IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 19th January 2008, 20:11
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gia
И според мен, за да се откажеш от пушенето (аз съм непушач от 10 месеца), трябва да няма около теб пушачи, а в Бг всички като че ли го правят.
Да ти кажа доскоро беше така, но напоследък все по-голям е % на непушачите. В моя курс сега се оказа, че няма нито един пушач (освен учителя), а си мислех, че повечето ми набори са пушачи, защото нали преди се смяташе за готин порок.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 19th January 2008, 21:19
snowy snowy не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 37
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elincee
Аз днес си купих една чанта с дъвки за отказване на цигарите и м исля от утре да ги спирам, но пуша по две кутии на ден и незнам дали сте успея, А МНОГО ИСКАМ!!! Някой знае ли колко време е продължава желанието за пушене? Помогнете ми............
Пробвай с Tabex. Физиологичната зависимост е няколко дни само (имам предвид пристъпите на зависимост). После е въпрос на преборване с навика. Аз ги спрях от раз. С постепенно намялаване не става просто. Винаги ще се изкушиш да ги увеличиш. Успех!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 20th January 2008, 00:51
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ледено_sЪrце
Цитирай:
Първоначално написано от Gia
И според мен, за да се откажеш от пушенето (аз съм непушач от 10 месеца), трябва да няма около теб пушачи, а в Бг всички като че ли го правят.
Да ти кажа доскоро беше така, но напоследък все по-голям е % на непушачите. В моя курс сега се оказа, че няма нито един пушач (освен учителя), а си мислех, че повечето ми набори са пушачи, защото нали преди се смяташе за готин порок.
Това е супер, само като си помисля как преди се прибирах от заведения направо дрехите ми и косата-всичко с накисване трябваше да бъде.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 20th March 2008, 22:23
Disaster92 Disaster92 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 7
По подразбиране

Всичко е до психиката и волята.Аз лично никога не съм пушил.Ако много го искаш ,ще намериш сили да спреш.Всички дъвки и простотии нямат никакъв ефект само си даваш парите напразно.Също така трябва и спрот ,защото напоследък като се заглежам по хората докато варвя по улицата повечето са затлъстели ,водят застоял живот и са с цигара в рака.Само едно не мога да разбера какво е това което ви привлича в цигарите,нямат нито един плюс.Пък и повечето ми съученици си мислят ,че е голяма газария да пушиш и съответно се тровят и дават пари заради еднот нищо.Народа е станал така алчен ,че се чуди какви простотии да измисля само и само да печели пари ,дори не му пука ,че заради неговата алчност и да си направи кефа от пари умират хиляди хора.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 20th March 2008, 22:34
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Чудя се като никога не си пушил, как толкова убедено заявяваш, че всичко е до психика и воля. От цигарите има физиологична зависимост и ако разчиташ само на психиката и волята (както направих веднъж) ще се тресеш като наркоман, който не може да си набави дрогата. Аз използвах "Табекс" и ми беше доста по-лесно от предишния път.
Но както казва Марк Твен - "Няма нищо по-лесно от това да спреш цигарите. Аз съм ги спирал поне 200 пъти".
Отговори с цитат
  #26  
Стар 21st March 2008, 10:38
Lollipop Lollipop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 50
По подразбиране

Според мен, нито дъвки, нито глупости помагат. Единственото е волята - решаваш и ги спираш. А пък за момичетата, могат освен това да си представят какви вреди нанасят цигарите на външния им вид и така да се мотивират...
Цитирай:
Първоначално написано от sibi
Чудя се като никога не си пушил, как толкова убедено заявяваш, че всичко е до психика и воля. От цигарите има физиологична зависимост и ако разчиташ само на психиката и волята (както направих веднъж) ще се тресеш като наркоман, който не може да си набави дрогата. Аз използвах "Табекс" и ми беше доста по-лесно от предишния път.
Но както казва Марк Твен - "Няма нищо по-лесно от това да спреш цигарите. Аз съм ги спирал поне 200 пъти".
Да, обаче някои все пак успяват, т.е тези, които достатъчно си ценят здравето. Явно е въпрос на воля - просто при едни е в повече, при други в по - малко.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 21st March 2008, 10:39
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Основното е волята, да.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 21st March 2008, 11:09
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Табекса помага ли?
Отговори с цитат
  #29  
Стар 21st March 2008, 14:36
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Табекса помага ли?
На мен ми помогна. Правя сравнение с предишно спиране на цигарите без помощни средства и определено с Табекс е далеч по-лесно и поносимо. Е, решимостта и волята пак са необходими
Отговори с цитат
  #30  
Стар 21st March 2008, 14:55
Dia_t Dia_t не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 373
По подразбиране

Всичко си е до волята на човек.Съпруга ми на няколко пъти се опитваше да ги спре и табекс е пиел и с дъвки е пробвал,но нищо не му помогна и продължава да си пуши.Докато при мен просто реших и ги спрях,въпреки,че преди това пушех много и все още понякога ми се припалва,но се въздържам.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отказванеотцигарите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:11.