IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 3rd July 2013, 09:12
bbatev bbatev не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 2
По подразбиране

Принцип №4: Ако искате да горите максимално мазнини и да сте здрави, яжте повече и горете повече. Избягвайте да гладувате. Вкарайте в стратегията си кардио и силови тренировки. Ползите са много и няма да се спирам на тях, но най-важните са, че кардито ще забърза метаболизма ви, а силовите тренировки ще поддържат мускулната маса. Може да започнете с 3 кардио тренировки и 2 силови на седмица. Започнете с 30 мин. кардио като постепенно (ще обясня по-късно как точно) го увеличавате до 45 мин. – 60 мин. макс., 5-6 пъти на седмица. За тренировките е важно отново да правите това, което ви харесва. Не е задължително да ходите на фитнес, за да правите кардио. Ходене, тичане, изкачване на стъпала, плуване са чудесни кардио тренировки. За силовите тренировки си купувате няколко пудовки и си тренирате вкъщи. Виждал съм много добри резултати без хората да стъпват във фитнес. Аз лично предпочитам залите, защото психически съм се настроил, че в залата ще тренирам, а в къщи си почивам.
До тук обясних отгоре-отгоре какво трябва да знаете ако искате да отслабнете. Много може да се обяснява, но както казах, целта на поста е да очертая рамката, а не давам конкретни „рецепти“, защото всеки човек си е сам за себе си. Питайте и ще ви отговоря. Ако имате нужда от детайли – също ще помагам, но на всеки индивидуално.
Принцип №5: Това, което не се измерва, не може да се контролира. Ако искате постоянни и сигурни резултати, трябва да измервате прогреса си и да адаптирате стратегията си според резултатите. Калкулациите са калкулации, но човешкото тяло е сложна структура и лесно се адаптира. Препоръчвам всяка седмица да измервате телесното си тегло и % мазнини (с калипъра в къщи). Ако сваляте мазнини, мускулите се запазват (или много рядко се случва да се увеличават), СУПЕР! - продължавате да правите това, което и до сега. Но ако не сваляте мазнини, или губите мускулна маса, има различни подходи, за да се решат тези проблеми. Седмичните измервания и анализ ви дават възможност да не си губите времето и бързо да хванете проблем, ако има такъв. Приемете го по следния начин. Всяка седмица правите експеримент, чиито резултати измервате определен ден, от което измерване се учите, правите промени (ако се налага) и продължавате със следващия цикъл. Така ще постигате резултати и най-важното ще действат умно.
Умни хора са казали „Едно е да знаеш какво да правиш, друго е да знаеш как да го направиш, трето е обаче да го направиш.“ Най-лесният начин да промените тялото и целият си живот е да изградите навици. Има измислен лесен и бърз начин за създаване на навици, който се използва от хиляди хора по цял свят, но България както винаги е много назад и тук поне не съм срещал човек, който да е чувал за него. С това също мога да помогна, но отново индивидуално.
И последен съвет – забравете за диетите като понятие. Диетата само по себе си е нещо временно. Приемете „навика“ като начин на мислене. Направите ли го, скоро ще изглеждате по начина, по който винаги сте искали и ще промените целият си начин на живот.
Успех на всички и се надявам поста да ви е бил интересен и полезен.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 3rd July 2013, 11:08
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

.....

Последно редактирано от want : 3rd July 2013 на 17:51
Отговори с цитат
  #13  
Стар 4th July 2013, 09:22
Аватара на Siqana
Siqana Siqana не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: София
Мнения: 187
По подразбиране

Четох преди няколко седмици, че най-доброто за горенето на калории е редуването на супер кратки силови и бързи тренировки и супер кратки почивки. Така да кажем за 30 минути редуваш 2 минути бързо тичане, 2 минути разходща, 2 минути интензивни коремни, 2 минути почивка и т.н. Ще се разровя и ще пиша повече.
__________________
all you need is love ...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 30th May 2016, 16:33
Maret Maret не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2016
Мнения: 52
По подразбиране

