IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd October 2009, 21:22
Аватара на Favoritkata
Favoritkata Favoritkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Пловдив
Мнения: 83
По подразбиране Високи обувки

Здравейте. Имам проблем, който не бях много сигурна точно къде да пост-на. Извенете ме, ако съм сбъркала.
Та...става въпрос за носенето на високи обувки. Аз попринцип досега почти само ниски, равни обувки нося. Когато ми се е налагало да обуя по-висока обувка, сега си взех като платформа, със скосена подметка, нося ги 2-3 часа и усещам точно където е свода ужасна болка, все едно сухожилието ми се разкъсва...А самата обувка не обива никъде. Последният път беше миналия понеделник, така ме боляха и двата крака, ходех буквално като спъната и ми се ревеше от болки...Възможно ли е да се дължи на плоскостъпие? Дали ще може да се коригира с някакви стелки. Една приятелка ми каза, че се дължало просто на това, че не съм носила такива обувки попринцип и че съм щяло да свикна. Просто ме е страх да изляза с такива обувки, колкото и удобни да ги усещам в първия момент супер удобни, после не мога да се добера до вкъщи.
Благодаря предварително за съветите.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd October 2009, 23:25
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не е от свикване. Възможно е да е плоскостъпие, иди на ортопед. Ако това е причината, той ще ти каже и какви стелки точно да си вземеш.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th October 2009, 07:39
Аватара на Ленин
Ленин Ленин не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 257
По подразбиране

Стелки-мелки Плоскостъпие се лекува само в ранна детска възраст. Впрочем, най-подходящи за плоскостъпие са джапанките. Ей, днеска видех един с джапанки в 6ч сутринта, джапаше в локвите. Така е, оставете суетата, здравето изисква жертви.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th October 2009, 09:35
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

А тия, дето не са ги лекували кво, да се гръмнат ли За такива са именно разни специални ортопедични стелки- мелки, които няма да ги излекуват, но поне ще намаят напрежението в краката
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Високиобувки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:47.