IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #151  
Стар 6th March 2009, 16:32
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
Даже изкуствено хранените деца се будят често от колики, щото стомахчетата им първоначално са абсолютно стерилни и трудно приемат тежка храна.
Моите деца са кърмени по 3 месеца понеже не бяха от ядливите и постепенно кърмата ми спря.Пораснаха с адаптирано мляко и колики са имали едва няколко пъти.Бяха спокойни и послушни бебета.Така че всичко е индивудуално
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #152  
Стар 6th March 2009, 17:55
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от NESCAFE
Цитирай:
Първоначално написано от SweetShark
Апо... - усещането за нежност от сукането на зърното от бебето....
Шаркче , недей да си измисляш , първите дни си е жив кошмар - разкървавени и свръх чувствителни зърна , направо ми е идвало през нощта да си запаля обувките и бегом за Фризолак, ама айде от мен да мине - нали съм мама и направих жертва за доброто на бебо.
И аз съм с две ръце за кърменето,колкото е възможно по- дълго.
Нес....все едно аз съм писала тоя пост....... черпя те!
Отговори с цитат
  #153  
Стар 6th March 2009, 19:23
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Ама аз никъде не съм казала, че в началото не боли...То е като секса, в началото боли и кърви, а после, колкото по-разработено, толкова по-хубаво, че накрая ти се и услажда...


При мен първия и третия път стартът беше със сълзи, само втория път мина без проблеми...И кръв имаше, и вкаменени цици от мастит имаше...ама си научих урока..оказа се (3ия път го рабрах вече), че цялата драма и болка може да се спести, ако ти бият една инжекция окситоцин (същия хормон, дето ти го бият в системата за ускоряване на раждането) - и с магическа пръчка каналите се отпушват и потичат...
Отговори с цитат
  #154  
Стар 7th March 2009, 11:30
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SweetShark
цялата драма и болка може да се спести, ако ти бият една инжекция окситоцин (същия хормон, дето ти го бият в системата за ускоряване на раждането) - и с магическа пръчка каналите се отпушват и потичат...
Дамммм... и аз след второто раждане минах на този вариантс окситоцин, но... имах такива зли контракции, че болката от кърменето първия път нищо не беше Но то пак е за добро де, нали матката пък се прибра по-бързо заради контракциите...
Шаркче, да ти имам сравненията на секса с кърменето Не се бях замисляла, но...не мога да не ти призная, че има нещо такова
Отговори с цитат
  #155  
Стар 8th March 2009, 17:22
NESCAFE NESCAFE не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2 958
По подразбиране

Ей , Шаркче как ти хрумна тва сравнение ?Много съм се смяла
Има доста съвпадения с изключение на достигането до оргазъм , но то пък къде го дават две добрини на едно място .

Това за окситоцина не съм го знаела и бая се измъчих ,ама айде здраве да е.
Отговори с цитат
  #156  
Стар 8th March 2009, 17:30
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Това за окситоцина и аз не го знаех, еййй, хубаво нещо са това форумите Ако ми пообяснявате още малко, може и да спра да изпитвам такива чувства
Отговори с цитат
  #157  
Стар 13th March 2009, 19:14
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

За инжекция за първи път чувам
Иначе началото е ад наистина. Главно от липса на опит. Ако има кой да ти покаже как стават нещата става приятно.
Аз още кърмя, въпреки че не съм мислила, че ще продължавам повече от няколко месеца. Надявам се на лесно и безпроблемно отбиване когато му дойде времето.
При всички случаи се подковете с информация, за да започнете по възможно най-добрия начин.

Katie, много се радвам да те видя отново
Отговори с цитат
  #158  
Стар 16th March 2009, 11:51
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Katie, много се радвам да те видя отново
Тука съм бе миленкa, ама много теми много нещо, не може да се засечем
Много се радвам че при теб всичко върви добре.
Отговори с цитат
  #159  
Стар 29th May 2009, 17:49
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

След като натрупах опит ще споделя два интересни аспекта на кърменето. Предварително уточнявам, че на мен кърменето никога не ми е била свръх приятна дейност, чувала съм разни истории как майките го намират за прекрасно и прочее, но на мен ми е леко досадно, особено когато е по-продължително. Така че не агитирам никой, аз самата исках да кърмя не повече от 6 месеца, обаче вече ги прескочихме, а малчугана хич не иска да се отбива. Нищо, да ми е жив и здрав, и този момент ще дойде
Но все пак два интересни факта за кърменето:
1. Случайно от познат алерголог разбрах, че кърменето е важно за имунната система на детето, защото детето има допир до майчната кожа, оттам в организма му попада всичко от нормалната бактериална среда на човешката кожа. Така имунната система има възможност да се настрои правилно още в началото.
2. Бебетата се раждат със генетична ортодонска особеност - долната им челюст е по-назад в сравнение с горната. При кърменето поради спецификата на сукането долната челюст наваксва се формира правилна захапка. Липсата на подобен стимул е причина за голяма част от проблемите на захапката при дечицата. Ако сте решили да не кърмите непременно взимайте по бавно-пускащи биберони с формата на зърно (вече има доста такива). Не е същото като гърдата поради някои физиологични особености, но пак е по-добре.
Отговори с цитат
  #160  
Стар 1st June 2009, 09:07
Marchelina Marchelina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 8
По подразбиране

Съгласна съм с Милена! Не е най-забавното изживяване в света (освен в началото - не обръщаш много внимание на несгодите, бая си е емоционално ... ФАКТ!), но се преживява, ебаси ... моето знае цица и лъжица! И, да чукна на дърво, освен покрай зъбки не е имала някакъв проблем (сополки, гъро и прочее)! Пу-пу, да са ни живи и здрави дечицата!!
__________________
Леко луда, но добронамерена
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАПРОТИВКЪРМЕНЕТО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:24.