IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 30th January 2011, 21:07
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от psyxedeleia
.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. . че не по малко вредни подобни медикаменти сме приемали които просто нямат това лошо име но ако започнем да се интерисуваме по сериозно за това и има любопитни аз разполагам с доста материал и може да отворим нова тема
за това колко сме запознати с лекарствата днес
за фармацефтичната мафия която е на първо място в света и т.н
Отвори такава тема , щом имаш информация . Ще бъде интересно , особено , ако са от по-разпространените лекарства , а не строго специфични .
Отговори с цитат
  #92  
Стар 31st January 2011, 07:50
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Diadora гледала съм я тази реклама. За съжаление доколкото разбрах тези дела се правят с цел правене на пари, един вид група амбициозни адвокати търсещи бърза слава и пари се опитват да съберат повече пострадали хора за да се образува дело срещу производителите на лекарството.Но при положение, че всеки подписва онзи ужасно дълъг списак със странични ефекти, производителите са се застраховали много добре.Може би ако се открие нещо, което не е отбелязано в списъка ще се получи нещо, но аз лично се съмнявам че ще се съберат хора.А доста от страничните ефекти се проявяват 6 месеца-година след спирането на лекарството
Не знам дали знаете, че Accutane is a chemotherapy agent-- it therefore reduces cell proliferation and increases the rate of cell death... it cannot determine the "good cells" and the "bad cells", it simply targets the rapidly dividing cells (skin cells, osteocytes, etc.)... this is why you get such bad, flaky skin.... not just because of the fact that your sebaseous glands are simoultaneously being shrunk. Затова и доста хора(предимно мъже) се оплакват че косата им започва да пада.
psyxedeleia благодаря за подробната информация, тези неща ги знам и за съжаление колкото повече научавам, толкова повече не искам да знам Ще се радвам ако се включваш всеки месец примерно за да ни държиш в течение как върви лечението ти. За съжаление тук в Сащ всичко е бизнес и вече не вярвам в нищо и никой, лекарите са един вид дистрибутори на лекарства, които гледат да си пробутат стоката. Много от най-употребяваните лекарства имат куп странични ефекти, но хората ги пият.
И тук идва въпросът на Bril, и аз това се питам всеки ден "Заслужава ли си?". При мен проблема не е от най-сериозните, обикновенно имам по 6-7 по-големи пъпки и останали малко завехващи такива, червени петънца и черни точки. Но проблема ми е от 10 години Понякога ми се отразява адски зле на самочувствието и дори общуването. Напоследък се научих да ходя с гордо вдигната глава и да не ми пука, но в същото време на спирам да си мечтая за чиста и нежна кожа.Но да си рискувам цялостното състояние на организма май не си заслужава...
Ще споделя всичко това с новата лекарка утре, дано ме изслуша и предложи нещо по-подходящо(предишната като че ли се разсърди че не исках Аccutane и все гледаше да ме претупа)
П.П Момичета, прочетете линка който съм дала по-горе за негативните ефекти.Благодаря ви, че пишете по темата
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #93  
Стар 31st January 2011, 08:15
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

ТАЙНА,правила ли си хормонални изследвания?Кръвни?Имаш ли редовен цикъл?
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #94  
Стар 31st January 2011, 22:49
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

СТАТИЯ| 28| 42066 размер на шрифта: Скандал вади на показ фармацевтични лъжи
Отговори с цитат
  #95  
Стар 1st February 2011, 01:03
psyxedeleia psyxedeleia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 24
По подразбиране

