IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1861  
Стар 15th November 2009, 18:08
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Ейй, hatred (hug)
Радвам се, че нещата с теб се развиват в добра насока. Ти си силна! Ще се справиш!!!


Цитирай:
Първоначално написано от hatred
swe3tynka
Ако ще си на ВМ-НВД, трябва да включиш в менюто си следните храни, или поне голяма част от тях: свинско месо, жълтъци, мазни риби, сланина, сметана, дробчета и субпродукти, мазни сирена и кашкавали ( при това твърди, а не пресни ). Не виждам да фигурират в менюто ти. Тези 10 гр масло са нищожни за ВМ-НВД.
Защо? Не мога ли да си надбавям мазнините от други източници?

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
swe3tynka ако ще е на ВМ-НВД, няма да има право на cottage cheese особено често Ето това не му разбирам на ВМ-НВД-то: от моя гледна точка се лишаваш от най-вкусните храни в полза на разни гадории. Но това е субективно и опира до вкуса.
Добре.. ами тогава най-добре да съм на стандартното си НВД. Хм..
Как е съотношението там между М:Б:В?
Уж изчетох толкова много нещa, а пак се чувствам не достатъчно информирана
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #1862  
Стар 15th November 2009, 19:12
Mery- Mery- не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 111
По подразбиране

И аз да пиша тук:
Закуска: пълнозърнесто мюсли (2 с.л.) + 2 с.л. кисело мляко 1,5 + 1 малка ябълка нарязана вътре
Обяд: малко зелева манджичка с 1 филия ръжен хляб
Междинно: 1 чай
Вечеря: спагети (в малък пакет са (75гр) и стават бързо..нямах какво друго да направя, но си ги позволявам рядко)
Отговори с цитат
  #1863  
Стар 15th November 2009, 19:20
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Много смотано е моето меню днес Станах към 11,обаче не бях гладна.В 1:30 тръгнах за фитнеса и не бях яла още нищо,просто хич не ми се ядеше...И цялото ми ядене е от 16:00 нататък.И майка ми се върна от Гърция днес и донесе гръцки сладки...
Та все пак да си запиша провала:
16:30-1 краставица+2 домата + 150 гр. извара + зелен лук
17:00-3 гръцки сладки(Само 3,браво на мен! Бяха цяла кутия)
Нямаме нищо готвено вкъщи,а пък не ми се яде салата,така че...
19:30-70-80 гр. сирене
около 20:00-1 портокал + 1 грейпфрут
Утре ще се оправям...
__________________
SC forever!!!
Отговори с цитат
  #1864  
Стар 15th November 2009, 20:11
Аватара на marsi
marsi marsi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 78
По подразбиране

Здравейте здравейте
Ето ме на,тъкмо се прибирам от планината,изкъпах се и сядам да си изповядам менюто за уикенда.Много съм доволна от храната си и от качеството и,ще се радвам и Вие да си кажете мнението като по-опитни и знаещи в здравословното хранене...
Събота:
закуска в 7:00 чаша зелен чай,овесени ядки с кисело мляко,мед,ябълка и ленено семе
09:30 средно голям портокал
12:00 50 г сурови ядки(кашу,лешник,бадем) и една средна ябълка
14:00 филийка зърнена закуска намазана с извара и едно мъничко парче пилешко филе
16:00 половин краставица със сирене
18:30 ми беше вечерята на хижата,хапнах 1 кафена чашка сварена елда със сирене,малко печени картофи в жар+1 чаша боровинково вино(почерпка от хижаря,на която не можах да откажа...еее няма такава вкусотия
Неделя
Закуска в 8:30 две сварени яйца,1 ябълка,бучка сирене,2 чаши планински чай от истински билки
10:00 един грейпфурт
12:00 филийка зърнена закуска,1 домат,половин краставица,малко извара,2 бисквити Digestive
14:30 ябълка,около 30 грама сурови орехи
16:00 1 парче около 100 г пилешко филе,1 средно голям домат
18:30 ми беше днес вечерята,малка купичка леща,100 г печена скумрия,половин краставица

