IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1851  
Стар 15th November 2009, 10:00
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Добро утро, мацки
Как сте в тази мрачна сутрин? Надявам се супер! :P
Черпя ви по едно топло капучино и отивам на плуване.



Успешен ден на всички!
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #1852  
Стар 15th November 2009, 10:11
Аватара на Charlotte
Charlotte Charlotte не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 514
По подразбиране

Merci,swe3tynka!
Aз се подговям да тръгвам на урок,преди малко закусих 220гр кисело мляко с 2/3/ лъжица трици,канела и средна ябълка...Нямам си и на идея как ще е днес менюто ми,защото урока ми е 2 часа...после ще излизам с приятелки...и пак ще има дупка Ще си купя някой грейпфрут-не искам ядки...
Отговори с цитат
  #1853  
Стар 15th November 2009, 10:19
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

swe3tynka, от това, което съм чела, останах с впечатлението, че nelichka спортува активно и доста сериозно.
аз не искам нищо да те съветвам - тия твои стриктни сметки ми граничат с фанатизъм, особено пък при твоето телосложение. Помня, че maika задължително зареждаше със сложни въглехидрати, защото аз ги бях изключила напълно.
Има и нещо друго - как реши, че имаш мазнини по краката и дупето? Има една тема за "намаляване обиколката на бедрата" - там ivanin защитаваше тезата, че с протеин няма да се намали, напротив - с въглехидрат. Аз не можах да се пречупя да "заема" от тази теория, но първите три месеца от бременността, когато изкарах почти само на въглехидрат, краката и д-то ми направо се стопиха
Не се вманиачавай, защото така ми звучиш!!!
Менютата ти много ми харесват като съдържание, но не и като количество. За мен 1 яйце си е на 2 боцвания, 2 са ми ОК на хранене (с добавки де) и гледам да не са повече от 2 на ден. Със жълтъци се захранват бебетата, белтък не им се дава :P Помисли си колко е "вреден". Преди да изчезне трайно hatred също спомена за нов поглед върху консумацията на цели яйца. 100 грама от нещо са си нищо
Онзи десерт вчера беше супер - мен може да ме изкуши само нещо нестандартно, сочно, не много сладко, 'гурме'
Отговори с цитат
  #1854  
Стар 15th November 2009, 14:44
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
swe3tynka, от това, което съм чела, останах с впечатлението, че nelichka спортува активно и доста сериозно.
аз не искам нищо да те съветвам - тия твои стриктни сметки ми граничат с фанатизъм, особено пък при твоето телосложение. Помня, че maika задължително зареждаше със сложни въглехидрати, защото аз ги бях изключила напълно.
Има и нещо друго - как реши, че имаш мазнини по краката и дупето? Има една тема за "намаляване обиколката на бедрата" - там ivanin защитаваше тезата, че с протеин няма да се намали, напротив - с въглехидрат. Аз не можах да се пречупя да "заема" от тази теория, но първите три месеца от бременността, когато изкарах почти само на въглехидрат, краката и д-то ми направо се стопиха
Не се вманиачавай, защото така ми звучиш!!!
Менютата ти много ми харесват като съдържание, но не и като количество. За мен 1 яйце си е на 2 боцвания, 2 са ми ОК на хранене (с добавки де) и гледам да не са повече от 2 на ден. Със жълтъци се захранват бебетата, белтък не им се дава :P Помисли си колко е "вреден". Преди да изчезне трайно hatred също спомена за нов поглед върху консумацията на цели яйца. 100 грама от нещо са си нищо
Онзи десерт вчера беше супер - мен може да ме изкуши само нещо нестандартно, сочно, не много сладко, 'гурме'

Да, и аз усещам, че започвам да се вманиачавам. Добре, че ми свършва ваканцията-свободното време и сметките. :P
Но е наложително да ги изчислявам така, за да имам представа как горе-долу се движа. Да ти кажа благодарение на тези таблици и калкулатори ги увеличих калориите до това ниво, на което съм в момента.

За въглехидратите и бедрата..ами, според мен, при теб е нормално. Все пак ти до преди това спазваше НВД, нали? Нормално е тялото като свикне с един режим и да си задържа на него (обиколки, килограми), затова, поне аз така мисля, е добре режимите да се сменят периодично, за да има разнообразие. Не знам де, това е моето мнение предвид нещата, които съм чела.

Аз досега не съм спазвала никакъв вариант на ниско-въглехидратен режим, напротив. Въглехидратите винаги са ми присъствали в менюто (било то под формата на плодове, овесени ядки, мляко..). Затова сега си мисля, че като ги огранича така рязко до минимум, тялото ми трябва да реагира по някакъв начин, защото все пак това си е някаква новост за него.
По нататък, реших, ще че си спазвам стандартното НВД-ВМ, като съотношението на Б:М:В ще са ми 25:55:20%, на ОКБ-1500.
Това ми се вижда нормално съотношение.

И, последно, за яйцата..ами добре. Ще започна да ги консумирам цели, но няма да надвишавам 2 на ден


Приятен ден! :P
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #1855  
Стар 15th November 2009, 15:11
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

swe3tynka, ако кажеш на някой, който е на ВМ-НВД, че не ядеш жълтъци, рискуваш да го умориш от пристъп на неконтролируем смях.

Съжалявам, ако звуча грубо, професионална деформация

Ако ще си на ВМ-НВД, трябва да включиш в менюто си следните храни, или поне голяма част от тях: свинско месо, жълтъци, мазни риби, сланина, сметана, дробчета и субпродукти, мазни сирена и кашкавали ( при това твърди, а не пресни ). Не виждам да фигурират в менюто ти. Тези 10 гр масло са нищожни за ВМ-НВД.

