IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st March 2009, 05:19
tartcitrus tartcitrus не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 47
По подразбиране Диета + тренировка?

Реших да отслабна с няколко килца, защото вече започвам да трупам и това не ми харесва. Като цяло ми се ще да почна някакъв по-здравословен начин на живот и си мислех че е лесно, но се оказа, че за доста неща трябва да се замислиш и след доста четене се обърках.
Направих си програма за спортуване, която не включва фитнес, но си спортувам в къщи, не са кой знае какви упражненията, взех ги от сайта, струват ми се ефективни, като цяло включва тичане, скачане на въже, коремни преси различни видове, няколко упражнения за ръце и подобни. Но във всяка статия се казва, че не може да се тренира ефективно без добър хранителен режим, за това се набутах и в секцията за диети, макар че не си падам по диетите и предпочитам просто да се огранича в 2-3 неща и да засиля повече здравословни храни, отколкото да спазвам някакъв стриктен хранителен режим. Но все пак реших да пробвам с някоя лека диета и ми хареса "Диета за заети жени", тя е в 3 части и реших да започна нея от понеделник, заедно с тренировките, но все пак да попитам тренировките и диетата съвместими ли са? Тъй като за тренировката предполагам, че ще ми трябва доста енергия, дали диетата няма да ме изтощава. И въобще докато тренирам задължително ли е да спазвам някакъв хранителен режим или просто ако се спра сладкото и хляба например и увелича плодовете, зеленчуците и т.н. е достатъчно?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st March 2009, 10:10
Slavikos Slavikos не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 13
По подразбиране Re: Диета + тренировка?

Тренирай колкото искаш, почни диетата на дюкан и там ще можеш и да си ядеш колкото искаш но само протеини и си бомба аз съм от 3 дена на нея със здраво спортуване и съм 3 кила на зад вече. Прочети повече за дюкановата диета в темичката и успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st March 2009, 10:31
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Не започвай Дюкан, а само спазвай основни правила като :

- Яж 5 пъти на ден през 3 часа най-много, последно хранене в 18-19
- Яж на малки порции.
- Изключи пърженото и всички ястия, които плуват в мазнина и по-точно в олио. Зехтинът е полезна мазнина и може да се ползва в салатите.
- Органичи до минимум всички тестени изделия, сладки изделия, не ползвай захар, избягвай бананите.
- Въглехидратите ги съсредоточаваш в първата част от деня (това са всички оризи, картофи, бобени изделия и т.н. , в интернет има информация), а в последното ти хранене трябва да има въглехидрати само от салата и нищо друго (например пилешко със салата).
- Пий поне 2 литра вода, но не по време на хранене, а между храненията по 200-400 мл и не наведнъж, а на няколко части
- 1 или 2 от храненията ти може да са само плод (ябълка най-добре), но отново в по-ранната част на деня, най-късно в 15:00. Яж и зеленчуци с всяко основно хранене (основните са обяд и вечеря, на закуска трудно се ядат зеленчуци).
- Движи се като цяло по-активно, използвай стълбите, вместо асаньора, не взимай рейса за 1 спирка Ходи повече (важно е времето като продължителност). Ако стоиш на компютър, раздвижвай се на всеки 30 минути за поне 5.

За тренировките е важна интензивността, а не натоварването, също така с времето ги увеличавай като време, например тичането 10-20-30 минути, колкото можеш повече с нормално темпо, без естествено да се претовариш Преди тренировка не яж поне 2 часа и ако искаш още по-големи резултати не яж и след нея 30-тина минути, въпреки че това не е точно здрвословно, но ще помогне за отслабването.

Slavikos, за 3 дни си свалила поне 2 кг вода, тъй като не искам да ти обяснявам като обем какво значат 3 кг мазнини А момичето пита за здравословен начин на живот, изрично е казано, че не иска някакъв стриктен режим.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd March 2009, 02:56
tartcitrus tartcitrus не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 47
По подразбиране

Значи ето това е диетата:

Код:
Ден 1:
Закуска: 40 грама овесени ядки или около 3 супени лъжици с малък връх. Накиснете ги в половин чаша нискомаслено прясно мляко и добавете същото количество вода. Заедно с тях изяжте шепа дребни червени плодове, най-добре пресни, както и една супена лъжица микс от семена (ленено, сусамово, слънчогледово и други).