Наистина уикенда мисля,че ми беше доста храната,но пък наистина имах нужда от енергия,защото ходенето беше 2 дни по около 7-8 часа( с почивките за хранене).Супер съм заредена с енергия и съм много доволна от всичко

Поздравчета и спокойна и хубава неделна вечер на всички!!!
Отговори с цитат
  #1865  
Стар 15th November 2009, 20:57
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от swe3tynka
Ейй, hatred (hug)
Радвам се, че нещата с теб се развиват в добра насока. Ти си силна! Ще се справиш!!!


Цитирай:
Първоначално написано от hatred
swe3tynka
Ако ще си на ВМ-НВД, трябва да включиш в менюто си следните храни, или поне голяма част от тях: свинско месо, жълтъци, мазни риби, сланина, сметана, дробчета и субпродукти, мазни сирена и кашкавали ( при това твърди, а не пресни ). Не виждам да фигурират в менюто ти. Тези 10 гр масло са нищожни за ВМ-НВД.
Защо? Не мога ли да си надбавям мазнините от други източници?
Освен ако не пиеш зехтин директно от шишето не знам как. Ядките не стават, защото вдигат много въглехидрата. Пилешкото месо не е достатъчно мазно. А ако ядеш от него, трябва да е с кожата.

Но аз не съм чак толкова навътре с ВМ-НВД.
Отговори с цитат
  #1866  
Стар 15th November 2009, 23:40
neilichka neilichka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 116
По подразбиране

Най-накрая се добрах до интернет днес swe3tynka , така, за ВМ-НВД - процентите са от калорийния баланс, да. Твоите примерни проценти ми харесват. Наистина трябва да се яде свинско и жълтъци и масълце, но пък и само с масълце без свинско пак си набавяш мазнините. Само недей да си само на НВД! Тази схема е много лоша за организма! Тялото почва да призвежда въглехидрати от протеините и натоварва силно бъбреците. Много Дюканки се оплакват от проблеми в тази област, виж дори в темата във форума. На тялото му трябват или мазнини или въглехидрати за енергия, и без двете не става, лошо е.

blinblin, какви са тези салатки, стана ми интересно?

Mery-, ужас, на фотосинтеза ли караш?!?

А иначе аз наистина се занимавам с доста спорт - маратонско бягане, фитнес, бойни изкуства и скално катерене. За мерките - 170см на 60кг - доказателство, че цифрите нищо не значат
Отговори с цитат
  #1867  
Стар 16th November 2009, 00:26
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Здравейте и от мен отново.... честно казано съм в паника и реших че все пак не съм достатъчно сърдита, за да не пиша... ок изобщо не съм сърдита, съжалявам за онзи ден, просто малко се вживях... но за сметка на това днес съм в абсолютна паника...... майка ми през пет минути ме кара да ям нещо и днес си играхме на играта "хапни, изплюй, изхвърли"....... моля ви кажете ми че не съм яла твърде много.....

13:00- чай с лъжица мед,
кофичка кисело мляко с едно нарязано парче ананас(като парчетата на дините, един вид една "лодка")
две мандарини
14:00- три орехови ядки
15:00- една ябълка,
една мандарина,
една лодка ананас
19:00- една чиния готвено зеле с моркови без олио и сол
50гр. моцарела
един пълнозърнест сухар
половин кофичка кисело мляко

Майка ми настоява да ям диетичните корнита, които е купила и да пия някакви сокове от щанда за бебета без захар, но те са ми сладкииииииииии................ Не знам защо е решила че не ям достатъчно сладко и настоява винаги да ям нещо сладко и много сушени плодове, а аз не обичам и не искам, плюс това е купила някакви консерви, които също иска да ям, както и прясно мляко иска да пия, а аз не искамммм................ мамка му два месеца труд ще отидат по дяволите......................

