IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #531  
Стар 13th January 2009, 09:34
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Добър ден и от мен! За много години! Отдавна не бях се включвал във форума.....май ми стана интересно. Свалянето на мост и допиляването на подлежащите зъби може да е толкова безболезнено,колкото и всяка др.манипулация.Разбира се,използването на анестетик е задължително.Защо се налага допиляване? Всеки стоматолог има свой маниер на пилене. Но има няколко основни принципи на препарация,които определят колко и къде да се отнемат зъбни тъкани. Съвеменният утвърден начин за изпиляване е праговия. За да се коригира недостатък на стар или некачествен мост,подлежащите зъби трябва също да се пипнат. Било за да се направи праг или просто да се променят широчина или дебелина. С 2 думи -не се притеснявайте. Може да не боли! Лек ден!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #532  
Стар 14th January 2009, 01:33
cherries cherries не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Благодаря Ви много д-р Тянков!
Кой според вас е най-естествено изглеждащия материал? Ако така или иначе ще сменям моста поне да е с най-модерното. Има ли съвременна металокерамика, при която да не става потъмняване по ръбчетата към венеца?
Какви са подобренията в сравнение с преди 20 години (горе долу тогава ми е сложен моста)?

Една лекарка от стоматологичния форум за пациенти каза, че материалите са същите...
Но аз четох за прагова керамика, слоеста керамика, не че разбрах какво е това, но ми прозвуча различно някак си.
Държа на естетиката все пак, защото не съм стара, както може да се предположи от факта, че имам близо 20 годишен мост в устата си

Благодаря и Честита Нова година!
Отговори с цитат
  #533  
Стар 14th January 2009, 14:12
Аватара на Dani84
Dani84 Dani84 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Стара Загора
Мнения: 938
По подразбиране

Здравейте,изчетох доста от темата пове4ето от страниците,но никъде не открих това което искам да попитам.
В какво се изразява поддръжката на фасетите и колко ччесто се налага да се прави.
Скоро срещнах една позната която каза 4е съжалява че си е сложила фасети и че постоянно трябва да се поддържат.
Правила ги е в Ню Йорк ,незнам то4но кога,но разбрах че и се отлепят някои фасети...
__________________
Дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием
Отговори с цитат
  #534  
Стар 14th January 2009, 17:29
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cherries
Благодаря Ви много д-р Тянков!
Кой според вас е най-естествено изглеждащия материал? Ако така или иначе ще сменям моста поне да е с най-модерното. Има ли съвременна металокерамика, при която да не става потъмняване по ръбчетата към венеца?
Какви са подобренията в сравнение с преди 20 години (горе долу тогава ми е сложен моста)?

Една лекарка от стоматологичния форум за пациенти каза, че материалите са същите...
Но аз четох за прагова керамика, слоеста керамика, не че разбрах какво е това, но ми прозвуча различно някак си.
Държа на естетиката все пак, защото не съм стара, както може да се предположи от факта, че имам близо 20 годишен мост в устата си

Благодаря и Честита Нова година!
За много години и успешна година за всички.

Принципно порцелана като материал не е променен, но са променени неговите качества. Прибавени са вещества, които да подобрят неговите възможности за по-естетичен вид. Всичко останало като прагов порцалан, слоеста керамика (или по-точно послойна керамика) е просто технология или част от компонентите на порцелана.
При способен зъботехник естетиката ще е винаги съвършенна независимо от това на колко години сте. А
Цитирай:
"Усмивката засилва излъчването на вашето лице" - А.Н.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #535  
Стар 14th January 2009, 17:41
Аватара на demili 1
demili 1 demili 1 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 443
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dani84
Здравейте,изчетох доста от темата пове4ето от страниците,но никъде не открих това което искам да попитам.
В какво се изразява поддръжката на фасетите и колко ччесто се налага да се прави.
Скоро срещнах една позната която каза 4е съжалява че си е сложила фасети и че постоянно трябва да се поддържат.
Правила ги е в Ню Йорк ,незнам то4но кога,но разбрах че и се отлепят някои фасети...

