IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 22nd October 2010, 11:35
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от want
Tцъ ! За това държавата ни е на това дередже , защото гледаме да сме що -годе добре Предпочитам добре в чужбина а не горе-долу добре в собствената си държава
"По-добре добре, отколкото горе-долу добре" звучи малко като "по-добре богат и здрав, ...".
Отговори с цитат
  #32  
Стар 22nd October 2010, 18:49
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rt1212
Намерих си баланс и не мрънкам, че държавата ми е такава и онакава.
Да, положението не е никак розово. Но го приемам мъжки и си седя тук и си бачкам.
Далеч съм от мисълта да обвинявам който и да било, макар че ако го направя ще има някакъв резон.
Това което мен ме дразни в българина е примиренчеството, вечното мрънкане и очакването някой друг да му реши проблемите
След толкова години в чужбина съм се научила когато нещо не е наред да не да седя и да си натискам парцалите а да си размърдам задника и да направя нещо за себе си
Отговори с цитат
  #33  
Стар 22nd October 2010, 18:57
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от want
След толкова години в чужбина съм се научила когато нещо не е наред да не да седя и да си натискам парцалите а да си размърдам задника и да направя нещо за себе си
Че какво общо има това с мястонахождението ти?

Това си е до човека според мен. Някой са примиренчески настроени, други както казваш си вдигат задните части и търсят и ровят, докато намерят..
А варианти винаги има.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 22nd October 2010, 19:26
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1
Цитирай:
Първоначално написано от want
След толкова години в чужбина съм се научила когато нещо не е наред да не да седя и да си натискам парцалите а да си размърдам задника и да направя нещо за себе си
Че какво общо има това с мястонахождението ти?

Това си е до човека според мен. Някой са примиренчески настроени, други както казваш си вдигат задните части и търсят и ровят, докато намерят..
А варианти винаги има.
Естествено че има значение местонахождението защото хората тук са свикнали като не им стигат парите да бачкат яко на няколко места а не да мрънкат и да казват аз за 200 лева няма работя
Отговори с цитат
  #35  
Стар 22nd October 2010, 19:49
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Ти си в голяма заблуда обаче.
Как го измисли това, направо незнам,
то нека някой мързел да е, пък да видим дали няма да чака на социални..
Независимо дали в Бг или където си ти.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 22nd October 2010, 20:05
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Говорим за различни неща , говорех за онази традиция която имат повечето западняци да бачкат на няколко места докато това в Бг все още не е традиция.Моя приятелка дойде за месец да проучи как седи работата с докторите и след 4 седмици каза'' аз тук не мога да работя , на мен ми трябва повече свободно време'' В крайна сметка предпочете да получава 700 лева заплата и да има повече свободно време отколкото 70 000 паунда на година и яко бачкане...сега разбираш ли за какво говоря или пак да обяснявам ?
Отговори с цитат
  #37  
Стар 22nd October 2010, 20:20
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

От поста ти разбрах единствено, че приятелката ти иска да има повече сводно време, пред това да работи и да получава повече пари.
Пак въпрос на природа, а не въпрос на това че е българка.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 22nd October 2010, 20:31
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

да !предпочете свободното време въпреки че парите не и стигат и вечно мрънка 4е не може да си позволи дори да живее самостоятелно макар да е над 30 и да е лекар! Това просто е абсурдно за един лекар в западна европа да няма собствено жилище и да живее с родителите си и баба и в малка панелка ....
Отговори с цитат
  #39  
Стар 22nd October 2010, 20:41
rt1212 rt1212 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 323
По подразбиране

Тва е до манталитет, не до пари.
Аз никъде навън не съм видяла пич да реши да се жени и да закара жена си при мама и тате. Решил си да живееш самостоятелно, марш навън. Бачкай, купувай си апартамент, търси си жена, твоя си работа.
Ше ходиш на гости на родителите си, ми ше се обадиш 2-3 дни по-рано..
Отговори с цитат
  #40  
Стар 23rd October 2010, 00:50
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rt1212
Тва е до манталитет, не до пари.
...
Точно за това казах че има значение къде живееш, на запад имат друг манталитет докато в Бг можеш да си живееш при мама и тати докато се пенсионираш
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Замацкитечужбинакаксесправяте
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:31.