на 19 години съм как не може да разбере че не тя определя как да се храня?????????



Като ми се появи с тия орехи направо исках да ги повърна после.... добре че останалите пет ги изплюх и ги изхвърлих..........

Кантарът показа 93.5 днес, което е добре за седмицата, но се съмнявам че ще сваля нещо следващата седмица с майка ми и нейните идеи...... за нея всичко е на принципа "от веднъж няма нищо да ти стане", ама веднъж това, веднъж онова и накрая всичко отива по дяволите.....
Отговори с цитат
  #1868  
Стар 16th November 2009, 02:59
Аватара на toni_bonboni
toni_bonboni toni_bonboni не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 218
По подразбиране

Според мен правиш лошо, че на вечеря ядеш прекалено много спрямо другите си яденета. И ако добавиш и още белтъчини, като сирене, и през деня, вместо само вечер, ще е страхотно.

п.с. Защо не ти се пие прясно мляко? Нали го обичаше и не вярваше, че не е полезно?

п.с.с Според мен орехи е много по - добре от кестени или кашу. Аз на твое място не бих пила сокове или мляко, но бих яла орехите. Те са храна за мозъка.

п.с.с.с. А соковете без захар нямат ДОБАВЕНА захар, но имат плодова захар, която вдига инсулина много и не е препоръчителна за диета.

Ако искаш, ще ти сканирам какво казва Бари Сиърс (основателя на Зоната) за тях.
Отговори с цитат
  #1869  
Стар 16th November 2009, 07:52
September September не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 116
По подразбиране

Sine, преди да почна да ти се карам - добре дошла Хубаво е да си тук и да те следят момичетата..




Цитирай:
Първоначално написано от Sine Qua Non
но за сметка на това днес съм в абсолютна паника...... майка ми през пет минути ме кара да ям нещо и днес си играхме на играта "хапни, изплюй, изхвърли"....... моля ви кажете ми че не съм яла твърде много.....

Цитирай:
Първоначално написано от Sine Qua Non
Като ми се появи с тия орехи направо исках да ги повърна после.... добре че останалите пет ги изплюх и ги изхвърлих...........

Много хубаво си помисли, какво казваш - това не е мислене, на човек, който иска да бъде здрав. Ти просто искаш да си слаба независимо от последствията, явно. Имам чувството, че искаш да чуеш колко малко е храната ти и това не те притеснява, напротив...


Цитирай:
Първоначално написано от Sine Qua Non
на 19 години съм как не може да разбере че не тя определя как да се храня?????????
Хайде, покажи ни, че наистина можеш да го правиш добре.
Отговори с цитат
  #1870  
Стар 16th November 2009, 08:33
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Charlotte
Обяд(4.50)-5 ролца от раци запечени,15гр кашкавал,30гр сирене,45гр извара,22гр пушен-сушен телешки бут,50-60гр свинско пушено-сушено,2 малки ябълки.
Тези неща как ги запомни да ги изброиш...идея нямам :P Да им беше сложила една зелева салата вместо тези 2 ябълки и то пък накрая, щеше да е в пъти по-добре. Ти май не искаш да ми повярваш, че ролцата от раци са смлени рибни субпродукти и нишесте

Moly, твоето последно меню на мен ми харесва. За ресторанта (онзи ден), поне избирай пилешко без тези сосове - Рокфор май беше или сметана... Сосовете са...бльок

Sine, просто не мога да повярвам, че не можеш да се справиш с майка си. Измисли си меню за деня и си го спазвай стриктно

nelichka, много се радвам, че си написа мерките. Бях сигурна, че не си 42кг Иска ми се swe3tynka да разбере, че цифрите са най-маловажни и тези 2кг., на които се е нагледала трябва просто да ги забрави!!!

marsi, твоят уикенд е бил страхотен!!! Малко ти завидях
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословноотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:58.