IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #691  
Стар 14th December 2010, 10:07
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Вариант има с tooth mousse,но аз не мога да Ви кажа със сигурност,защото не съм видял за какво става въпрос.Ако са петна от флуороза,това вече е съвсем друго.
Търсете от близки хора мнения за дбър зъболекар и отидете на преглед,след това ще стане ясно какво е естеството на проблема
Отговори с цитат
  #692  
Стар 14th December 2010, 12:21
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Позволете ми да се намеся и аз.
С лечение и корекции на изтрити зъби се занимвам от доста време вече. Моите наблюдения са, че причините за изтриването на зъбите може да са много. Най-често се дължи на механично въздействие (търкането с четката или захапване на нещо твърдо-химикали, моливи, лула, семки и т.н.); химично въздействие - киселина (от лимони, туршия, оцет, кола, фрешове и т.н.) и комбинация от двете - включително и проблеми със захапката.
Всеки вид изтриване си има и подходящо лечение.
Основната задача е да се открие каква е причината, тя да се отстрани и след това да се възстановят зъбите.
Туут Мус е много хубав крем, но ако вече има засягане на емайла и дентина няма да реши самостоятелно проблема. Физиотерапията няма да даде ниакъв резултат - нейният принцип е съвсем друг. Силант? - използва се за предотвратяване на поява на нови кариеси, но не върши никаква работа при изтриване.
Конкретно за вас е важно да се направи пълен и подробен преглед - вкл. тест за буферен капацитет на слюнката; консултация с ортодонт, гастроентеролог и т.н. след това вече може да се вземе решение как да се възстановява загубената (изтритата) зъбна тъкан.
Частичният и непрофесионален подход ще отложи сериозните проблеми за след няколко години.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #693  
Стар 14th December 2010, 12:43
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Д-р Венелинов, искам да попитам, избелването на зъбите отразява ли се емайла по някакъв начин?
Моята стоматоложка твърди, че не засяга емайла въобще, но аз все пак съм скептично настроена, въпреки, че ми се иска да вярвам, че е така...
Отговори с цитат
  #694  
Стар 14th December 2010, 13:01
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Ако имате здрав емайл няма никаква опастност за зъбите ви при едно избелване. Ако имате слаб емайл - изтриване на шийките, напукан емайл множество кариеси не е препоръчително да се прави избелване в такъв случай, защото ще имате силна чувствителност по време на избелването.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #695  
Стар 14th December 2010, 13:05
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

значи искате да кажете, че ако имам нездрав емайл и множество кариеси просто остава един дискомфорт от появилата се чувствителност, а не че проблема след избелване може да е функционален?
Отговори с цитат
  #696  
Стар 14th December 2010, 13:07
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

и още нещичко да попитам, защо казвате, че няма проблем от едно избелване? Ако се правят избелвания през известен период от време, да не би да се случва нещо със зъбите?
Отговори с цитат
  #697  
Стар 14th December 2010, 13:40
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Мисля ,че Д-р Венелинов казва едно избелване образно..
При здрав емайл няма да навредят и 5 избелвания ,през определения срок между две избелвания!
Хубаво е да знаете тези неща,но както Ви казах и аз ,и Д-р Венелинов...трябва Ви обстоен преглед.
Успех
Отговори с цитат
  #698  
Стар 14th December 2010, 13:47
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Благодаря!
Отговори с цитат
  #699  
Стар 14th December 2010, 18:29
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Мисля ,че Д-р Венелинов казва едно избелване образно..
При здрав емайл няма да навредят и 5 избелвания ,през определения срок между две избелвания!
Хубаво е да знаете тези неща,но както Ви казах и аз ,и Д-р Венелинов...трябва Ви обстоен преглед.
Успех
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #700  
Стар 15th December 2010, 14:12
zvezdichka1 zvezdichka1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 66
По подразбиране

Здравейте, виждам, че преди аз да питам за изтриването на зъбите, вече се говори за това Но случаят, за който искам да попитам, е по-различен от горния. Зъбите на брат ми, по-точно почти всичките му кътници, са много изтрити (горните и долните в края, където се опират), зъболекарите, при които е ходил, чак се учудват как яде и не го боли (той за лимони и кисели неща много отдавна е забравил, защото ако хапне нещо кисело, зъбите го болят страшно много), защото почти няма останал емайл по зъбите.
Това, което ми е странно, е, че и двамата доктори му казаха, че трябва да си сложи коронки (които в неговия случай ще са около 8), а от това, което съм чела, както и от мненията на докторите тук, си мисля, че има и други възможности.
Въпросът ми е към д-р Венелинов - смятате ли, че подобен проблем може да се реши с бондинг?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:50.