IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 5th April 2006, 22:50
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

По повод избелването с лампа ще се поинтересувам кой мои колеги в София го практикуват и ще ви препоръчам. Ще ви пиша до 1-2 дни.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #32  
Стар 5th April 2006, 23:25
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране фотополимерни възстановявания

Бондингът (наричан в англоезичната литература freehand bonding)
е бърз и безболезнен начин за лечение на дефекти на зъбите. Това е възможно благодарение на композитната смола – полутечна пластмаса, която се втвърдява при светлинна обработка (фотополимер). Този материал има различни оттенъци, за да съответства на естествения цвят на зъбите. Композитната смола може да се използва за увеличаване размера на зъбите с цел запълване на големи разстояния между тях; възстановяване на счупени зъби, коригиране на изтрити зъби и потъмнели зъби.
Преимущества:
• Става дума за безболезнена и бърза процедура
• Бондингът е много по-евтин в сравнение с фасетите от порцелан и композит
• Това е оптимално решение при лечение на естетични дефекти
• Консервативен метод за лечение- запазват се максимално здравите зъбни тъкани
Недостатъци:
• Бондингът има по-малка трайност от короните и фасетите от порцелан. Средната му трайност е 7 до 10 години, сравнено с над 20 години при фасетите и короните от порцелан.
• Някои композитни материали са податливи на образуване на петна от кафе, чай, червено вино и цигари
• При неправилно изпълнен бондинг е възможна появата на кариеси под композитния слой
• непостоянен гланц (необходимо е да се полира всяка година за да запази лъскавостта си)
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #33  
Стар 5th April 2006, 23:34
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране възстановяване с фотополимер

Ако желаете можете да видите снимки: N21 и N3 на този адрес:
http://drvenelinov.dir.bg/_wm/gallery/?df=17
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #34  
Стар 6th April 2006, 12:31
mlqsko mlqsko не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 5
По подразбиране

Здравейте,

Тази тема ме провокира да се регистрирам, защото имам няколко въпроса отностно фасетите/бондинга.

д-р Венелинов, защо не сте в София!!! Шегата настрана, много бих искал да знам кой е въпросният стоматолог, при който ходите на курсове (работещ стоматолог). Това би била солидна препоръка за него

Също така, имате ли някакви препоръки относно специалисти в естетичната стоматология в столицата? Искам нова усмивка, тип 'тв водещ' или 'фолк звезда' (това в рамкита на шегата, разбира се). Парите не са от значение, колкото толкова (трай бабо за хубост), но все пак някакви ориентировъчни цени за бондинг/фасети на горни предни зъби (4-6 броя, примерно)?

Предварително Ви благодаря за отговора, който надявам се ще получа скоро.

Поздрави,
Х.М.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 6th April 2006, 12:33
mlqsko mlqsko не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Аз лично за сега не смятам да се възползвам от услугите на лаборатория DaVinci, защотоцените им са доса високи за БГ пазара. Аз лично вземам 180 лв.за фасети и работя с една лаборатория във Варна, чиято цена е 150 лв.
Това май съм го изпуснал... Става въпрос за 1 фасет, нали?
Отговори с цитат
  #36  
Стар 6th April 2006, 16:46
Аватара на Ginger
Ginger Ginger не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 47
Изпратете съобщение чрез MSN до Ginger
По подразбиране

Значи избелване с лампа се нарича Бондинг.
Не бях чувала за това досега, но ще ми е от помощ
Отговори с цитат
  #37  
Стар 6th April 2006, 20:42
divane divane не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2
По подразбиране

a vednyj kato e naprqaven bonding, sled vreme mogat li da se slojat i faseti?
Отговори с цитат
  #38  
Стар 6th April 2006, 21:50
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране фасети

Колегата, при когото ходя на курсове се казва д-р Петър Земриев. Мога да го попитам дали би ви приел, ако искате да се лекувате при него и ако е съгласен да ви свържа с него.
Трябва само да предупредя, че е един от най-скъпо платените и най-добрите специалисти в България.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #39  
Стар 6th April 2006, 21:54
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цените, които съм посочил по-горе са за една фасета. По Варненските стандарти са средни към ниски. Средната цена за една фасета се движи към 450-600 лв.
Цената ми е ниска, защото все още нямам самочувствие на много добър специалист, но се надявам след 500-800 бр. фасети да стана много добър...
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #40  
Стар 6th April 2006, 22:05
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Ginger, Бондинг не е избелване на зъби. Това е лечение на дефекти на зъбите с фотополимер-същото като фасета, но се отнемат още по-малко здрави зъбни тъкани и се изработва директно в устата ви от стоматолога, а фасетите (били те фотополимерни или керамични) се изработват в лабораторията от зъботехник по отпечатък от вашите зъби, т.е. индиректно. С бондинга може да се постигне трайно избелване на зъбите.
Последните нововъведения в естетичната стоматология се наричат ламинати. Това са свръх тънки керамични люспи (0.3мм), които се поставят върху зъбите (без изпиляване) за коригиране на цвета на зъбите. Тогава се получава трайно избелване на зъбите. Според Американските колеги за повече от 20 год. Ще потърся сайта и ще го пусна тук.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:25.