Ще ти кажа как изкоментира храненето ми консултантът, който в момента ми помага да се боря с проблема си. Каза ми: "Добре, теб те е страх от мазнини, жълтъците ги хвърляш, масло не ядеш, зехтин - по една лъжичка в салатата, ядки - по 15 броя, слаба работа. Въглехидратите - 20 гр овес или елда също са слаба работа, особено ако си измиеш зъбите след това. И какво се случва - ти реално си на нещо като Дюкан, колкото и да говориш срещу него. " Няма какво да си кривя душата, прав е човекът. Живея основно на белтък, по-голямата част от който заминавал в тоалетната, нямам качествен енергоизточник или поне не в необходимите за мен количества. swe3tynka, при теб малко ми намирисва на същата история, ето защо я споделям.

aniK, днес бях в Пикадили и беше пълно с cottage cheese. Като го видях се сетих за теб

Да споделя за себе си: увеличавам въглехидратите и мазнините, като обаче няма да ги смесвам. Увеличавам количествено пълноценните компоненти в храната. Относно тренировките: забравям за високоинтезивното кардио и минавам на кратки ( около 15 мин на ден ) спринтове на тренажора, интервални относно съпротивлението. Целта е укрепване на мускулатурата, която съм довела до плачевно състояние с толкова много кардио. Да си призная, днес ми беше сефтето и спринта на 4-та степен на тренажора ми разгони фамилията, явно съм много зле в силово отношение Аз до сега правих интервали сами по отношение на скоростта.

По-важното: искам да натрупвам малко мускул в бедрата, да си пооплътня дънките. В момента краката ми приличат на щеки и сякаш едва сега разбирам, че това хората постоянно да ми повтарят колко съм слаба и хилава далеч не е комплимент. На моя ръст ще върви една по-хармонична мускулатура. Срам и позор е да ми стават дрехите от детския щанд. Аз и рокля за собствената си сватба не успях да намеря, всички ми висяха по много грозен начин. Не искам физика на дете, а на жена. И искам да съм здрава.

Изповядах се
Отговори с цитат
  #1856  
Стар 15th November 2009, 16:07
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
По-важното: искам да натрупвам малко мускул в бедрата, да си пооплътня дънките. В момента краката ми приличат на щеки и сякаш едва сега разбирам, че това хората постоянно да ми повтарят колко съм слаба и хилава далеч не е комплимент. На моя ръст ще върви една по-хармонична мускулатура. Срам и позор е да ми стават дрехите от детския щанд. Аз и рокля за собствената си сватба не успях да намеря, всички ми висяха по много грозен начин. Не искам физика на дете, а на жена. И искам да съм здрава.
Страхотен напредък!Браво!Аз винаги съм се интересувала от хранителни разстройства и не ми трудно сега да забележа,че си мислиш като почти оздравял човек!Продължавай все така!
__________________
SC forever!!!
Отговори с цитат
  #1857  
Стар 15th November 2009, 17:03
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

hatred, да не си останеш само с мисленето! Обещай, че ще действаш подследователно!!! Аз ти казвах, че си супер слаба, а ти от отеклите си крака се протесняваше
Ей този Cottage- знам, че там има, но нямам Пикадили наблизо и тази седмица ще се заредя, че и на домашните им харесва swe3tynka, трябва да опиташ :P
Отговори с цитат
  #1858  
Стар 15th November 2009, 17:26
Аватара на Charlotte
Charlotte Charlotte не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 514
По подразбиране

Все пак си ядох добре днес,мисля
Закуска(10.00)-средна ябълка,нарязана в 220гр кисело мляко с канела и 2/3 лъжица трици
Междинно:круша и 2 много малки ябълки
Обяд(4.50)-5 ролца от раци запечени,15гр кашкавал,30гр сирене,45гр извара,22гр пушен-сушен телешки бут,50-60гр свинско пушено-сушено,2 малки ябълки.
Вечеря(19.00)-170гр кисело мляко с 45-50гр краставица,разбъркано на таратор
Отговори с цитат
  #1859  
Стар 15th November 2009, 17:47
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
hatred, да не си останеш само с мисленето! Обещай, че ще действаш подследователно!!! Аз ти казвах, че си супер слаба, а ти от отеклите си крака се протесняваше
Ей този Cottage- знам, че там има, но нямам Пикадили наблизо и тази седмица ще се заредя, че и на домашните им харесва swe3tynka, трябва да опиташ :P
И аз не надявам, че няма да си остана само с намеренията. Отвреме навреме се прокрадват разни мисли , че е най-сигурно да си продължа постарому, но ги изхвърлям. А и мъжът ми ме контролира

swe3tynka ако ще е на ВМ-НВД, няма да има право на cottage cheese особено често Ето това не му разбирам на ВМ-НВД-то: от моя гледна точка се лишаваш от най-вкусните храни в полза на разни гадории. Но това е субективно и опира до вкуса.
Отговори с цитат
  #1860  
Стар 15th November 2009, 17:59
Аватара на moly555
moly555 moly555 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 476
По подразбиране

Здравейте мили ми момичета
Аз след малко се запътвам към Dancing Stars да го гледаме на живо. Не бях голям ентусиаст, но ще ходим с мама и нейни приятелки, та ще е забавно

Ето и менюто за днес:
08.00 топла вода с мед
08,45 мюсли с прясно мляко
12,00 огретен от карфиол (яйца, карфиол, мляко, сирене, извара) + кисело мляко за заливка
14,00 15 ядки
15,00 5 мини мандаринки - да са били общо 200 гр
18,00 риба тон с малко салата от ряпа и маркови
20,00 салата - ще съм на ресторант преди шоуто

2,5 л вода
0,5 л студен чай
0,5 л топъл чай
__________________
"Accept what comes to you each day!"
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословноотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:50.