IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #461  
Стар 10th March 2010, 14:38
Аватара на sportakus75
sportakus75 sportakus75 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: КИТАЙ
Мнения: 7 146
По подразбиране

strangenick2 а знаеш ли че в Гърция МНОГО ТРУДНО МОЖЕШ ДА ВИДИШ КАСОВ АПАРАТ,таксиметровите им шьофьори дори в момента стачкуват че искат да им слагат,не само че са мързеливи а и дори и никакви данъци не им се плащат,така че хич не ми ги хвали,всеизвестно е че това е най мързеливата нация
__________________
През 2012 се очаква края на света,ако искаш да оцелееш ела в България,тук сме с 50г назад))
Отговори с цитат
  #462  
Стар 10th March 2010, 14:38
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Ако разбереш ти кой си, изведнъж ще разбереш и другите и техните нужди.
или ще си мислиш, че си ги разбрал!
човек като се вземе много насериозно, изведнъж забравя кой е и започва да слага всички под един калъп... мислейки си, че са му ясни. Крайностите не са довели до нищо хубаво.

исках да кажа само, че ви чета с интерес
Отговори с цитат
  #463  
Стар 10th March 2010, 14:41
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

България си има определен план за развитие и той се следва, няма нищо общо с гръцкия.

Защо пък всички хора да имат дом и дрехи, ако например живеят на някой самотен и топъл остров и това са просто "екстри" към тяхното ежедневие. И когато 1 човек си купи мерцедес, друг човек получава пари за това, едни взимат комисионни, други взимат чиста печалба, 3-ти си получават заплатите. Стига сме говорили, че ТЕ са ни казали нещо. Кои са те? Всичко това сме ние, няма те. Няма друга раса, няма някой над нас. Днес си работник, утре си директор тогава работниците говорят против теб, после те се качват и забравят. Така че никой не ни е казал да си купуваме мерцедеси, първо - ние, хората, сме създали мерцедесите, 2-ро - ние, хората, продаваме мерцедеси и 3-то - ние си ги купуваме.

А свеждане на живота до дом, храна, здравеопазване и дрехи ми звучи като еднообразен живот, който именно отричаш. Хората намират щастието както само с наличието на храна, така и с наличието на много повече, така че това не са основните фактори.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #464  
Стар 10th March 2010, 14:59
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
А свеждане на живота до дом, храна, здравеопазване и дрехи ми звучи като еднообразен живот, който именно отричаш.
Не, това просто е право на всеки един човек. Само оттам нататък може да се развива човекът. Ако трябва постоянно да се бори за тези елементарни нужди, той просто не може да се развие. И с днешните развити технологии и ужасяващо, че това вече не е осигурено на всички, а вместо това 11% от жителите на земята ползват 88% от ресурсите, а другите мизерстват. 2% от жителите притежават 50% от всичкото недвижимо богатсво...
Мен ако питаш еднообразен живот е този, в който си принуден да бъхтиш за интересите на единици, само за да имаш какво да ядеш.

Планът на Бг е същият като в Гърция, законите, които се правят са същите.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #465  
Стар 10th March 2010, 15:01
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

И аз , че се изкажем коНпетентно - обичам риба тон и маркови парцалЕ
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #466  
Стар 10th March 2010, 15:12
Аватара на sportakus75
sportakus75 sportakus75 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: КИТАЙ
Мнения: 7 146
По подразбиране