ТАЙНА
РАЗБИРА СЕ ЧЕ ЩЕ ИНФОРМИРАМ ПОСТОЯННО КАК ВЪРВИ МОЕТО ЛЕЧЕНИЕ ,ДНЕС СЛУЧАИНО ДОКАТО ПИХ КАФЕ С ЕДНА ПРИЯТЕЛКА ДОЙДЕ НЕИНА ДРУГА ПРИЯТЕЛКА КОЯТО СЕ ОКАЗА ЧЕ СЪЩО Е ПРОВЕЛА ТЕРАПИЯТА БЕШЕ МНОГО ДОВОЛНА И ДУМИТЕ И БЯХА-" НЯМА ДА СЪЖЕЛЯВАШ ПРОСТО ПРОЯВИ ТЪРПЕНИЕ И НЯМА ДА СЕ ПОЗНАЕШ" ТА ТОВА МОМИЧЕ БЕШЕ С СТРАХОТНА КОЖА И СЪЩО ТАКА МИ СПОДЕЛИ КОЛКО УЖАСНА КОЖА Е ИМАЛА ПРЕДИ ,НЕЗНАМ КАКВО ДА КАЖА ...
НО ВСЕ ПОВЕЧЕ СЕ УБЕЖДАВАМ В ФАКТА ЧЕ КОЙТО Е ПРОВЕЖДАЛ ЛЕЧЕНИЕТО СЕ ИЗКАЗВА ДОСТА ПОЛОЖИТЕЛНО....АЗ СПОМЕНАХ И ПРЕДИ ТОВА ОЩЕ ТЕЗИ ДНИ КАТО ИМАМ МАЛКО ПОВЕЧЕ СВОБОДНО ВРЕМЕ ЩЕ ОТВОРЯ ЕДНА НОВА ТЕМА ДА ВИДИТЕ КАК УЖ БЕЗОБИДНИТЕ ЛЕКАРСТВА ЗА КОИТО НЯМА ЛОШО ИМЕ КАКВИ СА ТЕХНИТЕ СТРАНИЧНИ ИФЕКТИ,ПО ПРИНЦИП ТЕЗИ МАТЕРИАЛИ КОИТО ИМАМ СА ЗА ТОВА КАК ФАРМАЦЕВТИКАТА Е МОЖЕ БИ НАИ ГОЛЯМАТА МАФИЯ В СВЕТА НО СЪМ СИГУРНА ЧЕ НА ВСЕКИ ЩЕ МУ БЪДЕ МНОГО МНОГО ИНТЕРЕСНО )))
Отговори с цитат
  #96  
Стар 3rd February 2011, 03:07
psyxedeleia psyxedeleia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 24
По подразбиране

Здравейте,
както казах в по предните ми коментари ще отворя една нова тема по повод лекарствата които пием и които просто нямат лошо име както лекарството за което говорим тук тази тема.Преди да премина по нататък първо искам да спомена че лечението ми върви доста обнадеждаващо пъпките които ми избиваха първоначално някак си започнаха да си отиват,краъвните ми резултати бяха идеални и за да се опитам да бъда още по добре разбрана ще ви ги покажа.Значи едното изследване беше за АЛКАЛНА ФОСФАТАЗА сега ще отворя скоба за да разберете какво е това (Изследването на алкална фосфатаза (АФ, alkaline phosphatase (ALP) е тест, с помощта, на който се измерва количеството на този ензим в кръвта. Алкална фосфатаза се открива основно в черен дроб и кости и в по-малки количества в червата, бъбреците и плацента.

В черния дроб се открива най-много алкална фосфатаза. При възникване на някои състояния и заболявания се повишават нивата на този ензим в кръвта. Такива състояния са бързият растеж на костите през пубертета, заболявания като остеомалация, болест на Paget, хиперпаратиреоидизъм, заболявания на черен дроб.

