IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th February 2011, 18:36
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране Забранa за пушене на обществени места

какво смятате по въпроса?
Знаете ли, че България заема второто място в ЕС с близо 40 процента пушачи от общото си население
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th February 2011, 18:52
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Аз съм пушачка/все още/.И въпреки това смятам че трябва да се забрани тютюнопушенето на обществени места.Щом страни като Англия,Ирландия,Испания и други въведоха тази строга мярка и тя се спазва,не виждам проблем и тук да се случи същото.

Засега големите заведения имат възможност да избират-или да пригодят помещение за непушачи което да отговаря на определени изисквания или да не се пуши изобщо.

Моите наблюдения са че там където е налице табелата No smoking,е отчайващо празно.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th February 2011, 18:54
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране Re: Забранa за пушене на обществени места

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
какво смятате по въпроса?
Знаете ли, че България заема второто място в ЕС с близо 40 процента пушачи от общото си население
ТРЯБВА ДА СЕ ЗАБРАНИ
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th February 2011, 19:00
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Аз съм пушачка/все още/.И въпреки това смятам че трябва да се забрани тютюнопушенето на обществени места.Щом страни като Англия,Ирландия,Испания и други въведоха тази строга мярка и тя се спазва,не виждам проблем и тук да се случи същото.

Засега големите заведения имат възможност да избират-или да пригодят помещение за непушачи което да отговаря на определени изисквания или да не се пуши изобщо.

Моите наблюдения са че там където е налице табелата No smoking,е отчайващо празно.
Хахаха сравняваш държави които са свикнали на дисциплина и да си спазват законите с държава където всеки прави каквото си иска!
Аз съм за забраната! Писнало ми е всеки път като излеза да се умирисвам на цигари!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th February 2011, 19:05
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз смятам, че е редно да се забрани поне в заведенията за хранене.
За баровете и дискотеките - не знам, но все пак ми е жал за обслужващия персонал, който е изложен на този дим
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th February 2011, 19:07
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от susan
Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Аз съм пушачка/все още/.И въпреки това смятам че трябва да се забрани тютюнопушенето на обществени места.Щом страни като Англия,Ирландия,Испания и други въведоха тази строга мярка и тя се спазва,не виждам проблем и тук да се случи същото.

Засега големите заведения имат възможност да избират-или да пригодят помещение за непушачи което да отговаря на определени изисквания или да не се пуши изобщо.

Моите наблюдения са че там където е налице табелата No smoking,е отчайващо празно.
Хахаха сравняваш държави които са свикнали на дисциплина и да си спазват законите с държава където всеки прави каквото си иска!
Аз съм за забраната! Писнало ми е всеки път като излеза да се умирисвам на цигари!

__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th February 2011, 19:08
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
аз смятам, че е редно да се забрани поне в заведенията за хранене.
За баровете и дискотеките - не знам, но все пак ми е жал за обслужващия персонал, който е изложен на този дим
да,едва се диша.след работа изкарвам чернилки от носа си и гърлото И не знам защо още не е забранено в кьолн
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th February 2011, 19:10
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Ще забранят, най-лесно е да се ЗАБРАНИ нещо ... и после какво? Няма да пушим в заведенията, заведенията ще фалират, служителите ще останат без работа, няма да има толкова доставки на храни и напитки за тия заведения, значи и борсите и доставчиците ще пострадат ... то всичко е навързано.
И именно защото тук има много пушачи не трябва да се забранява, така и така вече има ограничения и салони и за непушачи, за чий Хй им е повече. В крайна сметка аз съм решила да пуша, достатъчно плащам акцизи и простотти за това, знам си рисковете. Ако не искат цигари, да забранят цигарите като продукт, а не употребата им.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13th February 2011, 19:13
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от susan
Хахаха сравняваш държави които са свикнали на дисциплина и да си спазват законите с държава където всеки прави каквото си иска!
Аз съм за забраната! Писнало ми е всеки път като излеза да се умирисвам на цигари!
Знаех си че ще го кажеш Тук наистина не се спазват законите, но все пак трябва да се започне отнякъде.Високи глоби и още по-високи при всяко последващо нарушение.На хората ако не им бръкнеш в джоба няма да се научат.Това важи и за изхвърляне на боклуци по улиците,паркиране в забранени зони и т.н.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th February 2011, 19:14
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Ирландия, сложи началото още преди 7 години. Противно на твърденията в България, че заведенията ще фалират, ако пушенето се забрани, ирландският пъб оцеля през годините. И заведенията във Великобритания преживяха забраната за тютюнопушене, и баровете и ресторантите в Ню Йорк.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Забранaзапушененаобществениместа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:20.