IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #631  
Стар 22nd November 2009, 03:49
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране

ОСТАВЯМ НА ВАС да решите,как би било правилно.д-р М.Абаджиев познавам лично,следователно не мога да продължа със съветите и относно...квалификацията и методиките мога да му гарантирам,да Ви гарантирам добра практика,и ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ.
Отговори с цитат
  #632  
Стар 24th November 2009, 16:10
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от samsara_k
ами , знам , че е индивидуално , но колко време след поставянето ви сложиха постоянната коронка , съществува ли някакъв дискомфорт при хранене , самата процедура по поставяне колко време продължава и т.н.
разпитвам , тъй като и аз ще си слагам - имам 2 липсващи кътника на долна челюст
След като са кътници,по-добре е да се изчака 3-4 месеца за остеоинтеграция и след това да се натоварват с корони вече....
Какви импланти ще се слагат,на коя фирма питам...?
Не е болезнено,нито страшно.
Отговори с цитат
  #633  
Стар 24th November 2009, 17:49
samsara_k samsara_k не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 447
По подразбиране

не мога да кажа все още на коя фирма ще са , тъй като поставянето им ще е след няколко месеца / както писах по-горе имаше промяна в плана на лечението /
за единия ще е необходимо и надграждане на кост , защото имам леко стопяване
__________________
Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas.
Отговори с цитат
  #634  
Стар 31st December 2009, 21:50
Аватара на toni_nl
toni_nl toni_nl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 151
По подразбиране

привет!



и аз не съм от избраните с убийствено прави,бели и невероятно подредени зъбки...но положението не е чак отчайващо,затова ще питам -какви са опциите за изправяне на 2 и 3ти зъб(броя ги като смятам двата предни зъба за първи),които са кривички и не пасват с останалата част от колектива.

Дори едното зъбче е доста извъртяно.Не искам за два зъба да слагам шини,брекети или фасети...

чух,че специалист би могъл да оправи положението,но по какъв метод и на каква цена-тук се нуждая от мнението на 'зъболекар-съфорумец
__________________
ай дон'т билонг ту ю,ю дон'т билонг ту ми..еврибоди'с факин' фри ...

DM http://www.youtube.com/watch?v=2epwiBhoqxg
Отговори с цитат
  #635  
Стар 2nd January 2010, 17:33
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравейте!
Обикновенно в такива случаи (говоря наизуст,защото не съм виждал въпросните зъби) се избира един от двата варианта...Или ортодонтско лечение с брекети ,или с фасети или порцеланови корони..
Надали е редно да се извадят такива здрави зъби и на тяхно място да се шибнат два импланта
Та след като се направи анализ на захапката и се види колко и накъде са криви тези зъби,тогава би могло да се дадат ясни и точни отговори какво е възможно ,за да станат прави,бели и подредени твзи зъби
Отговори с цитат
  #636  
Стар 6th January 2010, 15:31
Аватара на toni_nl
toni_nl toni_nl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 151
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Здравейте!
Обикновенно в такива случаи (говоря наизуст,защото не съм виждал въпросните зъби) се избира един от двата варианта...Или ортодонтско лечение с брекети ,или с фасети или порцеланови корони..
Надали е редно да се извадят такива здрави зъби и на тяхно място да се шибнат два импланта
Та след като се направи анализ на захапката и се види колко и накъде са криви тези зъби,тогава би могло да се дадат ясни и точни отговори какво е възможно ,за да станат прави,бели и подредени твзи зъби
ммм,а аз си мислех,че има и други опции...



но пък и моя случай не е въпрос на живот и смърт,а някакво леко изострено чувство за съвършенство,така че...НЯМА ДА СЕ ПИПАМ



мерси за отговора все пак..
__________________
ай дон'т билонг ту ю,ю дон'т билонг ту ми..еврибоди'с факин' фри ...

DM http://www.youtube.com/watch?v=2epwiBhoqxg
Отговори с цитат
  #637  
Стар 13th January 2010, 12:08
Gerita Gerita не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте!
Бих искала да помоля за съвет зъболекарите във форума. Голяма дилема ми е какво да правя с моите зъби Случея е такъв, че навремето(преди 6-7 години) ми направиха коронки на двете кучешки зъбчета. Те бяха умъртвени, лилави, млечни и ужасни просто. Под тях няма зародиш на постоянни зъби и те все още си стоят с металокерамиката ( на 26г съм). Сега искам да сменя тази металокерамика с нещо по съвременно само че ме е страх да не паднат тези зъбчета, а не ми се иска да слагам импланти. Иска ми се да им сложа скъпи коронки ( циркониеви примерно) от които да не ми потъмнеят венците ( сега са леееко потъмнели но май прозира метала на металокерамиката) , но как да дам толкова пари като може да паднат с мелчните. Незнам дали са изпилени прагово или не!!! Голяма чуденка пада ама и тези металокерамики не ги понасям вече....помагаите....
Отговори с цитат
  #638  
Стар 13th January 2010, 16:07
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Като най-добър и сигурен вариант в тоя случай са два имплантата с по една корона от порцелан отгоре
Съществува като вариант и това- чисто порцеланови или циркониеви корони на мястото на сегашните (аз бих избрал порцелановите ,защото са по-естетични )
Дали тези зъби ще стоят стабилни или ще ги загубиш ще се разбере след рентгенова снимка и преглед на пародонталния им статус( имат ли джобчета)
Ако не се клатят,имат достатъчно дълги корени (не резорбирани) и няма дълбок венечен джоб,може просто да се сменят короните с по-хубави ,точни и естетични такива и така да изкараш много години
Успех
Отговори с цитат
  #639  
Стар 17th March 2010, 20:51
miranda_ema miranda_ema не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Varna
Мнения: 59
По подразбиране

Зрравейте, въпроса ми е към специалистите във форума. Проблема е следния, оказа се, че двата ми горни кучешки зъба са млечни. За жалост на снимката се оказа, че постоянните са израсли в небцето. Стоматолога, който посещавах, ми обясни, че трябва да ми извадят млечните, да ми отлепят небцето и да отстранят постоянните, и чак тогава да ми поставят импланти Тази манипулация щяла да отнеме доста време, това направо ме съкруши. Дайте някоя по-приемлива идея. Към този момент не ми се клатят млечните, но много ме дразнят, защото са по-тъмни и малки. А и не ми се ще да ходя без зъби няколко месеца
Благодаря в аванс
Отговори с цитат
  #640  
Стар 17th March 2010, 21:19
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от miranda_ema
Зрравейте, въпроса ми е към специалистите във форума. Проблема е следния, оказа се, че двата ми горни кучешки зъба са млечни. За жалост на снимката се оказа, че постоянните са израсли в небцето. Стоматолога, който посещавах, ми обясни, че трябва да ми извадят млечните, да ми отлепят небцето и да отстранят постоянните, и чак тогава да ми поставят импланти Тази манипулация щяла да отнеме доста време, това направо ме съкруши. Дайте някоя по-приемлива идея. Към този момент не ми се клатят млечните, но много ме дразнят, защото са по-тъмни и малки. А и не ми се ще да ходя без зъби няколко месеца
Благодаря в аванс
A мислила ли сте по въпроса да се извадят млечните, а на тяхно място с брекети да се издърпат постоянните? Така ще имате естествени зъби, а не имплантати.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:03.