IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th January 2007, 13:25
gi_11 gi_11 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 4
По подразбиране Отстраняване на липоми

Скоро си открих липом на гърба - подкожно, подвижно мастно образувание, без ясно изразени граници. Не е много изпъкнало, но е широко около 3 кв.см. Ходих при лекар и той ми каза, че е липом. Маха се по желание.
Може чрез обикновена операция, но и чрез пластична операция-навярно нещо от рода на липосукция се прави, за да се махне мастното образувание... Пластичната операция оставя по-малък белег.

Има ли някой, който си е махал чрез някаква пластична операция такъв вид липом (защото има и други видове)? Ако знаете нещо по въпроса, разкажете ми.

Интересуват ме и клиниките, които ги махат качествено. Моят липом е твърде близо до гръбначния стълб и това допълнително изисква отличен специалист...
Освен това ме интересува дали чрез спорт може да се намали такъв липом, защото аз не съм дебела, просто съм леко пълничка и склонна към трупане на паласки. Но на няколко пъти съм стопявала паласките, чрез спорт и глад. Но не знам дали този липом на гърба се повлиява по същия начин...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th January 2007, 13:43
blondi blondi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 382
По подразбиране

Аз имах такъв липом от външната страна на крака по-близо до глезена. Когато си правих операция на бюста ми го махнаха. Не беше голям и сега имам една много бледа точица на крака. Сега съм се пекла на солариум и дори и тя не се вижда. Иначе когато малко напълнеех и липома ставаше малко по-голям. Да ти кажа подробности незная, защото бях под пълна упойка.
__________________
Живеят само влюбените, останалите просто съществуват....
моите момичета
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th January 2007, 16:36
gi_11 gi_11 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря ти за отговора. :P
Колко голям беше твоя липом и при кой лекар си го махна? След премахването болеше ли те на мястото и налагаше ли се да ходиш пак за някакави процедури, като пункции или др. ? Спомняш ли си цената за махането му?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th January 2007, 23:13
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

И аз имах точно където и ти - на гърба, точно над гръбначния стълб. Моя се възпали, и затова ми го махнаха. Местна упойка, 5 мин, нищо не усетих. Изрязаха ми го преди 4 години, сега имам малък белег - като от шарка. Не шиха раната. Моя съвет е да го махнеш сега, и да не чакаш.

Незнам как се появява, но с теглото едва ли е свързано - аз тогава тежах 47кг. при ръст 160 см. С друго не мога да ти помогна, моя го оперирах в Германия. Успех.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30th January 2007, 09:14
blondi blondi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 382
По подразбиране

Оперирах се при д-р Николай Георгиев. Цена не мога да кажа, не ми взе пари, защото едновременно правих бюста и липосукция. Иначе въобще не боли, носих една лепенка няколко дни и това беше.
__________________
Живеят само влюбените, останалите просто съществуват....
моите момичета
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30th January 2007, 13:36
gi_11 gi_11 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 4
По подразбиране

katie, благодаря и на теб за отговора. Много ме окуражаваш с това, че и твоят е бил върху гръбнака и всичко е минало добре. Моят липом също е до гръбнака, като само малка част от него е върху гръбнака, а по-голямата е точно до него отстрани. На теб с какъв метод ти го махнаха? С такъв, какъвто е при липосукция ... ?

Доколкото знам, има липоми, които болят и такива, които не болят. Болящите трябва да се махат, защото... болят. Моят не боли и затова още не съм решила кога точно да го махам. Но определено трябва да го махам скоро, защото на плажа при по-внимателно разглеждане на гърба ми, ще се вижда.

Момичета, благодаря ви още веднъж за отговорите. Освен методът при katie, ме интересува още вашите липоми бяха ли големи? Моят въобще не е много изпъкнал, но на ширина заема площ от около 3 кв. см.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30th January 2007, 13:56
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Здравей пак.

Ами моят беше малък - някъде 1,5см, носих го около 3 години, и също не беше много изпъкнал. Не ме болеше вообще. Ходих на кожен лекар - тук в Германия, и той това ми каза - мастна тъкан, може да не се отстранява, но ме препоръча да го махна. Аз естественно не го послушах, ами не ми пречи, защо да го махам? Обаче след около половин година започна да ме боли, наду се, стана с големината на орех - изпъкнал, зачерви се. С две думи - възпали се, незнам защо. И отидох да ми го махнат. За съжаление не мога да то кажа точно какво са ми правили, не се поинтересувах, но знам 100% че нещо рязаха накрая, защото си спомням че докторът използва нещо като ножица. После изследваха тъканта, за ракови клетки и други неща. Казаха че всичко е ОК. След 1 седмица всичко беше заздравяло.

Затова те съветвам да го махнеш, кой знае какво може да стане...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30th January 2007, 17:37
gi_11 gi_11 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 4
По подразбиране

Ох, като чуя за рязане и нещо се ошашаввам... Сигурно, защото никога през живота си не съм била оперирана от нещо. Местната упойка дали е опасна? Защото аз мам някакви алергии към прах и влага... Незнам дали има някаква връзка това, но....

Но ще е по-добре да го махна скоро, докато не е пораснал повече. Кой знае от колко време ми е на гърба, без да го забележа... Доколкото разбирам, katie, твоят хирург не е бил пластичен хирург в тесния смисъл на понятието. И това е нормално, защото си имала усложнения с твоя липом.
Хирургът, който ми го прегледа вчера и ми каза, че е мастна тъкан, също не беше пластичен. Понеже бях ужасена от откриването на това образувание преди няколко дни, вчера отидох директно при хирург. Попитах го дали има опастност тази мастна тъкан да се изроди в нещо злокачествено и той ми каза-не.
Моят липом е такъв- много мек и на пипане е като паласка.
Сега се чудя при какъв хирург да го махна-общ или пластичен. От друга страна, не искам да ми остава забележим белег...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th February 2007, 20:29
Джу Джу не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: Манхайм
Мнения: 62
Изпратете съобщение чрез ICQ до Джу
По подразбиране

Мацки да ви питам и аз. Днес случайно си напипах такова топче на кутрето на лявата ръка, точно между свивката с дланта. На пипане е много твърдо, боли само като го натисна малко по-силно, но не е подвижно и е някакси срастнато с костта....брат ми имаше липом на ухото и се махна, но помня, че не беше чак толкова твърдо като моето и беше леко подвижно като го пипнеш, моето е странно. Някакви идеи да имате?
__________________
http://www.save-darina.org/
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th February 2007, 09:15
sillygirl sillygirl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Cyprus
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез ICQ до sillygirl
По подразбиране

Дju,аз имам такова топче. Появи ми се преди 5-6 години. Ходих на лекар и ми обясниха, че е някакво възпаление. Мина ми за около 10 дни. От тогава ми се се е появявало 3-4 пъти,когато вдигам тежко и минава след известно време. Като ходих на лекар ми изписаха някакво кремче,но не си спомням какво.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отстраняваненалипоми
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:36.