IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 5th May 2006, 10:13
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране verita

Цитирай:
Сестра ми вече обмисля наистина да дойде до Вн, но това ще стране вероятно като й започне ваканцията. Ще се свържим с Вас. Тя още днес ще си прави още едно изследване за виталитет на нерва с ток, защото предишното някъде се е изгубило. Според нея е показвало стойности около 50(каквото и да значи това Shocked ), нервът й не бил умъртвен, и няма киста. Коренът й бил в лека S-форма.
По данните, които ми давате е много вероятно въобще да не се наложи да се умъртвява зъба. Аз лично бих изчакал поне месец за да се направи отново изследване за виталитет и да се проследят стойностите (50 милиампера означава, че нервът не реагира адекватно на дразненето, т.е. може да е жив, но може и да има някакъв проблем. В норма е до 20 мА). Ако след месец пак покаже същата или по-висока стойност тогава може да се мисли за някакъв проблем, но не е правилно да се поставя диагноза само върху това изследване.
Нормално е коренът да е крив. Дължи се на травмата на млечния зъб. Няма клинично значение за диагнозата.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #92  
Стар 5th May 2006, 10:21
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране Sexylady

Цитирай:
Съмнявам се, че скърцам със зъби, защото по принцип ми е трудно да дишам през носа, не ми достига въздух и обикновено дишам през устата.Съмнявам се и нощно време да скърцам със зъби, но все пак не съм сигурна Very Happy Знам, че така е много трудно да се правят консултации и съвсем не очаквам да намеря тук решение на проблема си, ной-вероятно се дължи на много фактори, но все пак знаете ли къде в София има кабинет, в който да се занимават само с този проблем?Някога ме бяха изпратили в Стоматологичния факултет да вървя, но аз така и не отидох
Един от основните проблеми на ортодонтските (криви зъби) и пародонтални (венечни) проблеми е дишането и спането с отворена уста. Когато спите и дишате през устата, тя изсъхва и се променя киселинноста на слюнката. Това води до намаляване на защитните фактори на слюнката (ензими и антитела) и активиране на микроорганизмите, които се намират в устата. Проблемите са както от пародонтално естество ( както при вас кървене, лесно възникващи възпаления), чести тонзилити и ангини (заболявания на гърлото и сливиците), така също и до ортодонтски дефекти (дълбок свод на небцето свиване на зъбите в страничния участък, отворена захапка и т.н.). Хубаво е наистина да потърсите консултация с пародонтолог.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #93  
Стар 5th May 2006, 12:00
mayayo mayayo не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Sofia
Мнения: 35
Изпратете съобщение чрез ICQ до mayayo
По подразбиране

Здравейте,
искам да се обърна за консултация към д-р Венелинов... ако може, разбира се
На 27г. съм и имам много здрави зъби. Но ме притесняват слабите ми венци . Скоро не са се възпалявали ( 2 пъти общо съм си почиствала зъбния камък ), но личната ми стоматоложка каза, че на предните долни няколко зъба ( предполагам 4-те предни ) е започнал да се развива пародонтит . Тя е на мнение, че "здрави зъби + слаби венци" е по-лошият вариант.
Искам да Ви питам какво ще ми препоръчате ( и като марки ) за профилактика и лечение?
А и не знам дали има значение, но моят приятел казва, че по цяла нощ силно скърцам със зъби...
Имате ли в София кабинет?
Отговори с цитат
  #94  
Стар 5th May 2006, 13:28
mayayo mayayo не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Sofia
Мнения: 35
Изпратете съобщение чрез ICQ до mayayo
По подразбиране

Д-р Венелинов,
пак съм аз ... Забравих да кажа, че имам дълбока захапка ( в случай, че нещо влияе на пародонтита ). А влияе ли наистина?!?!? Като малка трябваше да нося една ужасна шина, но аз я изхвърлих на 2-рия ден .
Отговори с цитат
  #95  
Стар 5th May 2006, 18:56
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране mayayo

Дано да не ми се сърдите, но ще ви отговоря в неделя вечерта, че заминавам за София на един конгрес, а сега времето ми е малко...
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #96  
Стар 8th May 2006, 08:26
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране Mayayo