При получаване на резултат с високи стойности на АФ е необходимо да се направят допълнителни изследвания за откриване на причината.)
затварям скобата и за останалите които искат да получат повече инфо за това изследване тук в интернет има много та при мене беше 73 като допустимите нормални граници са 38 до 126.Преминавам напред
следваият ензим на който правех изследвания беше (SGOT "AST" ) който отново си беше в нормите или по точно при мене беше 26 като нормалните допустими стойности варират между 14 и 36.
отново ще отворя скобата за малко инфо към въпросният ензим
( АСАТ (аспартат аминотрансфераза - aspartateaminotransferase - AST), наричан преди това SGOT, е един ензим, който е подобен на АЛАТ. Той е различен от АЛАТ, защото той е по-малко специфичен при чернодробни заболявания. В много случаи на чернодробно възпаление, нивата и на АЛАТ, и на АСАТ са едновременно високи )
Следващият ензим SGPT-ALT който отново при мене си беше съвсем в нормите или по точно 31 от допустими нормални стойности от 9 до 51
следва скобата отново
(АЛАТ (аланин аминотрансфераза - alanineaminotransferase - ALT), преди това записван като SGPT, е един ензим, произвеждан в чернодробните клетки (хепатоцитите). Нивата на АЛАТ в кръвта се увеличават, когато хепатоцитите са увредени или умират със скорости, по-големи от нормалните. Лекарства, употреба на алкохол, токсини (отрови), вируси, и други вещества могат да увреждат хепатоцитите. Нивата на АЛАТ може да са свързани с броя на клетките, които умират. Те също може да са свързани с възпалението (реакцията на имунната система срещу раздразнение или увреждане) в черния дроб. Това обаче не винаги е така. Например, някои хора които имат силно увреден черен дроб, имат нормални нива на АЛАТ.
Нивата на АЛАТ се използват, за се определи възпалението и вуреждането на черения дроб във всяка една точка от време. Нормалните нива на ALT, както „нормалните” стойности за всеки един лабораторен тест, могат да са различни в различните лаборатории. Търсенето на модел и тенденция в продължение на някакъв период от време, е по-важен отколкото стойността сама по себе си при всяко едно лабораторно изследване. Например, стойност 100 на АЛАТ, измерена няколко поредни пъти може да изглежда висока, но в същото време може да е „нормална” за някой, чийто резултати обикновено са в тези граници. Все пак, измерване на стойност 225 например, при този човек може да е знак за това, че в момента при него се наблюдава увеличено възпаление на черния дроб или измиране на чернодробни клетки. В този случай за него е важно да си направи допълнителни тестове.)
Надявам се че разбирате това което побликувам опитвам се да бъда достатъчно ясна и то не за да убеждавам някой да се лекува с въпросното лекарство а за да покажа каква е разликата от това да даваш мнение просто от това което си чул и не напълно разбрал и от това да си опитал дадено нещо,та нека преминем напред
следващите изследвания са за холестирола
Отговори с цитат
  #97  
Стар 3rd February 2011, 03:31
psyxedeleia psyxedeleia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 24
По подразбиране

общият ми холестерол е 198 като рисково високят започва от 240 и тук бих допълнила че с това лекарство и без него затези които имат проблем с холестерола знаете кои храни могат да се отбягват но да вървим напред по темата
след това ми прегледаха " добрият и лошият " холестерол
та добрия при мене беше 49 като максимума му 60 а за критично се смята когато започне да пада от 35 надолу .
въпросният лош холестерол при мене е 120
като за висок се смята този който е 130 и 159 а от 160 нагоре вече е рисков.
преминаваме напред към следващото изследване
а то е за триглицеридите които при мене са 140
и нормалните са до 150 за високи стойности се считат между 150 и 200 а рисковите стойности са от 200 нагоре и пак идва ред на скобата за да сме по ясни и разбираеми
( Липиден профил представлява група изследвания, които често се правят едновременно за определяне на риска за поява на коронарни сърдечни заболявания.Тези изследвания служат за определяне точната диагноза при инфаркт или удър, вследствие запушване на кръвоносните съдове. Липидният профил включва изследване нивото на:

- Тотален холестерол;
- HDL;
- LDL;
- Триглицериди.



Холестерол


Холестеролът представлява стерол (комбинация между стероид и алкохол). Той е липид, който се намира в клетъчните мембрани във всички тъкани в тялото на човек и се транспортира чрез кръвната плазма в организма.

Холестеролът участва в редица важни биохимични процеси в тялото. Той е неразтворим в кръвта, но се пренася чрез циркулационната система свързан с един от многото липопротеини със сферична форма, чиято външна повърхност има водно-разтворими свойства.

По-голямата част от холестерола се синтезира в организма на човек, а малка част от него организмът получава с храната.

Лош или LDL - холестерол се нарича холестероът с ниска плътност на липопротеин, който оказва вредно влияние. Добрият или HDL – холестерол е с висока плътност на липопротеина и затова се счита, че има положително въздействие.

