IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #671  
Стар 6th January 2011, 17:55
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране ....

Най сетне ми дойде реда при Др.Barry, а междувременно бях процела книгата му Тхъроид скандал and how то Survive it и просто не можех да повярвам , все едно за мен бесе писал.

Доцент Абрашев ми изписа калиев йодид и ми каза че той няма да ми разкара тумора но ако упорствам може да го спре и така си пиех и тва. килограмите се качваха полека по 2-3 на месец системно и подлудяващо.

Др Barry Още като ме видя и само ме попита Бенигн or Малигнант ? Доброкацествен или злокацествен тумор? Шiата ми от едната страна беше като подута буза от зъбобол.

Попита ме дали вземам ЕлТироксин и аз му казах че БГ доктора (Абрашев) ми е препоруцал да го спра и ми е дал йодид . Barry изкомментира че той тоз доктор бая дъртичък като него ще да е бил щото новите доктори вече не ги знаят тия работи. И е вярно Абрашев е около 75годишен.

Barry каза йодида няма да го премахне. Единственият начин е да пробваме естествените щотовидни hormony Армоур или WestThroid, ако и те не дадат резултат минаваме на високи дози Т3 (триодотиронине - активният хормон, Елтироксина е Т4 той е неактивен, има нужда от дейодонизиране за да се превърне в Т3 и този процес при мен е прекъснат, ензима не го прозивеждам затова високите дози Т4 Елтироксин ми причиниават Таиротоксикоза и от найтавянето тумора расте).

Предписа ми таблетки Хъдрокортизон сутрин и обед за да нормализираме Надбъбрецните и да спрем вторият фактор на пълнеето.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #672  
Стар 6th January 2011, 18:11
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране ...

Изписа ми Железен Фумарат които се усвоява по добре от пациенти с барiятрицна хирурхiя и по сusстата причина ми изписа инжецционно и сублигуално B12 и фолиева киселина.

Зайнсулиновата ми изписа Метформин 2000мг с което се надяваше малко да падне от него и тестостерона и да запоцне топенето на кистите
както и последното в областта Инсулинов сенситаизер което ще ускори процеса на горене на глюкоза в мускулите и така 3тата причина за пълнеенето ще се контролира.

Женските ми хормони бяха извън всекув контрол но той каза да не пипаме нищо преди надбъбречните да са се нормализирали защото твърде много става.

Започнах терапията в състояние на изтръпнал крак, не смеех да се самонавивам че виждам светлина в тунела, защото всеки път като се обнадеждя се оказва че единствената светлина която виждам са фаровете на връхлитащият ме локомотив.

Зарязах 600 калорицната дието дневно защото едвам ходех от ниско кръвни и ниска кръвна захар, кръвното ми стигна 50/70 , Хашимотото в 80% от слуцаите е прицината защо дори и при 120-150kg пациентите не само че не полуцават хъпертония ами имат тенденцията кръвното им да ''daldisva''. Идва ти да си кажеш, имало правда, само високо кръвно ми липсва
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #673  
Стар 6th January 2011, 18:34
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране ....

Режима бесе следният:

Изтощение на Надбъбреците:

Хiдрокортизоне табл
сутрин 20 мг
наобед 10
4следобяд 10

1 супена лъжица морска сол разпределена 3 пъти дневно в айран за стабилизиране на алдоstерона и като алтернатива на Флудрокотризона които иначе би трябвало да приемам но поради голямото медикаментозно натоварване да спестим фарма-химията колкото можем.

Антiaнемицните#
VitB12 под езика 3000мcg
Фолиева 800мcг
Железен Фумарат 360мг 1табл.

Инсулинова Ресистентност и Поликистоза

Метформин
1000мг обед
1000мг вечер

Розиглитазоне
сутрин 8мг

След 1 месец на този режим включихме естествените щитовидни Хормони Армоур (Т1, Т2, Т3, Т4).

60мцг сутрин
60мцг обед

и започна великото 4акане, килограмите ми към Ноември стигнаха 80. Вече ми бесе все едно.

само цаках да видя кво да правя с тумора и да се приготвям. Бях ресила че ще се оперирам и понеже при положение че ми се слуцат онiя 85% и не изкарам късмет живот без глас и паращитовидна жлеза (тя регулира кaлцитонина и с разпадащи се кокали на 45 години при липсата и горе долу тва се полу4ава не ми се живееше и започнах да търся телефоните на клиниките в Холандия дето за 2000 евро рахат те успиват вовеки веков.

И изобщо взех да организирам алтернативният изход на нещата.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #674  
Стар 6th January 2011, 18:50
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране ....

Имало Господ, пробива се получи July 2009 почти 9 месеца след започване на терапията, постепенно с веремето започнах да дисам по добре и да мога да спа легнала, но понеже подутината си стоеше аз погрешно смятах отока за цаст от тумора а той се е смалявал, просто около Май Juny започнах да забелязвам че подутината се смалява, кръвното ми се задържа все повече и по дълго на 60/90, не изпикавам по 3 литра на ден и задържам електролитите, акaла ми не ми се губи, косата ми малко се стабилизира и не падаше на шепи след душ, не ми бесе толкова замръзващо при положение че в стаята е 30 градуса.

Най големият майтап е че4цастната ми практика се разви с темпове дето не само не ги о4аквах ами не ги и исках защото през цялото време бях като пребито куче ама на, то като не ти върви в здравето ти върви в бизнеса, дори усилия не съм правила, просто не ми пукасе, докато изкарвах пари колкото да си плащам сметките ми бесе достатъчно но то къде го чукаш, къде се пука, то кога ли е имало нещо нормално в моят живот. Po edno vreme daje imah 4uvstvoto 4e ako dvija s tia tempove shte mi otnemat franchise-a. no Gospod e imal drugi planove.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #675  
Стар 6th January 2011, 19:12
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране ...

