IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 31st March 2016, 15:59
mart0000 mart0000 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2016
Мнения: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jeimy Виж мнението
А някой да е чувал за Петко Кабакчиев от Правителствена болница? УНГ специалист е. Имам записан час за операция, но инфото в нета не е много за него. Някой да се е оперирал при него ???
Здравейте аз се оперих при доц. Кабакчиев преди около 2 години видях този пост и проблема е още актуален за много хора нека да споделя какво мисля.

Човека е много добър специалист и си разбира от работата. прибяхва до операции само в крйни случай като моя. първо иска да ви помогне със всякакви начини и след това прави операцията. Това не означава че е евтино. Като цена е малко над операциите на Златанов и Цветков..... май така се казваха топ специлистете на ВМА-София. Операциите при Кабакчиев по здравна каса се чака безумно много, затова както знаете избора е на частно . Мен ме оперираха в Св. Пантелаймон Младост - отиваш плащаш и на др те гонят.
От години имах удебеляване на конхите в следствие на продължителна употреба на капки за нос и закривена носна преграда. Това беше единствения останал вариянт в такива ситуации. Този проблем се ме мъчеше поне 10 години.

Операцията обаче е последната стъпка. При корекцията на носна преграда ти изгрят лигавицата (това са микроскропичните власинки които спират всякакви бактерии и мръсотии). да не говорим за проблемите които може да имате ако енаправено некадърно. Ето защо преди операция препоръчвам да се ползва чайника нети-под с хималайка сол. Разтваря се 1 чаена лъжичка хималайска сол (не обикновена заради йода) в 500 милитра минерална вода (не чешмяна заради хлора) и се прави инхалация на носа. има мн клипчета в Ю-тюб как се прави. Ако след 6 месеца няма резултат или е по зле вече може да се оперирате.

Преди операция скенера е задължителен, не се хващайте да ви оперира които и да било ако нямате скенер. По него се извършва и самата операция.

След оперативния период е мн тежък около 6м-1 година. Аз лично ходих на гмуркания , които много ми помогнаха. Имайте на предвид че ако имате полипи в носа, операцията не може да изчисти всичките полипи. Налягането под водата (или промяната на налягането) изравнява налягането в кухините и се отлепят всички гадости за които не подозирате че съществуват. Препоръчват се гмуркания защото на 10м. отголу имаш 2 атносвери налягане. (стига да можете да плувате

Инхалацията с нети-пот е препоръчителна винаги когато се сетите дори и здрави.
Желая на всеки които чете този пост да се оправи без операция
Отговори с цитат
  #62  
Стар 1st August 2017, 13:14
radoslavnkolev radoslavnkolev не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2017
Мнения: 1
По подразбиране

Да

Последно редактирано от radoslavnkolev : 4th August 2017 на 15:27
Отговори с цитат
  #63  
Стар 28th June 2019, 13:12
s.arhangelov s.arhangelov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2019
Мнения: 1
По подразбиране След септопластика

Здравейте, беше ми направена септопластика преди 5 дни в "АмериМед" от д-р Батмаз. Имах изкривяване на носната преграда и от двете страни (повече в ляво) и ми се събираха секрети в гърлото постоянно. Доктора си свърши работата много добре и ми обясни какво да очаквам доколкото е възможно. Операцията беше извършена под пълна упойка. Първия ден изпих около 12 литра вода и успях да спя 2 пъти по 15 мин. На втория ден отидох да ми извадят повечето тампони (остана един малък). Мъчението с водата и спането продължи до 4-тия ден, когато помолих да ми извадят плаките (пластмаси дълги колкото клечки за уши и 3-4 см широки). По план трябваше да ги извадят на 5-ия ден, но аз не издържах. Сега продължавам да нямам сили и да пия по 3-4 литра вода на ден, но усещам че има подобрение. Това което ми разказа играта е температурата, която идва от напрежението в носа. Вече 5 дена ме съсипва и убива всякакъв апетит. Не препоръчвам да се прави операцията, освен ако не сте изчерпали всички други варианти и ви пречи да живеете пълноценно. Дискомфорта е сериозен. Ако все пак решите да я направите, очаквайте поне 7 дена да сте си вкъщи и си подгответе много вода и кисело мляко.
Ето и малко практическо инфо:
Цена за операцията + ЕКГ преди нея + нужните лекарства за след нея: 1150 лв (НЕ по здравна каса).
Действително няма белези, но стават ранички в носа, които трябва да се мажат с мехлем.
Няма обоняние първата седмица, но би трябвало постепенно да се възвърне.