Липидният профил се прилага на здрав човек. Пълният липиден профил се прави обикновено след 12 часова гладна диета. Разрешава се само вода в рамките на 12-14 часовото гладуване преди излседване на липидния профил. Забранява се и употребата на алкохол 24 часа преди хода на изследването. Ако изследванията се прилагат без гладуване на пациента, рискът се определя само по нивото на HDL – холестерол и тоталния холестерол.

При наличие на някакво заболяване, необходимо е да минат 6 седмици след боледуването преди да се изследва липидния профил. При тежко боледуване нивата на холестерола временно се понижават, след инфаркт или при стрес от претърпяна операция или инцидент.



Добър холестерол (HDL)


Нормално нивото на HDL трябва да е 60 mg/dL (1.55 mmol/L) или повече и тогава рискът от поява на сърдечни заболявания е по-малък от средния. По-добре е HDL – холестеролът да е висок, отколкото нисък. Обикновено се дава като измерена стойност. Ако нивото на HDL < 40 mg/dL (1.04 mmol/L) се повишава рискът за поява на сърдечни заболявания. Когато нивото на HDL > 40 mg/dL (1.04 mmol/L) се счита, че има средно висок риск от поява на сърдечни заболявания.

В някои лаборатории се практикува определяне съотношението на тоталния холестерол спрямо HDL. В този случай желателно е съотношението им да е по-ниско от 5 (5:1). За нормално съотношение на тотален към HDL - холестерол се приема 3.5 (3.5:1).

Интерпретацията на нивата на HDL се прави от лекар в контекста на останалите излседвания от липидния профил, а не самостоятелно.



Лош холестерол (LDL)


От всички видове холестерол в кръвта като най-важен е LDL за установяване риска от сърдечни заболявания. Неговото ниво е основният показател, въз основа на който се назначава съответното лечение.

При повишаване нивото на LDL се отчита риск от предразположение към сърдечна заболеваемост. В този случай се прилага лечение чрез диета или медикаменти до понижаване високите стойности на LDL до оптималните.
Триглицериди


Изследване на нивото на триглицериди се прави заедно с определянето на нивата на холестерол, поради това че рискът от сърдечни заболявания зависи основно от холестеролните стойности. За назначаване на правилното лечение, обаче,за да се понижи вероятността от поява на сърдечно заболяване, от значение са стойностите на триглицеридите.

Нормалното ниво на триглицериди трябва да е по-ниско от 50 mg/dL (1.70 mmol/L). Нормално е да се наблюдават високи нива триглицериди, без нивото на холестерол да е по-високо от нормата. В повечето случаи холестеролът е висок и е необходимо назначаване на лечение, с което да се намали до нормалните му стойности. Когато триглицеридите са високи (над 1000 mg/dL (11.30 mmol/L)), съществува риск за развиване на панкреатит.

Нивото на триглицеридите се променя значително при поемане на храна, като може да се покачи от 5 до 10 пъти, в сравнение с нивото им при гладуване.)
Отговори с цитат
  #98  
Стар 3rd February 2011, 03:37
psyxedeleia psyxedeleia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 24
По подразбиране

освен тези резултати които побликувах ми направиха и пълна деференциална кръвна картина която пък беше идеална.
Това за сега по тази тема сега просто ще подскажа името на новата тема която ще отворя а именно-
"Геноцид и други престъпления срещу човечеството, извършени във
връзка с фармацевтичния бизнес с болестите"
Отговори с цитат
  #99  
Стар 17th February 2011, 00:31
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

На мен кръвните тестове са ми ок, ще го започвам след месец.Нямам търпение вече, сега съм на антибиотик и по цяла нощ не мога да спя, а и пак ми излизат пъпки
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #100  
Стар 17th February 2011, 02:36
psyxedeleia psyxedeleia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 24
По подразбиране

при мене всичко върви по мед и масло както се казва и от всички странични ефекти това което най-много чуствам като неприятно е устните просто на всеки 15 минути слагам вазелин иначе не няма как иначе по думите на лекаря ми след около месец вече ще съм доста поизчистена и в интерес на истината вече се чуства....
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ROACCUTANE
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:42.