IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #641  
Стар 17th March 2010, 21:25
miranda_ema miranda_ema не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Varna
Мнения: 59
По подразбиране

Като цяло не ми ясно как би се получило това издърпване, колко време ще отенеме. Аз всъшност съм от Варна и наистина се надявах точно вие да ми отговорите. Смятам, че не са ми чак лоши зъбите, нямам пломби, но тези млечните не стоят естетично. За съжаление трупам и зъбен камък доста често, а тези двата не ми ги чистят, за да не ги разклатят.
Отговори с цитат
  #642  
Стар 17th March 2010, 21:26
miranda_ema miranda_ema не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Varna
Мнения: 59
По подразбиране

Сега като се замисля, май ми казаха, че са неспасяеми постоянните, защото са много накриво застанали
Отговори с цитат
  #643  
Стар 17th March 2010, 21:33
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

До колкото съм виждал случаи на нашия ортодонт (д-р Стефанова) успява да се справи с доста сожни случаи. (апропо тя е и моята ортодонтка).
Принципно е добре да се направи прегледа, за да се уточни точната позиция на кучешките. След това може да се планира издърпването и наместването. Няма да е бъррзо, но ще имате естествени зъби. Във всички случаи имплантатите ще отнемат 8-10 месеца.
Третият вариант е да се пилят зъбите за мостове, но аз лично не го харесвам този вариант, заради здравите зъби (а и вероятно мястото на млечните ще е малко за да се направят коронки с нормален размер кучешки).
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #644  
Стар 17th March 2010, 21:45
miranda_ema miranda_ema не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Varna
Мнения: 59
По подразбиране

Ужас, направо ме втриса като си помисля. Сигурно има случаи хора да си умрат с млечните зъбки(дълбоки старини ). Наистина не ми се мисли за такъв дълъг период. Надявах се на по-краткосрочна алтернатива, нас жените ни тресе суета, искаме магическата пръчка да играе))
Благодаря ви
Отговори с цитат
  #645  
Стар 17th March 2010, 21:53
miranda_ema miranda_ema не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Varna
Мнения: 59
По подразбиране

Сега се сетих да попитам още нещо, дали се слагат временни зъби, докато стана готова за импланти? И сама по себе си тази манипулация болезнена ли е? Казаха ми да НЕ гриза ябълки и твърди храни въобще, май ще започна да се съобразявам, че корените са се показали. А относно дали ще има достатъчно място, струва ми се Да, защото размера им е приблизително същия с останалите зъби. Аз ще дойда да си почистя зъбния камък и ще го обсъдим. Сега ви разпитвам на примависта, за да се подготвя психически
Отговори с цитат
  #646  
Стар 17th March 2010, 22:08
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране


Това е много важно
Аз преди 2 седмици бях при нашия пародонтолог за една малка операцийка (сега го казвам така, защото е зад гърба ми), но се настройвах и убеждавах, че няма нищо страшно цяла седмица
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #647  
Стар 17th March 2010, 22:08
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Както казват хората: човек дори добре да живее, един ден отива на зъболекар
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #648  
Стар 17th March 2010, 22:16
miranda_ema miranda_ema не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Varna
Мнения: 59
По подразбиране

Така си е!!!
Сега погледнах, че кабинета ви е до ритуална зала, лесно откриваем. Как се движите с графика, имам в предвид, колко по-рано трябва да се обадя, за да стане в рамките на седмица или месец? Аз все отлагам, оправдавам се с дъщеря ми и така от както съм родила, 1.6месеца не съм стъпвала на зъболекар
Отговори с цитат
  #649  
Стар 17th March 2010, 23:37
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от miranda_ema
Сега като се замисля, май ми казаха, че са неспасяеми постоянните, защото са много накриво застанали
Ако се окаже,че има шанс да се изтеглят и да се подредят,съществува вид хирургична интервенция,при която въпросните "криви"зъби се освобождават от костта около короната им ,което спестява 6-8 месеца носене на брекети,след което времето на местене е значитеелно скъсено
Отговори с цитат
  #650  
Стар 18th March 2010, 00:22
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Цитирай:
Първоначално написано от miranda_ema
Сега като се замисля, май ми казаха, че са неспасяеми постоянните, защото са много накриво застанали
Ако се окаже,че има шанс да се изтеглят и да се подредят,съществува вид хирургична интервенция,при която въпросните "криви"зъби се освобождават от костта около короната им ,което спестява 6-8 месеца носене на брекети,след което времето на местене е значитеелно скъсено
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:38.