IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #431  
Стар 28th September 2007, 19:07
didi83 didi83 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте,
в момента съм на процес изправяне на дълбока захапка чрез естетика.
За сега са ми изпилени дъвкателните зъби, за да се повдигне захапката и са ми изрязани венците, защото имам доста видима част от тях като се усмихна. Другата седмица дентиста ми започва работа върху фронта. Като цяло не е болезнено, само малко ме болят венците от едната страна- доста се подуха. Всичките горни зъби ще са с фасети, а най-последните дъвкателни ще са корони, за да са по-здрави.
Избрах естетично възстановяване на захапката си - което си е ортодонтски проблем - защото след евентуалното изправяне с брекети, пак трябва да се изпилват зъбите и да ми се изрязват венците. Проблема при мен е, че в следствие на дълбоката захапка от търкането на зъбите имам доста изтънели такива. Което пък от своя страна би ми довело проблеми в бъдеще. Видях в сайта на д-р Венелинов подобен на моят случай. Моля да ме кажете как се чувстваше пациентката, свекна ли лесно с нормалната захапка? Изрязвахте ли и венците, имаше ле болки след това?
Отговори с цитат
  #432  
Стар 28th September 2007, 21:20
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от didi83
.... Видях в сайта на д-р Венелинов подобен на моят случай. Моля да ми кажете как се чувстваше пациентката, свикна ли лесно с нормалната захапка? Изрязвахте ли и венците, имаше ли болки след това?
За съжаление случаите в моят сайт са толкова много, че ми е трудно да се сетя, за кой точно случай говорите.
Принципно в началото ще ви е дискомфортно но ще свке сравнително бързо. Зависи и от това колко мм ще е повдигната захапката, колко време ще стоите с временни корни/фасети и задължително да си носите нощната шина след това за по-лесно адаптиране и за да се спасите от евентуално главоболие.
Оздравяването на венците протича много бързо и подутината изчезва до 7 дни.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #433  
Стар 29th September 2007, 16:54
maryana maryana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 84
По подразбиране имплант

Здравейте!
Имам конкретни въпроси към специалистите: Преди 2 дни ми беше изваден 5 горен зъб, 4- ти и 6- ти са живи и не желая да ми се пилят за мост. Колко време е необходимо за да заздравее мястото, за да се пристъпи към поставяне на имплант? Какво (ориентировъчно) би ми струвало- имплантирането и короната? Колко е необходимото време за "врастване" на импланта?
Благодаря!
Отговори с цитат
  #434  
Стар 29th September 2007, 18:10
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране Re: имплант

Цитирай:
Първоначално написано от maryana
Здравейте!
Имам конкретни въпроси към специалистите: Преди 2 дни ми беше изваден 5 горен зъб, 4- ти и 6- ти са живи и не желая да ми се пилят за мост. Колко време е необходимо за да заздравее мястото, за да се пристъпи към поставяне на имплант? Какво (ориентировъчно) би ми струвало- имплантирането и короната? Колко е необходимото време за "врастване" на импланта?
Благодаря!
Принципно има вариант, в който веднага след ваденето на зъ се поставя имплант - т.нар. имедиатно (веднага) имплантиране. В случай на вадене на зъб преди време е необходимо да се изчакат 8 месеца за заздравяване на коста.
Цените на имплантите са различни и започват от 600 лв./имплант и стигат до 2500 лв./имплант. Трябва да си изберете имплантолог и да уточните тази подробност с него.
Времето за вкостяване е от 2,5 мес. до 6 мес. и повече - според зависи.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #435  
Стар 1st October 2007, 07:02
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране Re: имплант

Цитирай:
Първоначално написано от maryana
Здравейте!
Имам конкретни въпроси към специалистите: Преди 2 дни ми беше изваден 5 горен зъб, 4- ти и 6- ти са живи и не желая да ми се пилят за мост. Колко време е необходимо за да заздравее мястото, за да се пристъпи към поставяне на имплант? Какво (ориентировъчно) би ми струвало- имплантирането и короната? Колко е необходимото време за "врастване" на импланта?
Благодаря!
Добър ден! Ако ваденето на 5-ят ви зъб не е било травматично и околните костни структури не са патологично изменени(наличие на кистозни образувания и др.), за горна челюст сроковете за възстановяване на костната алвеола могат да се съкратят и до 4мес. Имедиатно поставяне на имплантант вече не е възможно. Ако се работи "като по учебник",ще са необходими 3 месеца за интегрирането на титана в костта и след това се преминава към поставяне на коронка. Цените както винаги са различни. Има много имплантологични с-ми с различно качество и себестойност. От 800(за BG),до 3000-4000(за D или USA) Тези от 4000лв са циркониеви.Но както вече съм казвал няма по-интелигентен начин за възстановяване на липсващ зъб,стига да има необходимите индикации и мотивация на пациента. Лек ден!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #436  
Стар 2nd October 2007, 01:59
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

А имплантант може ли да се включи в мост в бъдеще или няма тази устойчивост ?
Отговори с цитат
  #437  
Стар 3rd October 2007, 06:53
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

За предпочитане е да не се включва имплантант в обща конструкция,з-то при интегрирането на титания в костта липсва 1 компонент от оригиналната(природната) композиция-множество фини влакънца играещи ролята на амортисъори м-у костта и зъба. Но ако ситуацията не позволява,може да се направи компромис и да се използва имплантанта като мостоносител.
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #438  
Стар 3rd October 2007, 12:58
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дива
А имплантант може ли да се включи в мост в бъдеще или няма тази устойчивост ?
Да допълня д-р Тянков, не е добре да се прави мост върху имплант и зъб, но можете спокойно да направите мост върхи имплант и имплант (както и върху зъб-зъб).
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #439  
Стар 3rd October 2007, 13:25
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Да запитам нещо д-р Венелинов или д-р Тянков:има мнения на Ваши колеги,че избелването крие риск за зъбите и те после започват необратимо да се рушат.Ще ги опровергаете ли?
Отговори с цитат
  #440  
Стар 3rd October 2007, 14:51
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Да запитам нещо д-р Венелинов или д-р Тянков:има мнения на Ваши колеги,че избелването крие риск за зъбите и те после започват необратимо да се рушат.Ще ги опровергаете ли?
Има една мъдрост,казана от Парацелз:" Дозата прави отровата" Просто и ясно! Ако едно нещо се прави в допустимите граници, не вреди. Във всички избелващи с-ми(професионални!!!)много точно се описват индикациите и контраиндикациите за използването им, указание за употреба,срокове и др. Ако нещо от това не се изпълнява,рискът от проблем е налице. При разумна употреба няма да се получат необратими разрушения.
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:22.