IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th April 2011, 08:27
Аватара на sami123
sami123 sami123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 15
По подразбиране Клинична пътека

Здравейте,

Искам да попитам има ли някой, който е ползвал клинична пътека за ринопластика? Колко време се чака, за да се отпусне такава и необходимо ли е становище от трима специалиста (прочетох в сайта на НЗОК, че е необходимо)?
Благодаря за информацията
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th April 2011, 12:56
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Здарсти.
Виж темата за Джамбазов.
__________________
Never is a long time
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th April 2011, 13:24
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Има клинична пътека за ринопластика, но ако някой се съгласи да ти направи операцията САМО с парите, отпускани от здравната каса, почти сигурно е, че просто ще се учи върху теб!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th April 2011, 15:06
Аватара на sami123
sami123 sami123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 15
По подразбиране

Нали лекаря взима същите пари, защо да се учи, става въпрос за вече утвърден специалист?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th April 2011, 20:16
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

ЗК отпуска към 500 лв за операция на изкривена носна преграда. Ако имаш такъв показател и пластичния ти хирург работи със ЗК, може да ти намали цената за операцията с 500-те лв, които ще изтегли от ЗК.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th April 2011, 22:47
Аватара на sami123
sami123 sami123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 15
По подразбиране

Точно за това става въпрос. Тук става дума дали няма да пострада качеството на работата? Ако пострада, предпочитам да си платя цялата сума, все пак става върпос за лицето ми Имам изкривена носна преграда иначе, да.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th April 2011, 10:26
Аватара на sami123
sami123 sami123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 15
По подразбиране

Понеже не ги получава веднага, на ръка. Доста хора ми казват, че "добрите" хирурзи не се съгласявали да работят по този начин, т.е. през здравната каса.
Не знам, много се колебая ...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th April 2011, 11:12
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Ние каквото и да си приказваме тук, ще разбереш дали може или не може, след като говориш с въпросния утвърден специалист. Доц. Джамбазов например работи със ЗК, но все пак при него се доплащат 900 лв. Не мисля, че някой утвърден специалист ще ти направи ринопластика (което си е една доста сложна операция) срещу 5-600 лева, които ЗК отпуска за целта. А ако просто искаш да си направиш септопластика (изправяне на носната преграда), това е друг въпрос.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th April 2011, 22:07
Аватара на ИЗТ
ИЗТ ИЗТ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 615
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sami123 Виж мнението
Здравейте,

Искам да попитам има ли някой, който е ползвал клинична пътека за ринопластика? Колко време се чака, за да се отпусне такава и необходимо ли е становище от трима специалиста (прочетох в сайта на НЗОК, че е необходимо)?
Благодаря за информацията
Здравей!Аз съм по клинична пътека 123.Операцията в кеш ми е950 и 550 от ЗК.В моя случай ще бъде козметична и функционална(2в1).Ако имаш изкривена носна преграда, хирургът,който ще извърши тази интервенция,ти дава едно листче.С него отиваш при личения лекар,където ти дават направление за хоспитализация.Периодът консултация-операция е малко по-дълъг-моят е 6 месеца!Ако имаш още въпроси питай!О,нещо много важно-ВИСОКАТА ЦЕНА И РЕКЛАМАТА,НЕ ТИ ГАРАНТИРАТ УДОВЛЕТВОРИТЕЛЕН РЕЗУЛТАТ!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19th April 2011, 06:08
Аватара на sami123
sami123 sami123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 15
По подразбиране

Да, бях вече на консултация и сега си чакам. И при мен е мн. дълуг периода,чак лятото ще е операцията. Права си за парите,но ще чакаме сега резултата. Ти доволна ли си?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Клиничнапътека
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:37.