Аз имам фасети на предните зъби. Освен обичайните процедури, които правех и преди да ги сложа /миене с ел.четка, използване на конци и осежаваща вода за уста/ , друго не правя. И до сега /да чукна на дърво/ не са ми се отлепвали. Според мен колкото и да е добър един зъболекар, ако зъботехникът е калпав няма да стане добре работата.
Отговори с цитат
  #536  
Стар 14th January 2009, 17:50
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dani84
Здравейте,изчетох доста от темата пове4ето от страниците,но никъде не открих това което искам да попитам.
В какво се изразява поддръжката на фасетите и колко ччесто се налага да се прави.
Скоро срещнах една позната която каза 4е съжалява че си е сложила фасети и че постоянно трябва да се поддържат.
Правила ги е в Ню Йорк ,незнам то4но кога,но разбрах че и се отлепят някои фасети...
Здравейте, Дани84

разбирам вашия въпрос, но правилният отговор е: добра устна хигиена - четкане и зъбен конец два пъти дневно; контролни прегледи и почистване на зъбен камък два пъти годишно и само това.
Относно отлепването на фасетите - фасетите се отлепят, защото не са залепени добре (също като плочките в банята - хубаво лепило - не отлепващи се плочки )
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #537  
Стар 15th January 2009, 08:13
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Добър ден Dani84! Искам само да допълня д-р Венелинов,като добавя,че много важно е да се планира правилно изпиляването за фасети и бройката им. Доста често(особено в USA) се ангажират голям брой симетрични зъби с цел постигане на по-добра естетика. Но не винаги това е наложително,особено ако нещо в оклузията не е идеално. Тогава могат да се пренебрегнат някои ф-ри,които биха влошили статиката. Случвало ми се е да се отлепи фасета,поставена от мен,но при допуснат компромис при планирането. Поне в това отношение внимавам много. Лек ден!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #538  
Стар 15th January 2009, 12:00
Аватара на Dani84
Dani84 Dani84 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Стара Загора
Мнения: 938
По подразбиране

Благодаря на Д-р ТЯНКОВ и Д-р ВЕЛИНОВ за отговорите,
въпросното момиче е с доста фасети незнам точно колко на брой на каза че само на последните зъби няма..
Моят проблем е че предните два зъба са ми малки изкривени,но съвсем лено,единият е леко върху другия,много хора ми казват че не се забелязва и да не си правя какво то и да било на зъбите,но аз съм решила,ходих на преглед при Д-р Бушкалова Стара Загора и мисля пролетта да започваме,защото при мен е малко по сложно...имала съм нещо като ниска захапка май беше,горните зъби пречат на долните,даже ги разрушавали
На 24 години съм,но смятам че фасетите са доста модерен начин човек да изглежда добре и си заслужава
__________________
Дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием
Отговори с цитат
  #539  
Стар 16th January 2009, 08:50
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Ako д-р Бушкалова работи с артикулатор с индивидуални стойности(каквото и за вас да означава това),задължително да го използва. Така рискът от грешки се намалява. При абразио и дълбока оклузия,лекуващия трябва да е много внимателен в планирането на бъдещите нови повърхности,з-то съществува риск от проблеми,свързани с дъвкателните взаимоотношния.
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #540  
Стар 12th February 2009, 03:41
cherries cherries не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Здравейте доктори!

Интересува ме как оценяте естетиката на чистия порцелан спрямо порцелан/цирконий?
1. Прозрачност при двата вида
Когато попитах как може циркония да дава същата транспарентност при положение че е бял моят доктор ми каза: "Само в основата около изпиленият зъб е цирконий, отгоре се слага чист порцелан и прозрачността не се губи"

2. При един и същ размер на 2 моста (порцеланов и порцеланово-циркониев) налага ли се повече изпиляване на моите си зъби ако искам само порцелан? Казаха ми, че ако запазя повече моя тъкан тогава мостът само от порцелан ще стане по-дебел. Нали рабирате - много гадно си го представям като отметна глава назад при смях какво чудо ще се види (дебело) ... Предпочитам по-тънък размер.

Благодаря много на всеки, който изкаже мнение (може и потърпевш, тоест пациент ))

ПС за предни горни зъби говорим (
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:50.