IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 5th March 2007, 15:24
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
Ми аз пък искам момичееееееееееееееееее
и аз
сестро, казаха ми, че ако имаш над два диоптъра, не бива да раждаш нормално ,а с цезарово...не знам колко е достоверна информацията
Отговори с цитат
  #12  
Стар 5th March 2007, 15:27
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jito7
сестро, казаха ми, че ако имаш над два диоптъра, не бива да раждаш нормално ,а с цезарово...не знам колко е достоверна информацията
и аз така съм чувала

П.П и аз искам момиче
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 5th March 2007, 15:42
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от invisible
П.П и аз искам момиче
Аз имам две, ама бих отгледала поне още две - каквито ще да са 8)
Отговори с цитат
  #14  
Стар 5th March 2007, 15:48
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Бе това за диоптрите, аз забравих да питам като бях на преглед, обаче съм чувала за доста повече от два май А и май има значение дали расте още диоптъра по време на бременността цезаровото по принцип ми е последно като вариант, ама знам ли...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 5th March 2007, 15:50
Аватара на maeva
maeva maeva не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: ВАРНА
Мнения: 348
По подразбиране

Ми аз не съм правила никакви упражнения,но пък за сметка на това не се спирах,майка ми ми викаше,че съм като кон.Не че не надебелях доста,даже повече и от ненормалното(36кг.),но сама си бях виновна,защото ядях каквото ми хрумне и не за двама а за петима. В осмия месец ме накараха да пазя диета......та...моя съвет е да ядеш всичко каквото ти се прияде,но по малко,повече разходки и спокойствие.
__________________
НЕ ГОВОРИ НАВСЯКЪДЕ ТОВА,КОЕТО ЗНАЕШ,НО ВИНАГИ ЗНАЙ КАКВО ГОВОРИШ!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 5th March 2007, 15:57
Lady Marmalade Lady Marmalade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2004
Град: Plovdiv
Мнения: 195
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез MSN до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез Yahoo до Lady Marmalade
По подразбиране

Честита бременност!
Уцелила си хубав сезон за бременеене. Пролетта и лятото поне има изобилие от плодове и зеленчуци, яж повече салати и леки храни, въобще хапвай, когато ти се яде, но без да се тъпчеш и прекаляваш, нито пък да гладуваш. Ако в този период внимаваш и се храниш здравословно, после това ще ти се върне. Наднорменото тегло не е полезно нито за теб, нито за бебето. Нормата е 12- 15 кг.
Махни храните, които не носят хранителна стойност, а само трупаш калории, примерно газирани, чипсове, снаксове, много солени и тежки храни и т.н. Сладко- по- рядко.
Аз бях качила 12 кг, нямах апетит, за моя най- голяма изненада и си ядях нормално, даже и сладко, но не всеки ден, разбира се
С две думи- храни се добре, но с мярка. Това, че бременните трябва да ядат за двама са глупости. По принцип организма е устроен така, че когато му липсва нещо ти "подсказва" как да си го набавиш. Аз с това се обяснявам факта, че на някои бременни им се прияжда еди какво си.
Относно физическата активност трябва да се консултираш с гинеколога си, ако всичко е наред с бременността тогава. Но според мен повече разходки, не мисля че е нужно точно в тоя период човек да се напъва много да тренира. Има време.
Относно раждането, аз бях със секцио, но ако си решила да раждаш нормално, мога да ти препоръчам да правиш упражнения за перинеума, чела съм че много помагат и улесняват раждането. За раждането във вода също съм чувала хубави неща.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 5th March 2007, 15:58
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Я ме светнете за лютото, защо не трябва да се яде? Щото аз обичам не да ми е люто, ами направо "огън"
Отговори с цитат
  #18  
Стар 5th March 2007, 16:02
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Отговори с цитат
  #19  
Стар 5th March 2007, 16:04
Аватара на maeva
maeva maeva не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: ВАРНА
Мнения: 348
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lady Marmalade
Относно раждането, аз бях със секцио, но ако си решила да раждаш нормално, мога да ти препоръчам да правиш упражнения за перинеума, чела съм че много помагат и улесняват раждането. .

На мен също ми казаха за тези упражнения и ги правех.Незнам дали се дължи на тях,но наистина родих лесно.
__________________
НЕ ГОВОРИ НАВСЯКЪДЕ ТОВА,КОЕТО ЗНАЕШ,НО ВИНАГИ ЗНАЙ КАКВО ГОВОРИШ!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 5th March 2007, 16:05
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

По време на бременността не знам, но се счита че ако кърмиш прави не хубав вкуса на кърмата и някои бебета отказват. Аз съм яла огън люто винаги и съм кърмила и никак не ми се е отразило.
По повод упражненията - не съм правила никакви. Дори за перинеума. Но е много важно да ти обяснят как точно да напъваш - така си спестяваш много усилия и пъхтене.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Всичкозабременността
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:45.