Обяд: направете си салата от 4 чери доматчета с малко безсолна извара и свежа салата. Добавете и около 100 грама пилешко месо, за предпочитане бяло.

Вечеря: зеленчуци на пара (броколи, карфиол и малко моркови) с парче печена сьомга (около 120 грама). За повече разкош добавете малко песто към тях.

Междинни хранения: 2 дребни мандарини или 1 портокал, 50 грама сурови бадеми.

Ден 2
Закуска: направете си шейк от половин банан и няколко дребни ягоди или малини или половин праскова, разбити в 200 милилитра нискомаслено прясно мляко. Разделете получената смес на две части, като оставете около 1/3 от нея за междинното си хранене по-късно.

Обяд: 50 грама кафяв ориз с печено пуешко месо (около 120 грама). Добавете и зелена салата с краставици, гарнирана с малко зехтин и лимонов сок.

Вечеря: направете си омлет от 3 яйца с гъби, чушки и с малко сирене. Добавете около 100-150 грама салата от боб с лук.

Междинни хранения: купичка целина, нарязана на дребно, и няколко маслини. 1 грейпфрут евентуално.

Ден 3
Закуска: 2 пълнозърнести плочки (оризови или пшеничени), намазани с малко фъстъчено масло. Добавете чаша обезмаслено прясно мляко и изяжте една голяма зелена ябълка.

Обяд: парче риба (около 150 грама пангасиус или сьомга, защото съдържат по-големи количества полезни мазнини) със зелена салата с краставици и настъргана целина.

Вечеря: мариновано и изпечено свинско филе без тлъстини (около 120 грама), гарнирано с моркови, зелен фасул и карфиол на скара.

Междинни хранения: 50 грама макадамия (австралийски орех, изключително богат на ненаситени мазнини), няколко сушени фурми (7-8, не повече) или 30 грама светли стафиди.

Ден 4
Закуска: 40 грама овесени ядки или мюсли, към които добавете по 1 чаена лъжичка слънчогледови, сусамени и ленени семки. Целият микс изсипете в 250 грама нискомаслено кисело мляко.

Обяд: мариновани пилешки гърди (около 150 грама) с гъби и брюкселско зеле (или аспержи, ако предпочитате). Добавете и няколко резена домат, може и чери доматчета.

Вечеря: 100-120 грама скариди, запечени в тиган с незалепващо покритие или уок (стават готови за 5 до 8 минути и се нуждаят само от няколко капки зехтин). За да останат сочни, слагайте малко количество. Гарнирайте ги със зелена салата, 2 супени лъжици грах и същото количество царевица.

Междинни хранения: 50 грама орехи; 2 средно големи кивита.

Ден 5
Закуска: направете си сандвич от тънка пълнозърнеста филийка хляб (ако филийките са малки, използвайте 2) с 3 твърдо сварени яйца, нарязани също на филийки, и съвсем малко моцарела.

Обяд: скумрия на скара, гарнирана с броколи и моркови на пара. Добавете към тях и едно сурово авокадо, нарязано на дребно.

Вечеря: пилешка пържола (около 100-120 грама, може и от бутче, но без кожата), приготвена на скара или изпечена. Към нея прибавете спанак, приготвен по ваш вкус, и тиквички, изпечени на филийки.

Междинни хранения: 1 грейпфрут или 1 средно голям портокал; 50 грама сурови лешници.


Ден 6
Закуска: плодова салата – 1 банан, няколко ягоди, 1 портокал, 1 мандарина, 1 киви, половин зелена ябълка. Всичко това поръсете с една супена лъжица стафиди и изпийте около 250 милилитра прясно нискомаслено мляко.

Обяд: морски дарове (около 150 грама), които не трябва да са панирани или пържени, в комбинация със салата от авокадо и задушени моркови.