*Всичко написано е на база моят опит и е възможно да е различно при други хора.
Отговори с цитат
  #64  
Стар 11th October 2019, 07:05
manolova manolova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2019
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте, дали има някакви новини относно Д-р Кабакчиев? Къде практикува или някакви контакти?
Отговори с цитат
  #65  
Стар 23rd September 2020, 15:09
Rita19 Rita19 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2020
Мнения: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от s.arhangelov Виж мнението
Здравейте, беше ми направена септопластика преди 5 дни в "АмериМед" от д-р Батмаз. Имах изкривяване на носната преграда и от двете страни (повече в ляво) и ми се събираха секрети в гърлото постоянно. Доктора си свърши работата много добре и ми обясни какво да очаквам доколкото е възможно. Операцията беше извършена под пълна упойка. Първия ден изпих около 12 литра вода и успях да спя 2 пъти по 15 мин. На втория ден отидох да ми извадят повечето тампони (остана един малък). Мъчението с водата и спането продължи до 4-тия ден, когато помолих да ми извадят плаките (пластмаси дълги колкото клечки за уши и 3-4 см широки). По план трябваше да ги извадят на 5-ия ден, но аз не издържах. Сега продължавам да нямам сили и да пия по 3-4 литра вода на ден, но усещам че има подобрение. Това което ми разказа играта е температурата, която идва от напрежението в носа. Вече 5 дена ме съсипва и убива всякакъв апетит. Не препоръчвам да се прави операцията, освен ако не сте изчерпали всички други варианти и ви пречи да живеете пълноценно. Дискомфорта е сериозен. Ако все пак решите да я направите, очаквайте поне 7 дена да сте си вкъщи и си подгответе много вода и кисело мляко.
Ето и малко практическо инфо:
Цена за операцията + ЕКГ преди нея + нужните лекарства за след нея: 1150 лв (НЕ по здравна каса).
Действително няма белези, но стават ранички в носа, които трябва да се мажат с мехлем.
Няма обоняние първата седмица, но би трябвало постепенно да се възвърне.

*Всичко написано е на база моят опит и е възможно да е различно при други хора.

Здравейте, може ли да споделите как се чувстате месец по-късно? Предстои ми такава интервенция при доктор Батмаз. Благодаря
Отговори с цитат
  #66  
Стар 6th April 2021, 01:29
Bobito12 Bobito12 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2021
Мнения: 6
По подразбиране

Здравейте, историята с моя нос е дълга.... Дълго обмислях операция и накрая се реших . Първата операция си направих в Пловдив при измислен хирург Молов. Резултат плачевен.съжалявах, че съм се опериарала (аз преди си изглежда по-добре) ...не можех да се гледам дори, но некадърникът Молов ми заяви, че било част от рисковете да не се харесам.... Ок. Предприех след година втора, при друг некадърник (в София) - резултат огромна камба и най-лошото НЕ МОЖЕХ ВЕЧЕ ДА ДИШАМ С ЕДНАТА СИ НОЗДРА ИЗОБЩО. Казах си, че ще се гледам така и няма да си дишам , но започнаха проблеми ринити, полипи и т. Н и след пореден преглед на УНГ ми заявиха, че трябва да се оперирам за изправяне носната преграда, тъй като притокът на въздух с времето ще намалява все повече. Вече имах и системно главоболие от нарушено то си дишане. Посъветваха ме да потърся УНГ хирург и да действам. Звънях на няколко, но само докато чуят,че съм сложен случай и не искат да се наемат..... Попаднах на статии за др Асен Асенов за иновации в ринопластиките и че е началник на УНГ Умбал Пловдив и реших да се свържа. Не ми отказа, много любезен и отзивчив. Насрочих консултация и отидох. Първо впечатление - много внимателен и земен. Само ми каза мога да направя, така че да дишаш. Това ме окуражи и само след час от консултацията звъннах да насроча операция! Много притеснена бях! Знам какъв кошмар е следоперативния период синини, отоци и т. Н.и най-вече как ще е ако не продишам никога.... Рискувах! Операцията продължи 4 часа. Докторът каза, че е било доста изненадващо състоянието на носа вътре,, на следващия ден ми махнаха тампоните и се прибрах вкъщи. Поставени ми бяха и пластини, които да държат преградата права.на 7ми ден ми махнаха шината, а на 14ти - пластините. Не можах да повярвам Дишах като новородено! ЧУВСТВО, КОЕТО НЕ ВЯРВАХ, ЧЕ ЩЕ ИЗПИТАМ ОТНОВО. А носа е прав и много естествен. Страшно съм доволна от др Асенов, ръцете му са златни. Невероятен е докторът и целия му екип. Ринопластиката беше затворен тип и възстановяването беше много бързо (предните ми бяха отворени) страшно съм Благодарна! Професионалист! Съвет към всички, които им предстои : ринопластика само при хирург УНГ! Защото после може да сте красиви, но може и да не дишате! Само гледат визията и функционалността не ги интересува хирурзите! Успех на всички!
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
д-р златанов, доц. д-р юрий николов, мбал сердика

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Операциянаноснапреградасептопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:19.