IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 31st March 2008, 16:23
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране Упражнения за целулит

Хмм не знам дали такова нещо има,но четох че ако тренираш често на колелото, ще ти помогне за намаляване,заедно разбира се и с лека диетка. Та изключитилно ми е неприятно да ходя на фитнес след работния ден, да не кажа супер досадно, а пък и нямам особено време,та така реших да си купя колело. Та питам : Ще помогне ли? или да не си давам парите.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31st March 2008, 18:53
dikcy dikcy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Sofia
Мнения: 19
По подразбиране

Забавно. Ако ставаше такаааа, никой нямаше да има целулит. Не, няма такива упражнения, уви. Целулитът се влияе от много фактори и едно каране на колело няма да реши проблема ти, по-добре не си харчи парите.
Аз имам доста покожни мазнини в областта на дупето, но нямам и грам целулит, изчезна като спрях цигарите. Най-добре се консултирай с дерматолог - има различни видове целулит и в различни стадии. Само специалист може да ти даде добър съвет дали да пробваш с мезотерапия, масажи или други процедури. Разбира се, ще трябва и малко диета, а спорта изобщо няма да навреди. Просто си намери нещо, което ти доставя удоволствие.
Успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31st March 2008, 21:38
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Ако със спорт и правилно хранене не се маха с какво тогава dikcy?
Иначе специални упражнения няма. Но всяко физическо натоварване ще помогне, така че аз съм ЗА велото
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st April 2008, 08:41
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Аз съм на ясно,че е комплексно и че само и единствено с колело няма да се махне.Мисля да го комбинирам с масажи и лека диета. А относно това, аз не съм пълна 53 кила съм и 173см и не пуша...а за лекаря-предложете при кой да ида и съм там. Лято иде все пак
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st April 2008, 09:07
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Масажите са добри, но не всеки действат. За пример имам две приятелки, и двете се подложиха на антицелулитни процедури. Едната постигна чудеса, другата нищо
Моят съвет е да изчерпаш възможностите на организма си и тогава да прибягваш до тези мерки. Успех ти желая.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st April 2008, 09:59
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tory_
Масажите са добри, но не всеки действат. За пример имам две приятелки, и двете се подложиха на антицелулитни процедури. Едната постигна чудеса, другата нищо
Моят съвет е да изчерпаш възможностите на организма си и тогава да прибягваш до тези мерки. Успех ти желая.
Хммм ами да видим..честно казано-това което мога и искам да направя е да карам колелото 2 пъти на ден по 30мин, да не ям полуфабрикати и т.нар Junk food (извинявам се за латиницата), и да се запиша на масажи и това е.Не искам живота да ми се върти около мании за целулита.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st April 2008, 11:43
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Карай веднъж на ден колелото по 40 мин. поне. Ще свърши повече работа от два пъти на ден по 30 мин. Намали въглехидратите до минимум и хапвай по няколко пъти на ден по малко. Това е основното като за начало.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 1st April 2008, 12:48
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Много благодаря за съветите
Отговори с цитат
  #9  
Стар 5th April 2008, 09:21
Аватара на maroon
maroon maroon не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 62
По подразбиране

1. Легнете по гръб, сгънете краката в колената, хванете ръцете си зад тила. Бавно повдигайте горната част на корпуса, като напрягате при това мускулите на корема и ханша. Отпуснете раменете и тила. Пребройте, без да бързате, до 10 и се отпуснете надолу. Повторете повдигането 20 пъти.

2. Легнете настрани и протегнете долната ръка, сложете на нея главата си. За по-голяма устойчивост се подпрете с другата ръка на земята. Свийте краката в колената. Повдигнете бавно горния крак на 20 см от пода и след това го спуснете. Повторете 20 пъти. Обърнете се на другата страна и повторете повдигането с другия крак.