Вечеря: телешка пържола без тлъстини (около 120-150 грама, гарнирана с броколи и карфиол на пара. Добавете и салатен микс с краставици и домати.

Междинни хранения: сурови зеленчуци, нарязани на ивички и поляти с лимонов сок (чушки, тиквички, моркови); няколко сушени кайсии или смокини.

Ден 7
Закуска: направете си сандвич от пълнозърнесто хлебче с няколко резена нискомаслено сирене и парчета шунка (нетлъста). Добавете и половин краставица.

Обяд: пъстърва на фурна или скара, гарнирана с 2 средно големи картофа (печени или сварени). Добавете и зелена салата с малко пармезан, настърган на дребно, кедрови ядки и чери домати.

Вечеря: пуешко филе, запечено с доматено пюре, гъби, зелен фасул и броколи на дребни розички.

Междинни хранения: 1 грейпфрут; 1 голям портокал или 2 мандарини.
Предлагаш да не я почвам, а просто да спазвам тези правила, които си написал?
Не звучи зле, но имам няколко въпроса.
Задължително ли е последното ми ядене да е към 19 часа, ако е примерно към 8 или 9, много ли е фатално?
И последното ми ядене трябва да е салата? о.0

Значи да видим дали съм разбрала, 5 пъти на ден трябва да се храня, 3 от тях са основни - закуска, обяд и вечеря и две междинни, като тези междинни е хубаво да са плодове или нещо леко. А трите основни трбява да наблегна над трите хранителни групи предполагам, обяда трябва да е повече въглехидрати, както и за вечеря, а за закуска какво можеш да ми препоръчаш като най-добро? Фибри? Варени яйца?
Да изключа захарта и мазнините, както и тестените изделия. Тестените изделия не са ли източник на въглехидрати, мога ли тогава да ям такива на вечеря или на обяд, когато ми препоръча да приемам повече въглехидрати?
И другото нещо, което е важно е да приемам по 1,5-2 литра вода на ден.

А имам и един въпрос за яйцата, понеже те са източник на кажи речи всичко, което ми е необходимо като хранителни групи - Б, М, В, Минерални вещества, Витамини, мога ли да ги похапвам често? Например варени яйца?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd March 2009, 10:47
Slavikos Slavikos не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 13
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Slavikos, за 3 дни си свалила поне 2 кг вода, тъй като не искам да ти обяснявам като обем какво значат 3 кг мазнини А момичето пита за здравословен начин на живот, изрично е казано, че не иска някакъв стриктен режим.
Здравей Иванине, вярно е че не се представих, четох много от твоите мнения и то с интерес личи си че се занимаваш с това и го разбираш. Та по добре да се представя аз съм Слави (мъж) разбирасе като не се представих нормално е да се объркаш, та по същество. Аз съм много килца 130 но не ми личат много защото съм голям като цяло ама зимата беше лоша за корема та свалям по 2кг на ден ама много яко тренирам и спазвам Дюкан а от днес и ел-Карнитина почвам та идеята ми е да стана към 100-105кг а иначе по принцип свалям бързо в началото, после ще е мъката. Та от петък до сега 6кг сигурен съм че и много вода има изхвърлена ама се надявам и мазнинка да губя
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd March 2009, 10:56
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

tartcitrus, няма проблем да я спазваш Както можеш да забележиш, тази диета отговаря и на моите съвети като цяло, направи я 1 седмица и сама ще решиш. За въпросите :