На следващият томограф тумор нямаше, както преди си стоеше старата добра мила позната огърличка кистички колко грахцета най големите .

Килограмите междувременно паднаха хахахаха, да от 3 на месец на 1кг нагоре всеки месец или 0кг, тва при горе долу 1000-1200kal, no carbs ако не смятаме плодовете. Вече бях 87, и Др Barry ме ''успокои''' че единственият начин да спрем прогреса на акумулиране е да заменим Армоур-а с Т3. Аз почти изтерясах, как така да ''спрем', ако мина на Т3 би трябвало да отслабвам, билдерите редовно го позват да ОТСЛАБВАТ, да спра на 86 не е достатъчно.

И тогава човека ми обясни нещо което винаги съм си мислила подсъзнателно за себе си че докато нямам генетицна причина да съм дебела, все пак до 20 бях 45 кила, след раждането 55 и всичко започна на 26 има някакъв био-химичен отключваш тази аномалия процес.

Не знам какъв и нямам намерение да хвърлям пари за да го разбера защото това няма да промени нищо, всичко което ми се случва и начина по които ми се случва и на малоумник му е ясно че има процес на аkумулиране на липидна маса който може естествено да се елиминира само ако съществува вариант при които някои като мен да прекара целят си живот на 200 калории на ден, (1 яйце и 1 ябълка) за да поддържа 60кила при 160см височина. Останалите варианти са медикаменти и радикални терапии.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #676  
Стар 6th January 2011, 19:16
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране Re: ....

Цитирай:
Първоначално написано от Yana
Имало Господ, пробива се получи July 2009 почти 9 месеца след започване на терапията, постепенно с веремето започнах да дисам по добре и да мога да спа легнала, но понеже подутината си стоеше аз погрешно смятах отока за цаст от тумора а той се е смалявал,
хаха, како Янче, Голяма изненада ни поднесе! Много се радвам за теб.
Не знам нищо за тези тумори, до колко се е смалил към момента при тебе?
Welcome back
Отговори с цитат
  #677  
Стар 6th January 2011, 19:22
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране ----

отново се хвърлих в нета, и се обадих на всички матски от старата група в England дето бяхме с ЛапБанд-а. Бях изненадана да разбера че една от матските която го отхвърли се е оперирала в Полша, тя беше 120кг след 6 месеца от пръстена , първонацално бесе 160 и каза че е стигнала 75кг там се е заковала за 2 години без да мръдне. Понеже не е било достатъчно за нея (има си хaс) е отпрасила обратно в Полша за консултация защото в UK и обяснявали тъпите ''цивилизовани' хирурзи че е невъзможно да повторят, дрън-дрън, невъзможно и нежелателно са две различни неща естествено и момата решава че в Източна Европа докторите поне ти казват кво може и кво не може и не се държат с теб като малоумник загрижени за общото ти състояноие.

Мацката прави втора, резултата е след година тя е вече 38 кг при височина 157см, след като се отпуска малко повече в храната в момента поддържа 42-43 кила, но тя е 28 годишна и няма енгокринни проблеми.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #678  
Стар 6th January 2011, 19:41
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране ....

oznaite kaka vi Yanka kak nalapa GSM-a i se obadi na onia magiosnik Dr Sterev i on rece: 'Sta''a, shta barna хахахахаха тва е най шастливата новина в живота ми след раждането на детето ми.

Хукнах за БГ и на 15 January 2010 Кириязов и Стерев (пак) ме оперираха в Света Марина (Университетската във Варна) даже цената бесе същата понеже съм била първата им птичк' в барiaтрята. Бях изненадана обаче да науца че изобщо не съм първата българка която си я прави втори път, и в тази връзка, веднага да си признавате които сте си я направили щот треба си говорим. Резултат досега 27 килограма минус.

Кажете как се качва тука снимka и ще ви кацnа една от лятото края на July мисля. Оттогава съм пак в плато.

Др Barry ми каза че никога няма да стигна 40кг, но ако успея на 50 ще е единственият трiюмф на хирургията и фармацефриката в борбата със метаболитните и енгокринни заболявания в цялата my 50 годишна кариера като доктор.

Стерев ме направи много щастлива като каза че понеже най накрая след този мой караукцийски метаболисм и той е склонен да вярва че само от уедене не стават тия работи и ме ощастливи с новината че тъй като черният дроб и стомаха са единствените органи коите се самовустановяват докато не хвана некоя язва, високо кръвно или тежък диабет ще ме оперира докато анестезиолога казва че ще издържа упойката.

На тва му викам абсолютната THE NEWS, знаех си аз че има начин, не може да няма бе, не може некакъв си процес да те контролира, трябва да има начин човек да му хване цаката, Боже как мразя да губя, сега вече онова чудовище да ми яде опинците сте го тровя до гроб....в буквалният смисъл.

И затва се връщам да ви кажа че няма невъзможни неща, има само липса на информация. Инфото е сила.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #679  
Стар 7th January 2011, 07:04
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране Re: ....

Цитирай:
Първоначално написано от Yana
И затва се връщам да ви кажа че няма невъзможни неща, има само липса на информация. Инфото е сила.
Така е

Радвам се за теб, ти си силна жена! И не ти трябват 40, ще изглеждаш като анорексичка, 50 е перфектно

Ето, прикачи тук http://prikachi.com/ и след това мятай линка да те видим.
Отговори с цитат
  #680  
Стар 7th January 2011, 11:23
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране photo

kot mojah prika4ih

http://prikachi.com/images/925/2833925A.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/925/2833925A.jpg

taka li se pravi
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гастропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:18.