IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 4th April 2006, 14:26
rm rm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Sofia
Мнения: 25
По подразбиране

Аз пък съм с контрацептивни лепенки "Евра", много са удобни и определено се "родих" с тях. Последният път със спиралата си имах доста проблеми, затова минах на този вариант. Хормоналната спирала също е добър вариант както доста лекари споделят
Отговори с цитат
  #12  
Стар 4th April 2006, 14:28
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rm
Аз пък съм с контрацептивни лепенки "Евра", много са удобни и определено се "родих" с тях. Последният път със спиралата си имах доста проблеми, затова минах на този вариант. Хормоналната спирала също е добър вариант както доста лекари споделят
Какви са тези ""контрацептивни лепенки "Евра""
Не съм много наясно с контрацептивите, ама това звучи интересно
Отговори с цитат
  #13  
Стар 4th April 2006, 17:55
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Аз съм чела за лепенките като метод, но rm би ли споделила повече - като цена, колко чсто се сменят и дали наистина се отлепват преждевременно, така пишеше в сайта, като недостатък.
За тези, които не желаят хормони - също са хормонални...

Аз също съм зле с контрацепцията...
На майка ми сумати спирали не й понесоха, та сега ме е страх да сложа.
Хормони не ми се ще да гълтам.
Презервативи - от време на време, но честно- не ми харесват.
И така най- честия метод е прекъснат полов акт, действа от три години насам, но при колко приятелки се изпорти...
Понякога здраво се паникьосвам и се чудя към какво да посегна като контрацепция.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 4th April 2006, 18:38
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

и аз като Асет съм против хормоните, и презервативите не ми харесват. ама се опазих 6 години, като си изчислявах горе-долу кога ми е овулацията и внезапно ме заболяваше глава щото от тия 6 последните три приятеля ми искаше деца, а аз не, и нали се сещате че хич не ме пазеше трябваше сама да се спасявам...и в момента , в който реших че съм готова, здраво секс по време на овулацията и готово тъй че при мен тоя начин на предпазване е най-удобен засега. като "свърша" с раждането на деца и аз като нищо да си вържа тръбите...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 5th April 2006, 09:04
rm rm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Sofia
Мнения: 25
По подразбиране

Както споменах контрацептивните лепенки са доста удобен вариант. Е наистина са хормонални и кото прочетеш страничните действия като на всяко лекарство може да ти стане напрово зле, ........ ама всяко нещо с риска си.......
"Евра" струват м/у 21-23,50лв. В опаковка са три пластира. Когато ги започваш за първи път, мисля, че се слагаше първия пластир до 48 часа от започването на менструацията. И така ако примерно това е петък, всеки петък си сменяш пластира и така три седмици. На четвъртата не слагаш нощо, само махаш стария и на петата, т.е. първата пак от начало. Могат да се залепват на ръцете в горната частр на хълбока, и гърба и долу ниско на корема. Менструацията ти намалява страшно много и почти не я усещаш. На мен със спирала ми беше цяла седмица и то доста.......... сега е само 2-3 дни и съвсем малко. Бях стигнала до вариант да слагам хормонална спирала, но за сега този вариант ме устройва напълно. Не се отлепят, дори съм била с тях и на минерални басейни, където водата е доста топла. Дори не са и доста грозни - телесен цвят с размери около 2 х 2 см.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 5th April 2006, 09:17
vessi_77 vessi_77 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: Sofia
Мнения: 138
Изпратете съобщение чрез ICQ до vessi_77
По подразбиране

Това звучи много добре.За мен е добър вариант-като се има пред вид,че пиейки хормонални таблетки-често ги забравям!

А някой да има инфо за хормонална капсула, която се слага под кожата и действа 2 или 3 год.Чух за това от позната в Германия.А дали и в България има такова нещо?
__________________
Животът е хубав.Грабни го с две ръце!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 5th April 2006, 09:29
rm rm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Sofia
Мнения: 25
По подразбиране

За вързването на тръбите съм изцяло и с две ръце против!!! Човек не трябва да прави неща, кото са необратими или поне моето мнение е такова. На 33 години съм и имам три деца. Точно преди три години бях с две вече големи дъщери / на 12 и 8/ и през ум не ми минаваше, че ще поискам трето дете, но живота ми така се преобърна, че само месеци след това аз исках още едно дете. Сега синът ни е най- голямата радост в къщи и всеки ден виждам как животът на четири човека е изцяло подчинен на 1,5г. хлапе Така, че мили момичета....... Живота е пълен с изненади, не си ги правете сами
Отговори с цитат
  #18  
Стар 18th April 2006, 12:50
pepita pepita не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: severna bulgaria
Мнения: 31
По подразбиране

момичета привет.Реших да споделя защото в България открих спирала Нова +Т ,която се предлага на номера - мини , среден и нормален. - мед + сребро , има и злато.Закупих си мини ,по съвет на лекар, разбира се и сега чакам момента за поставянето.Дано я понеса за да се кортулисам най- после.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 18th April 2006, 13:31
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Да попитам и аз тогава- някой знае ли нещо за диафрагмите? Те как действат и как се ползват?
Досега не съм се интересувала, но в една серия на Сексът и градът главната героиня ползваше и се заинтригувах
Отговори с цитат
  #20  
Стар 18th April 2006, 16:01
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране противозачатъчни

Здравейте на всички Виждам, че доста оживено обсъждате темата как да се предпазим от нежелана бременност, нека да споделя моя опит в това отношение. На 22 години съм от близо 2 години си имам сериозен приятел и тъй като секса с презерватив не е много приятен нито за мен, нито за него решихме да пробваме с противозачатъчни. Започнах с Жанин по предписание на гинеколог, но след 8 месеца прием на въпросните хапчета бях останала без сили и без нерви. Всеки месец състоянието ми беше различно, но никога добро Гадеше ми се, понякога не можех да стана от леглото, разбира се реших да прекратя това мъчение и спрях да ги пия, съответно минахме отново на презервативи, на този метод с прекъснатия полов акт ми е много страшен В момента пия Ясмин- повярвай те ми тези хапчета са страхотни: 1. отслабнах, вместо обратното, 2. Не ми се гади, не ми става лошо, чувствам се отлично, 3. сексулания апетит неспадая, тъкмо обратното и 4. но не последно...спокойна съм и то много Нега да уточня, че преди години съм пила и други противозачатъчни за лечение, но те също са ми действали кат Жанина даже и по-зле, така че на всички дами, които обмислят да започнат да пият противозачатъчни препоръчвам да пробват Ясмин, мисля, че няма да ги разочарова Е това е надявам се да съм била полезна, а да нека и аз да честитя рождения ден на Aset(още повече, че е моята зодия, аз бях вчера , Aset бъди все така красива , умна и дейна в участието си в този рекрасен форум
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: нарquotвръзваненафалопиевитръбиquot
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:14.