IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #181  
Стар 7th May 2007, 17:32
stella stella не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 7
Изпратете съобщение чрез ICQ до stella
По подразбиране

Здравейте,момичета.Аз съм най-нова в този форум и пиша за първи път.Чета ви вече месец и ви чувствам близки.И понеже при мен идеята за операция зрее вече 2 години всички вие ми помогнахте да се реша,но ще изчакам есента защото вече ми се струва късно-идва лято,а аз не съм подготвена дори. За себе си съм избрала вертикална гастропластика,но бих желала да задам няколко въпроса на Яна.
1.От колко кг. започна отслабването,колко си сега и какъв период от време е минало от операцията ? Трябва ли да пиеш-Ca,Md,Fe и др. минерали и витамини цял живот,защото от това,което съм чела става ясно,че при такава операция полезните в-ва от храната не могат да се усвоят,поради прекалено късият и престой в червата.И най-важното как се чувстваш в момента?Следиш ли състоянието си при лекар или не?
Предварително ти благодаря,ако решиш да отговориш,защото не съм първата,която те разпитва и сигурно вече ти е омръзнало.

Благодаря на всички вас момичета,че ви има.Желая ви здраве и красиви фигури.
Желая и на numb бързо и безпроблемно възстановяване.
Отговори с цитат
  #182  
Стар 7th May 2007, 18:27
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Погледни темата Успешна гастропластика в България по надолу и още в първият ми пост съм описала всичко. Иначе мултивитамини се пият цял живот. На мен не ми пречi аз и без това пiя доста добавки поради заболявания.

Чуvствам се като човек който е приключил с дебелият гардероб:. Около 65кг съм. След първата година започнах да удрям плата където не качвам но и не свалям за известно време но съм решила че ще се боря и спортувам дисциплинирано:) дори качеството да не е както трябва важното е че всеки ден се вдигам и го правя и това ми вдъхва увереност че нещата ще се оправят а и апетитоподтискащи вземам за да върви просцеса по гладко.

Това да не те отчайва аз съм пример не за краен а за безкраен метаболитен провал, другите напредват в пъти по бързо особено ако са млади и здрави. Но аз и на това съм благодарна.

Пожелавам ти успех и разкажи какво смяташ да предприемеsh.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #183  
Стар 7th May 2007, 18:32
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Мария този твой link е фундаментолно откритие. Ей сега ми става ясно защо всеки път като видя шоколад или парфе и една част от мен крещи:'Не пипаи там и бягай обратно'' а друга 'Я стига, дай насам и колкото можеш'' пък то кво било:) Уфф успокоих се, мислех че лакомията съществува а то по няколко мозъка бъкали из нас за тва:)
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #184  
Стар 7th May 2007, 19:04
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Телец пожелавам ти успех и не се страхувай за диабета, има начин да го контролираш макар че е много коварна болест. Не разбрах дали са ти поставили диагноза диабет или имаш хипергликемия.

Но каквото и да е положението освен медикаментите има и минерали като хром и ванадий и подправки като канелата, копъра и чесъна които свалят кръвната захар и балансират инсулиновата ресистентност, проблема в БГ е че ендокринолозите умират да те докопат и да те тъпчат с химия като Сиофор и останалите с които се започва и не дават дума да се издума за естествени продукти, намери си и лекар които практикува натуропатия и да не казвам голяма дума но ако даже ти е в лека форма диабета може и да не стигнеш до медикаменти.

Аз съм виртуална диабетичка от 7 години, тоест border-line, все след 6 месеца ще ми поставят официално диагнозата и все тiя 6 месеца не идват защото си контролирам състоянието с минерали и треволяци. Едно е да си вече диабетик а съвсем друго да си почtи ама не съвсем:).

Непременно ни разкажи повече за състоянието ти и приблизително откога си с наднормено тегло, все пак диабета е една от първите трагедии която се случва на такива като нас с големите кг.

Много успех ти желая а в барятричната хирургия при успешна интервенция резултатите могат само да се движат в посока нагоре за здравето и посока надолу за кг-те:)
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #185  
Стар 7th May 2007, 19:44
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Yana
Мария този твой link е фундаментолно откритие. Ей сега ми става ясно защо всеки път като видя шоколад или парфе и една част от мен крещи:'Не пипаи там и бягай обратно'' а друга 'Я стига, дай насам и колкото можеш'' пък то кво било:) Уфф успокоих се, мислех че лакомията съществува а то по няколко мозъка бъкали из нас за тва:)
нали!
Отговори с цитат
  #186  
Стар 7th May 2007, 22:46
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Здравей Селин,
и аз като Яна не съм пила лекарства за подтискане на имунната система. Изследванията преди операцията ми бяха стандартните преди операция-бял дроб, кръвна картина, сърце... Прати ме личният ми лекар с направление на тези специалисти и те ми написаха становище за операцията. С така събраните документи отидох да ме приемат в болницата за операция.
За запека- преди операцията имах разстроен стомах, защото ядях много. Сега и аз имам запек, но лесно го контролирам - ям повече супи, манджички, салата, избягвам ориза, пия течности, много прясно мляко, малко мед, много движение и ако и това не помогне си правя по едно специално чайче от време на време... Всичките ми познати, които имат този проблем се хранят като правило с много суха храна и се движат малко... убедена съм, че това е проблем от начина на живот. А и аз на твое място не бих позволила някакъв си запек да ме разколебава....
Отговори с цитат
  #187  
Стар 8th May 2007, 18:19
миле-на миле-на не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 24
По подразбиране

здравейте,искам да ви се похваля на 12 май съм на преглед ,,за гастрален балон ,, Толкова съм щастлива ,сигурно сън няма да ме хване до събота.
Отговори с цитат
  #188  
Стар 8th May 2007, 21:01
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

каде си, миле-на?
друго място планираш ли да посетиш?
Отговори с цитат
  #189  
Стар 8th May 2007, 22:10
Teletz Teletz не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Yana
Телец пожелавам ти успех и не се страхувай за диабета, има начин да го контролираш макар че е много коварна болест. Не разбрах дали са ти поставили диагноза диабет или имаш хипергликемия.
Непременно ни разкажи повече за състоянието ти и приблизително откога си с наднормено тегло, все пак диабета е една от първите трагедии която се случва на такива като нас с големите кг.
Много успех ти желая а в барятричната хирургия при успешна интервенция резултатите могат само да се движат в посока нагоре за здравето и посока надолу за кг-те:)
Яна благодаря. Да пия Сиофор от 4 дни и захарта ми влезе в норма. Лекаря мисли,че при диета и сваляне на килограми напълно ще изчезне.
С наднормено тегло съм откакто се помня, но през последните 2-3 години качих доста и се обездвижих. Сама няма да мога да се справя с отслабване - ефекта е диета- надолу 10-15кг и после нагоре 20кг.
затова взех твърдото решение да си сложа пръстена.

Мога да се похваля,че вече имам определена дата за операцията - 18 май. Пожелайте ми успех!
Отговори с цитат
  #190  
Стар 8th May 2007, 22:16
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

ПОЖЕЛАВАМЕ ТИ, Teletz!!
ще разкажеш ли повече къде, при кой, с колко лека се срещна, преди да решиш окончателно (кои клиники евентуално)?
за йо-йо ефекта те разбирам напълно- и при мен е същото!
(модераторите няма ли да сложат емотиконка с вдигнат нагоре палец )
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гастропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:59.