IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th November 2006, 11:35
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране Кардио-преди или след силовата?

Здравейте,

Според вас кога е по-добре да се прави кардио?
Аз тренирам три пъти седмично по един час, първия половин аеробно, но ми казаха, че това било тотално грешно и трябвало първо да си правя силовите.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th November 2006, 11:53
DeSIKOS DeSIKOS не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 412
По подразбиране

Ако ходиш на аеробика, тренировката винаги започва с 30 мин. аеробни движения, включващи подскоци и т.н. там пулса бързо се ускорява и след това вече се включват упражнения за други мускулни групи. Така че според мен е правилно кардиото да мине преди силовата тренировка, така се тонизират мускулите и са подготвени за изчистване от мазнините чрез упражнения. Ако правиш кардио след силова тренировка пак си има плюсове защото тогава се горят мазнините и се отслабва, но преди това пак е хубаво да загрееш малко на кардио, така че 1 час тренировка за мен не е качествена, трябва да е поне 1,30 мин!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th November 2006, 13:03
Nikolette Nikolette не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 306
По подразбиране

Aз знам, че в началото 8-10 минути загряваш с кардио, после силова тренировка и накрая 30-40мин кардио.
Ако обаче БЕНДЖИ чете искам да я питам нещо. Ходя в зала 3 пъти в седмицата като тренирам по горната схема. Но вкъщи имам крос тренажор и се чудя дали мога в дните когато не съм на фитнес да го въртя 30-60 минути или задължително трябва да се почива
БЕНДЖИ, мерси предварително за отговора. Задавам ти го тук а не на лични, защото ми се струва, че ще е полезно и за останалите
Забравих да кажа, че целта ми е отслабване и стягане.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th November 2006, 13:23
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране Мързел

Знам, че един час не е много, ама ме мързи повече
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th November 2006, 14:49
Djindjer Djindjer не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Пловдив
Мнения: 50
По подразбиране Re: Мързел

Цитирай:
Първоначално написано от Sunflowera
Знам, че един час не е много, ама ме мързи повече
Eдин час не е никак малко, стига да е качествено. Виждала съм девойки, които се мотат от уред на уред и стоят часове в залата, но гарантирам, че тренировката ми, която е 40-50 мин. е много по-качествена от тяхната.
Верно, че стандартната схема е 7-8 мин. преди, след това тежести и пак кардио повече от 20 мин. (колкото повече толкова по-добре), но това е някакъв си фитнес стандарт. Трябва ли да работи при всички? Аз примерно не правя кардио. Много ми е омразно, не казвам че постъпвам добре, но това не ми пречи да изглеждам добре и да се наслаждавам на всичко, което правя в залата.
Не ми се е случвало да ходя насила на фитнес, правя го с радост и това ми носи резултати.
Насилваш ли се да правиш нещо, което не ти харесва рано или късно волята ти ще се пречупи и ще се откажеш.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th November 2006, 16:23
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Зависи кога точно си правиш тренировката. Ако е сутрин, тялото няма енергия и ти ще използваш енергията от мазнините, за да си направиш тренировката-значи кардиото първо. А вечер, започни със силовите, така ще изхабиш енергията в тялото и, когато започнеш кардио, ще топиш мазнини за енергия.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th November 2006, 16:45
DeSIKOS DeSIKOS не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 412
По подразбиране Re: Мързел

Не разбирам как с 40-50 мин. в залата си постигнала такива резултати Джинджър, аз тренирам почти всеки ден без събота и неделя и тренировката ми е почти два часа особено във фитнеса, освен ако не тренираш само за преса, да тогава 40 мин. са достатъчни
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th November 2006, 16:46
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране Re: Мързел

Цитирай:
Първоначално написано от DeSIKOS
Не разбирам как с 40-50 мин. в залата си постигнала такива резултати Джинджър, аз тренирам почти всеки ден без събота и неделя и тренировката ми е почти два часа особено във фитнеса, освен ако не тренираш само за преса, да тогава 40 мин. са достатъчни
По 2 часа ама защо такъв зор Как успяваш
__________________
Всичко идва при този, който умее да чака!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th November 2006, 17:00
lenda lenda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 1 479
По подразбиране Re: Мързел

Цитирай:
Първоначално написано от karine

По 2 часа ама защо такъв зор Как успяваш
и аз бях така ,като прочето за 2-та часаМацка ,губиш си времето по този начин.Дори в съчетание силова+кардио,тренировката не бива да е над 60минути.Казваш,че тренираш 5 пъти седмично при това!Или кръшкаш в залата и затова уплътняваш 2часа,или инструктора ти е за червен картон

Колкото до пресите-преса не се вади с коремни преси,всичко е в диетата
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th November 2006, 17:16
Nikolette Nikolette не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 306
По подразбиране

lenda, ти как тренираш?
С програма от инструктор ли си?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Кардиопредиилиследсиловата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:10.