IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 5th April 2011, 11:04
Jennny Jennny не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 9
По подразбиране Премахване на фибораденом и поставяне на импланти

Здравейте. Искам да попитам дали някой се е сбъсквал с проблем като моя. Наскоро при обикновен профилактичен преглед ми откриха фиброаденом/доброкачествен, на лявата гърда .С малки рамери е 0,5-1 цм. Няма нужда от оперативно премахване, просто трябва да се наблюдава 2 пъти в годината. Това е обаче при положение ,че не искам псотавя на импланти. Ако реша трябва да се махне.
Страх ме е обаче, ако се разбута местото да не се усложни нещо, да не е предпоставка за поява на други образувания.Въпреки всичко, обаче не съм се отказа от мечата.
Ще се радвам на всякаква информация
Отговори с цитат
  #2  
Стар 5th April 2011, 11:18
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

по мое мнение нищо открито не се следи, всичко открито се маха....при мамопластика , естесвено, задължително също се маха каквото има...самата мамопластика няма общо с бъдещи евентуални образувания по гърдата, т.е не би била причина за такива, но проблемът е после в проследяването, което е по-трудно и такива малки образувания биха били по-трудно откриваеми....ако имаш някаква наследствена обремененост по отношение на гърдите , то си струва да се замислиш над интервенцията !!
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 5th April 2011, 11:37
Jennny Jennny не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 9
По подразбиране

Благодаря, нямам наследствена обремененост. И аз смятам ,че импнатите не биха нвредили, а по-скоро отрасраняването ма кистичката. Все пак ще се реже и ще има някаква намеса и следователно риска е по-голям. Според моя мамомог янма проблем, но пък не г опопитах дали трябват 2 операции да се направят...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 5th April 2011, 11:51
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

не, в една се правят...стига хирургът, който си си избрала за мамопластиката да е съгласен !
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 5th April 2011, 11:52
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

Аз имам същия проблем и на двете гърди.Правиха ми туморен маркер,беше отрицателен.Доктора ми каза,че когато са под някакви размери(не си спомням точно) не се оперират.Когато му споделих обаче,че мисля да си сложа импланти ми каза,че може да се направи 2 в 1.......
При операцията не ми ги премахнаха.
Съветвам те да вземеш всички мерки преди да се оперираш!
Аз избързах, не си уточних операцията да ми е 2 в 1 и сега треперя,дано не съм си създала допълнителни проблеми с тази припряност...
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 5th April 2011, 11:59
Jennny Jennny не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 9
По подразбиране

Силвана ,а защо решихте да не се махат? При кой лекар сте се оперирала? Сега как ще Ви следят?
Извинявайте, че така питам ,но съм объркана
Отговори с цитат
  #7  
Стар 5th April 2011, 11:59
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

аз доколкото съм чела силиконът сам по себе си не е предпоставка за развитието на такива образувания, но самата операция си е някаква травма все пак и има голяма вероятност да засили процеса на развитие. Най-добре да се консултираш с още един или двама мамолози или гръдни хирурзи, защото тези фибро аденоми понякога изобщо не е добре да се махат. Успех миличка!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 5th April 2011, 12:11
Jennny Jennny не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 9
По подразбиране

Още веднъж благодаря. Това си мисля и аз ,че е по-дорбе да не се закачат, но пък толкова ми се искаше...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 5th April 2011, 12:11
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jennny Виж мнението
Силвана ,а защо решихте да не се махат? При кой лекар сте се оперирала? Сега как ще Ви следят?
Извинявайте, че така питам ,но съм объркана
Не мисля ,че ще има пречка за проследяването им,а и има кръвни тестове с които може да се следят такива образувания(дано не съм се объркала ) поне доколкото аз разбрах казаното от лекаря,мамолог.

Оперирах се при Н.Георгиев,но както казах с моята припряност нещо не доуточнихме нещата .
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 5th April 2011, 12:40
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
има кръвни тестове с които може да се следят такива образувания(
това , за което говориш, е туморен маркер, той се следи при жени , имали вече злокачествено образувание, или се пуска при жени със съмнение за такова, но това няма нищо общо със следенето на гърди по принцип за каквито и да е образувания, т.е няма общо с ултразвуково , рентгеново, ЯМР - изселдване и т.н. Тоест, първо с аобразните изледвания, псоле кръвните - ако на образното има нещо....проблемът е да може въпреки редовните прегледи да се хване евентуално злокачествено образувание докато е малко и прогнозата би била добра ( при жените с импланти)..иначе според мен единични кистозни или фиброаденомни образувания сами по себе си не са противопоказания за мамопластика, но ако жената е с рецидивиращи или повече от 1-2 такива - нежелателно по гореспоменатите причини !
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!

Последно редактирано от te_dda : 5th April 2011 на 12:45
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Премахваненафибораденомпоставяненаимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:07.