IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 14th May 2007, 12:09
minididi minididi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: Пловдив
Мнения: 160
По подразбиране u

И аз имам същия проблем от 3 години когато дойде пролетта и наблегнем на салатите ми се подува корема-казаха ми задържане на газове.Взимам еспумизан-4-5 дена и помага ,но се появява винаги кагато хапна определени неща-ядки,ябълки,фасул,грах....
Отговори с цитат
  #22  
Стар 15th May 2007, 11:56
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

аз се подувам от всичко. даже сега не мога да се сетя от какво не се подувам. като отидох при личнияси лекар, той ми каза, че е от запека, ама много-много не рачи да търси причините за него (писах в предишни теми на какъв хал съм с този проблем) най-гадното е, че като се наложи да ходя на гости, на официални сбирки или пък да пътувам командировки - не трябва д аям въобще, защото се чувствам ужасно... и респективно изглеждам ужасно -като вкиснат лимон.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 15th May 2007, 17:27
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Подуването може и да е от ниска киселинност на стомашните сокове и оттам да се получава.

Има едни храносмилателни ензими казват се Мезим Форте, по един по време на ядене и всичко се стабилизира ако разбира се проблема е в самото храносмилане, не съм ги ползвала много време не знам дали още съществуват но навън ги има под общото заглавие Digestive Enzimes във всеки health food store.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #24  
Стар 16th May 2007, 08:29
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Yana, това за киселинността не знаех, че оказва такъв ефект на стомаха и червата. Но ако е така, имаш ли представа това мезим форте колко време трябва да го приемам за да подейства. аз съм го пила, но само, когато вече много зле се чувствам-като стана като плондир. а както е известно всяко лекарство действа след определено насищане на организма. еспумизана определено не ми действа по начина по който го регламират. мезимфортето ми действа, а също и цинарикс-а. но не съм се замисляла да ги пия определено време 1 или 2 седмици и че ще се отърва от проблема (поне временно, ако не изцяло). писах вече, че лекарите тук просто не ми обръщат внимание. като му се покажа на моя-ми вика"Пак ли ти брееееееее!!!!!!!!!!!!???????????" Чак ме хваща срам. Как да му кажа че този запек и този подут стомах ме влудява. Имам чувството, че личния ми живот се върти само около това какво да хапна, та да не се подуя, и после как да се и....ра (извинете за израза)
Отговори с цитат
  #25  
Стар 16th May 2007, 09:42
Pretty Pretty не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: софия
Мнения: 824
По подразбиране

Пробвайте с това има много добър резултат и е много добро средство за нормализиране работата на стомаха премахване на подуването на корема и тежест в стомаха ЛАКТОФЛОР +
Отговори с цитат
  #26  
Стар 16th May 2007, 12:20
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Nataly нещо си се объркала, Мезим Форте НЕ Е медикамет, това са храносмилателни ензими, съжалявам че поради заблуждение не си ги взимаш редовно и се надявам този пост да ти е полезен. Просто ниската киселинност на стомаха е характерна за нашето време където ядем много хранои съдържащи захар, хидроженуизирани мазнини и липса на високоцелулозни храни осбено от групата на фруктоолигозахаридите.

Вземаи Мезим-а по време на хранене, не можеш да привикнеш, все едно стомаха ти да си привикне към флората и да престане да и обръща внимание, долу Pretty е споменала Лактофлор+ и той е много добър комбинирай ги, той Лактофлр-а за много неща е полезен по отношение на храносмилателната система но както билко-докторите повтарят до втръсване това не са медикаменти и не става да ги пиеш 1 седмица и да се вкараш в ред постоянство трябва аз не съм имала проблеми с подуване но се получи след гастропластиката, вземах ги 6 месеца и се оправих, Мезим + подобен на Лактофлор продукт.

Ще успееш, на всичко му се намира цаката, споко)
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #27  
Стар 16th May 2007, 13:43
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Yan-че, ти си просто едно съкровище!!! много ти благодаря за съветите. и по другия ми проблем също много ми помогна. понякога решението е лесно и съвсем близо, но не можем да го видиме. ще пробвам с мезимфортето и лакто... (какво беше там) дано се окаже това решение на моите мъки. БЛАГОДАРЯ ТИ!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 29th May 2007, 08:19
tutipi tutipi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 34
По подразбиране

Оооооо, Боже! Надявах се поне тук от препатили да намеря помощ. Аз имам абс. същия проблем. Обиколих сума ти лекарски кабинети, изследва ме гастроентеролог, ендокринолог - зключение - здрава. Обаче корема ми е на балон (и с ядене, и без ядене). Подчертавам, че запек и болки нямам. Еспумизан, Газекс и МезимФорте не дават дори временно облекчение . Ако някой знае какво ме е сполетяло, моляяя кажете!!!!!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 29th May 2007, 08:40
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Аз мисля днес да ходя да си взема час за гастро-ентеролог, да видим какво ще измислят
Отговори с цитат
  #30  
Стар 29th May 2007, 09:22
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от verita
Аз мисля днес да ходя да си взема час за гастро-ентеролог, да видим какво ще измислят
да кажеш после, че аз още не мога да намеря време да отида, а продължавам да се разхождам като глътнала земното кълбо.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Подуткоремщесепръсна
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:00.