Цитирай:
На 27г. съм и имам много здрави зъби. Но ме притесняват слабите ми венци Confused . Скоро не са се възпалявали ( 2 пъти общо съм си почиствала зъбния камък ), но личната ми стоматоложка каза, че на предните долни няколко зъба ( предполагам 4-те предни ) е започнал да се развива пародонтит Crying or Very sad . Тя е на мнение, че "здрави зъби + слаби венци" е по-лошият вариант.
Искам да Ви питам какво ще ми препоръчате ( и като марки ) за профилактика и лечение?
А и не знам дали има значение, но моят приятел казва, че по цяла нощ силно скърцам със зъби...
Имате ли в София кабинет?
Бих ви препоръчал като начало да използвате паста за зъби "Елгидиум"; вода за уста "Елудрил" и гел "Пародиум". Това са лечебни средства и се изписват (без рецепта) при хирургични манипулации и при възспалени венци. Започвате с пастата за зъби "Елгидиум", след това жабурите с разтвора "Елудрил" (той е концентрат и се разрежда) и накрая (само вечер се ползва гела) използвате гела "Пародиум" като го нанасяте обилно с пръст по венците и не плакнете. Трябва да остане поне 2ч. по венците (затова най-добре е вечер и след това лягате да спите). Процедурата трябва да продължи от 10 до 20 дни (зависи от степентта на засягане на венците). Хубаво е вечер да ползвате и конци за почистване на между зъбните пространства.
Ако са засегнати само долните предни зъби е хубаво да се установи дали не става въпрос за къса юздичка на долната устна (връзката, която придържа устната към челюста). Предполагам обаче, че колежката е подгледнала и това.
За съжаление нощното скърцане със зъби (бруксизъм) е един от съвременните бичове (ако мога така да се изразя) за венците и зъбодържащият апарат. Проблемът е, че вероятно ще ви се наложи доста дълго или цял живот да носите шина за бруксизъм (подобна е на боксьорските шини и се носи само докато спите), ако искате да си спасите зъбите. Иначе прогнозата е лоша-постепенно разрушаване на зъбодържащия апарат (пародонт) и загуба на здрави зъби.
За съжаление нямам кабинет в София и ако искате да дойдете ще трябва да се разходите до Варна
Дълбоката захапка влияе и с това , че води до неправилно и по-голямо натоварване върху зъбите. Съществувавариант, при който можете да си поставите брекети като по този начин ще решите проблема с дълбоката захапка, кривите зъби и пародонтозата (пародонтита). Не съм убеден обаче, че бруксизма ще се оправи (макар че понякога се провокира от неправилна захапка или неточно изработени корони например).
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #97  
Стар 9th May 2006, 15:41
norin norin не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 13
По подразбиране

Здравейте д-р Венелинов, извинявам се ако съм Ви притеснила, но за мен е важно, ако може да ми препоръчате добър ортодонт във Варна.Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #98  
Стар 12th May 2006, 21:19
д-р Дамянов д-р Дамянов не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1
По подразбиране Форум за Пациенти

Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
Има стоматологичен форум, но колегите не обичт пациенти да пишат там (за мен това е много странно разбира се).
http://www.zabolekar.info/forum/
За колегата ще ви напиша утре, само да си проверя визитките в моя кабинет.
Няма какво да се чуди д-р Венелинов. Вече е създаден и специализиран стоматологичен форум за пациенти, където екип от специалисти отговарят на въпросите на пациенти от всички стоматологични дисциплини. Скъпи пациенти, моля заповядайте:
www.patient.zabolekar.info
Отговори с цитат
  #99  
Стар 13th May 2006, 11:09
vedra vedra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 18
Изпратете съобщение чрез ICQ до vedra
По подразбиране

ДОБЪР ДЕН.КАЗВАМ СЕ Д-Р ВЪЖАРОВ И СЪМ СТОМАТОЛОГ ОТ СОФИЯ С НАСОЧЕНОСТ КЪМ ЕСТЕТИЧНАТА СТОМАТОЛОГИЯ.СЛУЧАЙНО ПОПАДНАХ НА ДИСКУСИЯТА, КОЯТО МИ ДОПАДНА .АКО МОГА ДА БЪДА ПОЛЕЗЕН С НЕЩО, ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА ВИ ОТГОВОРЯ.ОТ 1999 СЕ ЗАНИМАВАМ И С ЕСТЕТИКАТА И ПО-ТОЧНО: БОНДВАНЕ НА ПРЕДНИ ЗЪБИ( С ФОТОПОЛИМЕР), МЕТАЛОКЕРАМИКА, ИЗЦЯЛО КЕРАМИКА, ФАСЕТИ, ИЗБЕЛВАНЕ СЪС 3-ТЕ НАЙ ДОБРИ В СВЕТА И ДОКАЗАЛИ СЕ СИСТЕМИ "ZOOM" , "NITE WHITE" , "DAY WHITE",КАКТО И С Т.НАР "РОЗОВА ЕСТЕТИКА",КОЯТО СЕ ГРИЖИ ЗА ВЕНЦИТЕ. БЕЗ ТЯХ УСМИВКАТА НЕ БИ ИМАЛА ЕСТЕСТВЕН ВИД.ТЕ СА 2-РИЯТ КОМПОНЕНТ ОТ ЕСТЕСВЕНИЯ КОМПЛЕКС УСТА-ВЕНЦИ-ЗЪБИ
Отговори с цитат
  #100  
Стар 13th May 2006, 11:18
partalinaa partalinaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 253
По подразбиране

Д-р ВЪЖАРОВ от 6 години имам покритие на предните 5 зъба-Бондинг (така разбрах че се казва). Моя приятелка си беше направила на 1 зъб и аз тъй като зъбите ми бяха криви и като напукани в долния край изтънени и почти прозрачни (какво описание направих -не са били ужасни) реших че по този начин зъболекарката ще позапълни разликата между зъбите (предните два зъба бяха -един на пред,друг на зад и заболекърката удебели единя за да дойде наравно с другия) и зъбите ми ще станат белички с това покритие ! В момента съм с брекети-Дайманд от 10 месеца и половина,след месец и половина ще ми ги махат УРА,но ще съм още 1 година със неподвижна шина само от вътрешната страна на зъбите.Сега въпроса ми е как да продължа лечението и мога ли с тези шини ,искам да ги избеля,спряла съм се на домашно избелване със шини.После какво да правя с този бондинг (извинете ме ако бъркам наименованието),да го подновя ли,добро решение ли ще е (казаха ми че се получавало ръбче при венеца при изграждането му ? Да се реша ли на коронки,защото фасетите ми идват малко скъпички ?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:40.