strangenick2 имам едно въпросче-пушачка ли си или не?и смяташ ли за правилно че трябва да има места за непушачи в заведенията,питам сериозно,свързано е с темата за Гърците ще видиш
__________________
През 2012 се очаква края на света,ако искаш да оцелееш ела в България,тук сме с 50г назад))
Отговори с цитат
  #467  
Стар 10th March 2010, 15:23
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Според мен цигарите изобщо не бива да съществуват, защото от това, което съм чела и изпитала на гърба си, са си чиста дрога. Разбира се, че в заведенията не трябва да се пуши, който иска да се трови, ама защо да трови другите?
Не знам дали съм пушач или не, отказвам ги в момента, но пуша по 2-3. Което за мен си е чисто геройство, но е далеч от плана ми за тотално отказване...
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #468  
Стар 10th March 2010, 15:30
Аватара на sportakus75
sportakus75 sportakus75 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: КИТАЙ
Мнения: 7 146
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Според мен цигарите изобщо не бива да съществуват, защото от това, което съм чела и изпитала на гърба си, са си чиста дрога. Разбира се, че в заведенията не трябва да се пуши, който иска да се трови, ама защо да трови другите?
Не знам дали съм пушач или не, отказвам ги в момента, но пуша по 2-3. Което за мен си е чисто геройство, но е далеч от плана ми за тотално отказване...
а в Гърция отдавна е забранено тютюнопушенето на обществени места,но се пуши навсякъде,никой неможе да ги спре,така че тия са най неуправляемия народ и е напълно нормално да стигнат до това положение в което са,балона в един момент се пука представи си една голяма фирма която плаща на работниците си големи заплати за да ги държи доволни,работниците са си в заблуда че всичко е по мед и масло а фирмата никак не е толкова печаливша както изглежда отстрани,ето това е Гърция
__________________
През 2012 се очаква края на света,ако искаш да оцелееш ела в България,тук сме с 50г назад))
Отговори с цитат
  #469  
Стар 10th March 2010, 15:31
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
11% от жителите на земята ползват 88% от ресурсите, а другите мизерстват. 2% от жителите притежават 50% от всичкото недвижимо богатсво...
Нали хората не бяха числа и проценти, защо тогава ги ползваш в своя "полза" . Това, че в Индия са се родили 1 милиард души означава ли, че 6-те милиона в България трябва да пренасочат ресурсите си към Индия, за да имат те храна и дрехи? Или че Африканците се множат и явно не притежават предприемаческа мисъл, това задължава ли останалия свят да им праща храна, щото те не могат да си... Уловят

Не знам кое е същото в плана на Гърция и България, мога да ти изпратя българския, защото е пред мен и има огромна част за социалната интеграция, така че не се мисли само за парите, друг е въпроса, че поради чисто човешките склонности към корупция, кражба, завист, злоба, този план няма да бъде изпълнен.

И много ми стана интересно, щом всичко е толкова ясно, друго е просто, трето е идиотско измислено, един прост въпрос - теб ако някой ти даде пълната власт върху всички държави, обединени в 1 съюз, ти обективно смяташ ли, че ще постигнеш изобщо... Нещо. Дори всички хора да те слушат, ти ще ги направиш ли щастливи? Дори да управляваш всички парични потоци, ще ги разпределиш ли справедливо? Или ако премахнеш парите, ще разпределиш ли справедливо стоките и услугите? Ще направиш ли така, че нито 1 човек (нали е важна всяка личност) да не дойде и да се оплаче при теб, че не е доволен от живота си? И смяташ, че като осигуриш храна и дрехи, всичко ще се оправи? При положение, че задоволяването на една потребност води неизменно до възникването на друга и така до края на света.

Ако днес всички индийки забременеят и родят след 9 месеца, бедното население ще се увеличи с поне 500 милиона, като това ще промени твоите 11% , които ще станат например 10%. А ресурсите ще намаляват с времето, при което статистически 88%-те процента ресурси ще растат като процент, защото развитите страни ще са приоритет. Е, аз лично имам ли някакво участие или влияние във всичко това и в промяната или създаването на твоите проценти? Или ти? Или който и да е.

Много богати хора са започнали от нищо, ако не бяха започнали, сега щяха да си работят в Макдоналдс (например) и ти да не знаеш за тях, нито да си против тях. Много от бедните хора нямат стимул, желание, може би и умение да направят нещо с живота си.
Ако не можеш да си плащаш сметките за къщата - няма да си правиш къща, ще си купиш двустаен апартамент.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #470  
Стар 10th March 2010, 16:23
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Нали хората не бяха числа и проценти, защо тогава ги ползваш в своя "полза" .
Нищо не си разбрал, значи... Когато някой одобрява данните като "естествени", защото така е "нормално" според "законите на икономиката", тогава свежда човешкия живот до числа и проценти.
Аз не ги одобрявам.
Всеки живот има своята стойност и не може да бъде потъпкван. Данните са ужасяващи. Тъй че икономистите просто трябва да го издухат, мен ако питаш. И хората трябва да започнат да живеят, а не да се подчиняват на разни нечовешки "закони", измислени от типове с вратовръзки и промито съзнание.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПОЛИТИКА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:40.