Вечер не се ядат въглехидрати, казах ти какъв е единственият възможен източник и то поне 3 часа преди лягане - някакъв зеленчук. Неусвоените въглехидрати и по-скоро неизразходваната енергия от тях се преобразува в мазнини нощем, докато спиш (противодействието е само да имаш супер-бърз метаболизъм). Затова се казва, че последното хранене трябва да е поне 2-3-4 часа преди лягане (в зависимост от метаболизма) , за да останат възможно най-малко въглехидрати. То винаги ще има, няма начин. Така че изобщо изключи всякаква възможност да ядеш вечер каквито и да е други въглехидрати, а за тестените изделия ти казах - твърдо нйе За обяд имам предвид върглехидратите от бобените култури, ориз, картофки, но по-рядко. Яйцата са източник на всичко, но всичко е полезно в умерени количества. Всяка храна си има умерено количество и за яйцата това са 2 (две) цели яйца на ден. По-натам токсичността на жълтъка започва повече да вреди, отколкото ти помагат веществата в него, излишно се натоварва черния дроб. Така че оптималния вариант е да ядеш 2 жълтъка на ден (не вечер) , а останалото белтъци, ако имаш такива нужди.

Започния диетата, която си решила и сама ще прецениш какви резултати дава ; )

Slavikos, почудих се за пола, но заради раздела като цяло така предположих, съжалявам ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 5th March 2009, 22:40
tartcitrus tartcitrus не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 47
По подразбиране

А може ли да попитам за някакво кардио упражнение за вкъщи.
Принципно мислех да тичам, но е още студено и реших да изкачвам стълбите на входа, но тъй като през идните няколко седмици ще мога да тренирам само вечер и ми се струва неуместно и притесняващо съседите да търча нагоре надолу по етажите, та дали ще можете да ми предложите нещо за вкъщи? Не мога да скачам на въже, защото нямам достатъчно място, а нямам и велоаргометър или степер...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th March 2009, 01:10
tartcitrus tartcitrus не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 47
По подразбиране

Извинете за двойния пост, но сега си пробрах тренировката и ми изникнаха някои въпроси.
Кардиото е много важно, защото чрез него се свалят мазнините, нали така? Но нали уж тичането не натоварва корема, тогава ако правя коремни преси и тичане примерно това няма ли само да ме стегне, без да сваля самите мазнини?
И аз тренирах 1 час и доста се уморих...това редно ли е като се има предвид, че не съм тренирала до сега или нещо не правя, както трябва?
И въобще имам чувството че нищо не правя.
Тичах, правих някаква форма на коремни преси и някакви други упражнения и се изпотих и се изморих...но дали просто не се уморявам, защото правя всичко не както трябва или така трябва да бъде...ох.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th March 2009, 10:14
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Я напиши по-конкретно какво и къде го прави? Къде тича, навън ли, колко минути, кога прави коремните...
Нормално е след 1 час интензивна тренировка да си уморен/а. Нормално е и при първа тренировка да ти е трудно, с всеки следващ път ще става всепо-лесно....
Отговори с цитат
  #10  
Стар 6th March 2009, 19:01
tartcitrus tartcitrus не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 47
По подразбиране

Ами понеже както казах идните няколко седмици ще тренирам само в къщи, за това и тичах в къщи, имам широк хол, който обикалях...не знам дали е подходящо, но не се сетих за друго кардио, което мога да правя в нас, с въжето вдигам много шум. А иначе намерих една програма за тичане за начинаещи и спазвах нея, за първи ден схемата беше 1 минута тичане, 2 минути ходене и това трябва да се повтори три пъти, общо 3 минути тичане и 6 минути ходене. След това правих упражненията от тази статия. Като не съм сигурна дали второто го направих както трябва, защото те го описват само на думи и не съм много сигурна че го разбрах. Направих от всяко упражнение по 20 повторения в супер серия от три пъти, значи общо 60 от всяко. След това направих и тези упражнения. И тях в серия от три пъти по 20 повторения. Имах запланувани и други упражнения, но след тези не можех да мръдна...

Мислех от сега нататък да тичам по стълбите във входа и може би трябва да премахна някои упражнения, искам да постигна стягане на цялото тяло и най-вече в областта на корема и талията. Имам от тия излишни 2-3 килца, които ме нервират и искам да ги премахна.
Гледам да спазвам хранителен режим, не ям сладко, пия повече вода, гледам да ям по 4-5 пъти на ден, повече плодове, по-малко мазни и пържени храни, гледам последното ми ядене да е 2-3 часа преди да си легна.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Диетатренировка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:52.