IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 13th January 2007, 11:30
enerdji_67 enerdji_67 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Пловдив
Мнения: 8
По подразбиране

Деви,писах ти на лични,свържи се с мен,моля те.Искам да те питам около хиляда неща.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 13th January 2007, 22:32
liza_t70 liza_t70 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 2
По подразбиране na krastopat...

>>> КИРИЛИЗАТОР <<<

Здравейте,

моето уважение към всички, които са имали смелост първо да се подложат на нqкои от методите и второ да споделят опита си тук Шапка ви свалям момичета...

Аз - 22 г, 175, 110 кг... положението започва да излиза извън контрол, пробвах редовно зала, НВД ( ниско въглехидратна диета ) но прегрешавам много..резултати - няколко килограма...

За сега имам начална форма на инсулинова резистентност, btw... ходих при професор Лозанов пролетта ( някой ако има опит да сподели ), предписа ми Сиофор, който пиех докато бях на НВД, тренирах и пак минимален ефект... от тези хапчета или повръщах или имах диария, беше ужасно...

Сега, откровено казано... правя всичко възможно да не ям!!! И постоянно се обвинявам дали лакомията ми ме проваля или както бяхте писали тук има и фактор физиологичен, който ме кара да ям??

МНОГО МЕ Е СТРАХ ОТ ОПЕРАЦИЯТА... беше ли ви страх? как мога да преодолея това?

парите не са проблем за мен... но... България или чужбина? как мога да си спестя всички болки?

не трябва ли да впрегна цялата си воля за глад и тренировки преди да се реша?

Благодаря ви предварително!!

Лиза
Отговори с цитат
  #53  
Стар 18th January 2007, 23:30
enerdji_67 enerdji_67 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Пловдив
Мнения: 8
По подразбиране

Здравей Лиза,здравейте всички! До сега четях,сега ще пиша,провокира ме ти Лиза,защото и аз много се страхувам от операции,и изобщо ГОЛЯМ СТРАХ! Но....се опитвам да го преодолея и май успявам,защото почти съм се навила да си правя операция лапбанд. Говорихме с Девито/Благодаря ти много мила!/свързах се и с едно момче с такава операция,правена преди година и нещо.И двамата описват живота си като празник след като са започнали да се отървават от ненужния товар. Така че,Лиза не знам за теб,но аз за себе си реших/почти/. И това е благодарение на страхотните хора,които са минали по пътя преди мен и не спестяват преживяванията си,а ги споделят.Обещавам,че аз ще направя същото,живот и здраве!
Отговори с цитат
  #54  
Стар 26th January 2007, 14:00
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

За Балона са подходящи хора които имат до 20-25 кг наднормено тегло абсолютен максимум, след това ЛапБанд.

Методите са лапароскопски и причини за чак такъв голям стрх няма, интервенцията е 40 минути.

За тези с инсулиновата резистентност не е необходим Сиофор и въобще Фарма-химикали, само дето ние нямаме традицията да си посещаваме диетолозите в БГ, а точно у нас те все още са медицински доктори, което е чудесно.

Имам тежка инсулинова резистентност, всъщност ИМАХ, контролирам я с Хром Полиникотинат и един херба суплемент наречен Глукобетик, потърсете в Google. Сиофор също ми беше препоръчан, но Диетоложката ми каза в никакъв случай. Също помага Л-Глuтамине, Алфа Липойк Acid и прясна канела на прах по 1 чаена лъжичка дневно объркана с мюслито или в кисело мляко.

Абсолютно задължително е 6 кратно хранене на ден на принципа НВД, но плодове трябва да да се вкучват през целят ден и особено преди лягане за да се балансират нивата на кръвната захар.

Но това е само информативно. Не е нужно винаги да тичаме към Фармацефриката на помош, когато има и естествени начини за контрол.

Сигурно ще се повторя за 100тен път, но когата инсулиновата резистентност е налице, обикновено в 90% от случаите има понижена хипофункция на щитовидната, или поликистоза на яйчниците, при жените или увеличени холестеролни и триглецеридни нива при мъжете.

Ако имате проблеми с въглехидратите и теглото говоря 15-20 кг и повече не си правете експерименти с диети, които сте чyли от тук от там, всичко е индивидулно и гаранция за успешен изход от ситуацията е задължително Ендокринолог+Диетолог, а дали ще ускорите процеса с хирургия е ваш избор.

Хирургическата намеса не решава проблема, а само топи килограмите и ако корена на злото не се отстрани ще сте в ситуация като да имате една добре изглеждаща кола дето трудно пали обаче, щото чарковете и са извън строя.

