IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #121  
Стар 17th May 2006, 21:07
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране stelfy

Както всяко оцветяване на зъбите, така и оцветяването им от билирубина (пигмента получаващ се при жълтеница) е отстранимо. За съжаление обаче поради факта, че то е и много дълбоко (прилича на това от тетрациклин, при което зъбите са кафеви) за да се постигне избелващ ефект е необходимо повече време. Най- добрия вариант за избелване си остава офис избелването с лампа(2-4 апликации на гела активирани с лампа и след 20-35 мин. е готово). Ако решита да избелвате в домашни условия ще са ви необходими между 2-6 месеца (зависи от степента и дълбочината на оцветяването).
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #122  
Стар 18th May 2006, 10:53
Stelfy Stelfy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4
По подразбиране

Много благодаря за отговора!!
Изключително позитивно ми подейства рано сутрин!:))
Заедно с това обаче провокира още няколко въпроса:
Tази скоростна 25-30 минутна интервенция доколко е безвредна за зъбите (предвид скоростта - ако тя оказва някакво влияние)? И в този ред на мисли - какви са негативните странични ефекти от избелването (с лампа в частност)? ...Като принцип на действие лампата е ли повече щадяща от домашното избелване с шини? ...Също ме интересува до колко пъти е безопастно да се повтаря процедурата и може ли белотата да се поддържа в домашни условия (с шини, писалки, т.н.)..
Надявам се с този survey да се изчерпват въпросите ми!:))

Поздрави и хубав ден!:)
Отговори с цитат
  #123  
Стар 18th May 2006, 22:42
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране Stelfy

Цитирай:
Tази скоростна 25-30 минутна интервенция доколко е безвредна за зъбите (предвид скоростта - ако тя оказва някакво влияние)? И в този ред на мисли - какви са негативните странични ефекти от избелването (с лампа в частност)? ...Като принцип на действие лампата е ли повече щадяща от домашното избелване с шини? ...Също ме интересува до колко пъти е безопастно да се повтаря процедурата и може ли белотата да се поддържа в домашни условия (с шини, писалки, т.н.)..
Надявам се с този survey да се изчерпват въпросите ми!)
Избелването в кабинета и в домашни условия (стига да се прави разумно и под контрола на специалист) не е опасно за зъбите. Скоростта практически няма значение за влиянието върху зъбите. По повод повторението на процедурата за избелване-търговците съветват да се прави през 1-1,5 год. Аз лично имам една пациентка, която го прави през 10 месеца (това е лично нейно решение и настояване). Мисля, че четох някъде, че най-малкото време през, което може да се прави избелване е мин. 6 месеца (за по-малко практически няма и смисъл да се прави). Поддържането на избелването може да се прави и с избелващи пасти (предлагат се в комплектите за избелване), пислаки, шини и т.н.
За да не пиша всичко подробно вижте този PDF. Там съм описла подробно видовете избелване на зъби.
http://www.venelinov.com/pdf/26.pdf
а това е сайта на фирмата-производител, която предлага лампата за избелване, за която ви писах. Там също има отговори на вашите въпроси:
http://www.beyonddent.com/productval...oId=8&cn=Q%26A
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #124  
Стар 19th May 2006, 08:47
Stelfy Stelfy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4
По подразбиране

Много Ви благодаря д-р Велинов!:))

Хубав ден !!
Отговори с цитат
  #125  
Стар 19th May 2006, 10:00
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

На вас и на всички, които четат в момента.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #126  
Стар 27th May 2006, 19:36
natali85 natali85 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 32
По подразбиране

partalinaa,можеш ли да ми дадеш координатите на твоята зъболекарка,защото и аз искам да си правя избелване на зъбите в домашни условия с шина. Ще ми се да съм при доктор Венелинов,но той като е чак във Варна..за едно избелване..не си струва. А ти явно си доволна от твоята зъболекарка
Отговори с цитат
  #127  
Стар 28th May 2006, 19:10
natali85 natali85 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 32
По подразбиране

10x
Отговори с цитат
  #128  
Стар 1st June 2006, 17:46
discover discover не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2
По подразбиране

Д-р Венелинов,

какво е мнението Ви за порцелановите коронки и фасети? Доколкото знам, това е последната тенденция в модерната стоматология. Как са сравними с нормалната метало-керамика и т.н? Предназначени ли са само за предни зъби или успешно се използват и за задните? Бихте ли още ми казали средни цени ориентировъчно за този вид корони в Бг, за да мога да направя сравнение с това, което се предлага в чужбина.

И накрая, имате ли някъде материал, публикации за имплантантите - доколко са препоръчителни, какви са последствията в дългосрочен период - 10 год например.

Благодаря предварително за мнението Ви..
Отговори с цитат
  #129  
Стар 1st June 2006, 22:02
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Д-р Венелинов,



Аз също се интересувам от имплантите,които се поставят на винтове и за които писахте в един предишен отговор.става въпрос за приятеля ми.преди около 2 години се наложи да му извадят почти всички кътни зъби,зъболекарят му тогава го лекува с какви ли не антибиотици,и след няколко месеца каза,че засегнатите зъби просто трябва да се извадят,за да не пострадат и здравите.аз лично и до сега се съмнявам дали не трябваше да се консултира с поне още един зъболекар,но както и да е.
ще ви бъда много благодарна ако ме насочите,къде в българия се поставят такива импланти,поставяте ли вие самият?и долу горе каква е цената,колко време трае процедурата(доколкото разбрах,тези винтове са си една истинска операция),и има ли вероятност организма да не ги приеме?

благодаря предварително
Отговори с цитат
  #130  
Стар 1st June 2006, 22:10
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране Discover

Цитирай:
какво е мнението Ви за порцелановите коронки и фасети? Доколкото знам, това е последната тенденция в модерната стоматология. Как са сравними с нормалната метало-керамика и т.н? Предназначени ли са само за предни зъби или успешно се използват и за задните? Бихте ли още ми казали средни цени ориентировъчно за този вид корони в Бг, за да мога да направя сравнение с това, което се предлага в чужбина.

И накрая, имате ли някъде материал, публикации за имплантантите - доколко са препоръчителни, какви са последствията в дългосрочен период - 10 год например.
Наистина в последните години в България все повече стоматолози започнаха да се обръщат към възстановяванията (корони, фасети, пломби) от чиста (безметална) керамика. По простата причина, че керамиката е биологично поносим, инертен материал с доближаваща се структура и естетика до тази на емайла на зъба. Липсата на метал в една корона придава живина на коронката и предпазва организма от някои вредни ефекти на метала (алергизиране на организма, биметализъм, метални татуировки, сивеене на ръба на венеца).
Представата че чистата керамика се използва само за предни зъби е отдавна остаряла. Благодарение на съвременните методи на изработка на различни конструкции от керамика е възможно да се изработват корони (дори и ) мостове в страничния участък (дъвкателните зъби).
За последните години съм поставил доста керамични корони на дъвкателни зъби и след вече 1-2 год. наблюдение няма никакъв проблем. Тайната е в това (както спомена проф. Бичачо на една лекция в Румъния), че натоварването върху короната се предава чрез цимента върху дентина, а той е предназначен точно за това.
http://venelinov.com/gallery_bg.php?...t&ofs=7&lang=1
това е една комбинация от пломби и корона на крайни зъби, от чиста керамика.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:15.