Има едно основно правило, което със сигурност ще ускори метаболизма и ще помогне на тялото ти да изгаря мазнини по-ефективно:
Пий вода - сутрин 30 мин преди закуска 1-2 чаши и през деня по същия начин 30 мин преди всяко хранене.
По време на хранене не се приемат никакви течности, а след хранене е наложително да изчакаш минимум 40 минути преди да пиеш вода.
Много е простичко, но много ефективно!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 31st May 2016, 10:53
Аватара на tqloiduh
tqloiduh tqloiduh не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2016
Мнения: 5
По подразбиране

Възможно ли е да се свалят 10 кг в рамките на два месеца и опасно ли е това за организма ?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 13th July 2016, 13:34
Аватара на pepimili
pepimili pepimili не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2016
Мнения: 41
По подразбиране

Здравейте и от мен!
След много опити за "магическо" влизане във форма установих, че няма как да се отслабне без хранителен режим и спорт. Двете неща са взаимно допълващи се и много нужни. Според мен физическа активност пет пъти седмично с хранителен режим са достатъчни за видими резултати.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 27th August 2016, 07:31
IggyA IggyA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2016
Мнения: 7
По подразбиране

Здравей има едни много хубави мазила за 30 лв бройката с тях като мажеш гори, но само спортистите ги знаят пиши на лично мога да ти кажа името да не правя реклама тук. Все пак ще се иска и малко режим.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 30th March 2017, 10:03
queenie queenie не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2017
Мнения: 14
По подразбиране

Съгласна съм с всичко, казано по - горе, но все пак да добавя и един съвет от мен. Забелязала съм, че слабите "по природа" хора, които уж не спортуват и не пазят диети, а имат такъв ген и т.н... всъщност са много активни и бързи в ежедневието си. Те не сядат и за минута, а нон - стоп вършат нещо и то с по- бързо от обичайното темпо.

Така, че моят съвет е, ако нямаш волята да правиш всеки ден упражнения, започни да вършиш нещо полезно вкъщи- чисти стаята си, измий прозорците и др. неща. Но не ги прави едва- едва, а включи на маскимална скорост. Ходи на училище пеша (ако е възможно) с бързо темпо. Не бягай от часовете по физическо .

С няколко думи: каквото и да правиш, прави го БЪРЗО. И си поставяй важни задачки, които трябва да свършиш- така няма да имаш време да мислиш много за храна.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 14th July 2017, 13:03
kinggod kinggod не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2015
Мнения: 9
По подразбиране

Движение, хапваш от всичко, но сладкото, тестото и пърженото в минимални количества. Всичко звучи клише, но с последователност и воля наистина работи. Успех!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 19th July 2017, 14:57
Аватара на ФитнесВкъщи
ФитнесВкъщи ФитнесВкъщи не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2017
Мнения: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nerealnyyy Виж мнението
Здравейте! Много теми изчетох, в много форуми влязох така и не стигнах до краен отговор на въпросите си. Затова реших да задам тук питанките си, да чуя различни мнения и да стигна до някакъв извод. На 17 години съм, тежа 57кг и съм висока около 1.54. Доста съм си нисичка и затова имам проблеми с теглото. Коремът ми буквално стърчи напред, а дупето ми има голям обем и маса Близките ми казват: "Не си дебела, трътлеста си", а аз не го искам. Решила съм да огранича възможно най-много хляба до 2-3 филийки пълнозърнест на ден. Знам, че трябва да се откажа от шоколада и пълните боклуци, с които се тъпчех доскоро, но от 1 седмица определено гледам да се ограничаван, доколкото ми стига волята. Имам велоергометър, с който изразходвам около 400-500-600 калории на ден. И така питането ми е какъв точно режим да започна, как да тренирам, с какво да се храня, за да може да сваля коремчето, дупето, бедрата и част от краката. Благодаря за вниманието
ЕДИНСТВЕНИЯТ начин да отслабнеш е да приемаш по-малко калории от колкото гориш. Намери си калкулатор за калории и си ги изчисли. Яж с 250 по-малко от тези за поддържане и си готова. Следиш ги чрез сайта myfitnesspall.

https://fitnessvkashti.wordpress.com/
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
велоергометър, отслабване, тренировка, фитнес

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какдаотслабнапонемалко
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:58.