3. Легнете настрани, сложете глава на протегнатата ръка. Свободната ръка подпрете на пода. Сгънете краката в колената, горния крак повдигнете на 40-45 см от пода и отпуснете. Повторете упражнението 40 пъти, след което се обърнете на другата страна и изпълнете повдигането с другия крак.

4. Легнете по гръб, сложете ръцете зад тила, краката сгънете в колената. Левият глезен сложете върху дясното коляно и леко го повдигнете, напрегнете корема и седалището, бавно се приповдигайте. Леко завъртете при това корпуса към лявото коляно. Пребройте до 10 и бавно отпуснете тялото и крака. Изпълнете упражнението 25 пъти. След това сменете крака и приповдигайте корпуса, накланяйки се леко към десния крак.

5. Седнете на земята, отпуснете ръцете. Като се завъртате на дясното бедро (десният крак е протегнат напред), едновременно сгънете левия крак и го прехвърлете през десния така, че коляното да докосне пода. Сега изпънете левия крак и направете същото движение с десния. По време на упражнението не сгъвайте раменете и не откъсвайте ръцете от пода. Изпълнете по 10-12 пъти на всяка страна.

6. Легнете на пода по гръб, разперете встрани ръцете. Съберете краката и ги сгънете в коленете. Изпълнявайте наклони с краката ту наляво, ту надясно, като се стремите да докоснете пода с долното коляно. Притискайте раменете и ръцете към земята. Направете упражнението по 10 пъти на всяка страна.

7. Застанете на колене, като ги съберете, ръцете протегнете напред. Отпуснете се на дясното бедро, като ръцете отвеждате наляво. Върнете се в изходно положение. Сега седнете на лявото бедро, ръцете – в противоположната посока. Повторете 10-15 пъти.

8. Легнете на лявата страна. Подпрете се с лакътя на лявата ръка на земята, а събраните крака протегнете, като ги насочвате леко вляво. Повдигнете и отпуснете краката 10 пъти, след това се обърнете на другата страна и изпълнете същото движение.

9. Легнете по гръб, ръцете изпънете надолу по тялото. Колената са сгънати. Приповдигнете се на лакти и прехвърлете левия крак през десния, без да напрягате ръцете и да им променяте положението. Изпълнете упражнението 8-12 пъти с всеки крак.

10. Легнете по гръб, сгънете краката в коленете, сложете ръцете зад тила. Като приповдигате едновременно краката и раменния пояс, направете обръщане надясно, стараейки се да докоснете с лакътя на лявата ръка дясното коляно, завъртайки раменете. Сега повторете упражнението на другата страна.

11. Изпълнява се в седнало положение, с опора на лактите. Като сгъвате краката в коленете, докоснете с тях челото си и се върнете в изходно положение. Направете упражнението 10-15 пъти.

12. Седнете. Опрете длани на земята, единия крак протегнете напред, другия сгънете в коляното и оставете встрани. Като се опирате на стъпалото на сгънатия крак, повдигнете другия крак нагоре и отпуснете. Изпълнете упражнението по 8-10 пъти с всеки крак.

Колоезденето е отлично средство да се избавите от целулита и да изваете тялото си идеално. Няма да ви потрябва много време, както и в останалите случаи. Много е важно упражненията да се изпълняват редовно. След едномесечни тренировки изберете максимално темпо за каране. Това се прави така – отначало, минута-две, трябва да се кара бавно, след това с всеки следващ оборот на педалите увеличавате темпото и след пет минути набирате максимална скорост. Цялото тяло е напрегнато, краката работят като мотор. С такъв усилен ритъм трябва да се кара поне три-четири минути. След това в продължение на една минута намалявайте постепенно скоростта, починете си две минути, след това повторете всичко отначало.
__________________
По-добре е да грешиш с всички, отколкото да бъдеш интелигентен съвсем сам.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 5th April 2008, 12:28
cveti_v cveti_v не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: София
Мнения: 39
По подразбиране

Яко!
__________________
I Depend On Me...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Упражнениязацелулит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:56.