Искам също да се обърна към всички момичета, които ми писаха на лични, за да ви кажа първо sorry, че не отговорих на всички просто защото моят метод не е вас, които искате да имате деца, вертикалната гастроплатика елиминира чувството за глад и вдига високо летвата на хранителното засищане и в този случай мозъка е тотално измамен да мисли, че тялото е нахрането. Реалният факт обаче е, че се живее живот на гладуване и в този случай при бременност едва ли ще стигнете до раждане, а дори да е така Бог знае какво ще родите и с какви увреждания от това недохранване.

ЛапБанда позволява отпускане при желание за бременност и след това затягане наново, така че това е решението ако хирургическата алтернатива ви допада и имате желание да зачевате след това.

Ако обаче имате хранитлни разстройства като булимия например първо трябва да и излекувате синдрома, защото ако ще повръщате при ЛапБанд може да се получи възпаление от спазъма при надигане на пръстена при повръщане и в най добрият случаи да ви го махнат и да пиете една студена вода, а в най лошият не ми се мисли.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #55  
Стар 28th January 2007, 18:40
mezzoforte mezzoforte не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: sofia
Мнения: 1
Изпратете съобщение чрез ICQ до mezzoforte
По подразбиране направих си гастропластика

Цитирай:
Първоначално написано от Devito
За да се направи операцията има няколко условия:
1. добро общо състояние на организма, както преди всяка друга операция
2. индекс на телесна маса - над 35кг/м2

ИТМ=
килограми
-------------
метра*метра
3. възраст /тук не помня точно/- от 18 до 50 години
здравейте. през юли си направих вертикална гстропластика
в болница доверие при д-р цветков. от 140 кг сега тежа 95. горещо препоръчвам тия методи (вкл. лапбанд и стомашен байпас), защото от нищо друго няма ефект. на 46 г. съм и съм опитвал всичко.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 28th January 2007, 21:06
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Поздравления Меззофорте, не съм значи само аз 'вертикална':).

Честито ти здраве и много мъжки чар оттук нататък.:)
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #57  
Стар 1st February 2007, 19:56
marsia marsia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 17
По подразбиране Каква е разликата

Не разбрах каква е разликата между:
- Lap-band
- вертикална гастропластика
-стомашен бай-пас
Моля ви,съвсем се обърках
И кой от тези методи е най ефикасен?..И най-безопасен?
Отговори с цитат
  #58  
Стар 2nd February 2007, 10:06
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Вертикалната и By-pass е едно и също нещо, LapBand-a е друга работа. Най ефикасна като резултат е вертикалната пластика, а до това кой е по-безопасен - ами безопасни интервенции няма на 100% пък и всеки си решава в зависимост от състоянието си и бъдещите си планове.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #59  
Стар 3rd February 2007, 13:49
enerdji_67 enerdji_67 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Пловдив
Мнения: 8
По подразбиране

Ммм,не съм съгласна че вертикалната гастропластика и стомашен байпас са еднакви неща.При байпаса има резекция на стомаха и червата,а при вертикалната само на стомах.
Цитирай:
Първоначално написано от marsia
Не разбрах каква е разликата между:
- Lap-band
- вертикална гастропластика
-стомашен бай-пас
Моля ви,съвсем се обърках
И кой от тези методи е най ефикасен?..И най-безопасен?
Лапбанд е силиконов пръстен който "пристяга" стомаха в горната му част с цел да побира по малко храна.За другите писах по горе.И трите операции се правят лапароскопски,с пет малки отвора в корема,тоест са по щадящи за организма и възстановяването е по бързо.А за ефикасността лекарят преценява коя е най подходяща в зависимост от индекса на всеки пациент.Ако не ти е ясно нещо друго питай.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 3rd February 2007, 16:24
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Абсолютно НЕ съм сaгласна. Енержи би ли споделила дали си гастро-хирург. Никoй вече не прави режекция на стомаха или поне никoй хирург, които е с акъла си. Режекция само в случай на язва или рак.

За какво да ти режат стомаха като има вече ЛапБанд които го пристяга и върши същата работа и е лапароскопски. Не съм чула за лапароскопска режекция, но в името на точната информация ще се обадя утре на хирурга ми и ще постна тук.

Няма никаква ресекция при мен, всичкият ми 12 метров интестинален тракт + целят ми стомах са си на място, просто са деактивирани. Писала съм го в поста си. Ще си сканирам епикризата и ще я постна тука.И именно идеята ако в бъдеще получа рак или язва, понеже съм фамилно обременена са в основата да не ми се реже нищо за да има материал недай Боже нещо стане.

Абсолютно всички 7 човека които познавам лично и много други от форумите за барятриц surgery тук в UK нямат резекстии.

Не може гастро-байпас лапароскопски, ако беше така раковоболните първи щяха да намажат включително леля ми и майка ми (язва +рак) на стомаха. Покрай техните ресекции се запознах с хирурга ми и се реших и аз само че с цел отслабване.

Диастема, би ли се изказала защото по тези въпроси само ти си професионално подготвена моля. Thanks.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гастропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:01.