английски: ''какво е след пенсионирането и преди оня свят?- Маями, Фл ))
__________________
Love knows no reasons... Love defies all reasons, love has no eyes. But love is not blind. Love sees but doesn't mind.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПланирамдвуседмичнопътуванеСАЩ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:47.