IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 22nd August 2008, 22:04
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Обширен справочник из областта на диетите и диетологията: dieti.start.bg
Отговори с цитат
  #42  
Стар 25th August 2008, 21:50
Аватара на Scarlett
Scarlett Scarlett не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 57
По подразбиране

Честно имали смисъл от тези диетолози, аз лично съм скепчитно настроена
Отговори с цитат
  #43  
Стар 26th August 2008, 00:39
miglenita miglenita не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 2
По подразбиране

за какви цени става вапрос при Огнян Симеонов?
Ако можете кажете диетолог в Стара Загора
Отговори с цитат
  #44  
Стар 26th August 2008, 07:27
Shona Shona не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 103
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от miglenita
за какви цени става вапрос при Огнян Симеонов?
Ако можете кажете диетолог в Стара Загора
Установи се, че тази личност няма никакво подобно образование, изповядва "Зоната" , прилага едни и същи таблици за всички, много рядко, с много малки разлики в грамажите и е нагъл, в перфектен синхрон с меркантилността, която го е обзела.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 26th August 2008, 10:54
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от miglenita
Ако можете кажете диетолог в Стара Загора
Една моя позната, лична лекарка спомена преди време, за една добре диетоложка в Стара Загора. Ще я питам за името и координати и ще ти предам.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 28th August 2008, 13:55
Esme Vihronrav Esme Vihronrav не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 58
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от miglenita
Ако можете кажете диетолог в Стара Загора
В Ст.Загора е д-р Белоева. Бях на нейна програма на Баните и съм страшно доволна. Самата тя е невероятен човек и голям специалист. Кабинетът и е до "кръстовището на БСП-то", ако това ти говори нещо, приема в понеделник, сряда и петък. Разбрах, че ще открива и ресторант с диетична кухня. Между другото готви страхотно

Имам само мобилен телефон - 0888/592689.

Това и е сайтът - www.beloeva.com
Отговори с цитат
  #47  
Стар 28th August 2008, 21:53
Esme Vihronrav Esme Vihronrav не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 58
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Scarlett
Честно имали смисъл от тези диетолози, аз лично съм скепчитно настроена
Зависи от човека, на който попаднеш. Аз съм много доволна от лекарката, при която бях. Не-само от резултатите, а и от мотивацията и увереността, които ми даде. Потърсих диетолог, защото в главата ми беше каша от диети и програми, прочетени и чути къде ли не и реших, че малко хранителна култура ще ми се отрази добре. Според мен да се луташ и пробваш безразборно различни диети и методи може дори да е вредно за здравето. Например една позната си докара сериозни бъбречни проблеми с белтъчна диета. А от лекарите - диетолози се очаква да преценят правилния хранителен режим според здравословното ти състояние и възможностите ти.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 29th August 2008, 08:23
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Esme Vihronrav
Цитирай:
Първоначално написано от Scarlett
Честно имали смисъл от тези диетолози, аз лично съм скепчитно настроена
Зависи от човека, на който попаднеш.
И също от това, как си сработите. Ето защо е добре да има разнообразие. Като навсякъде

Значение има също какви са познанията на човека (пациент или клиент). Всички се интересуваме от храненето и някои хора наистина се справят успешно сами, други имат нужда от малко помощ.

А при заболявания става особено важно да се спазва определен хранителен режим. Нали диета идва от гръцки и значи : Начин на хранене . Наистина Храната може да бъде лекарство. В тези случаи е за предпочитане да се консултираш с добре обучен специалист.

Макар, че аз познавам здрави момичета, които си развалят здравето покрай диетите...

п.с. Все пак моля темата тук да се използва предимно за координати, за да не се разводни, а ако искаме да правим коментари можем да си открием тема за коентари.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 30th August 2008, 02:58
Esme Vihronrav Esme Vihronrav не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 58
По подразбиране

Мисля си, примерно сега съм почнала да спазвам някакво предписание. Ям, движа се, отслабвам. Но ще дойде момент, когато отслабването ще спре и ще задържа кг. Какво означава това - дали тялото ми е причина или диетата е изчерпала възможностите си? Трябва ли да остана доволна и щастлива на тези кг или трябва да потърся друга диета, за да продължа с отслабването? И ако започна друга диета, няма ли да е срещу здравето ми? Изобщо до какви граници трябва да се отслабва?
Трябва ли да се сменят диетите, както например упражненията за дадена мускулна група се сменят през някакъв период?
Някой има ли знания и опит в тази насока?
Отговори с цитат
  #50  
Стар 30th August 2008, 13:27
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране Re: за лекар-специалист

Цитирай:
Първоначално написано от ralisa_70
здравейте на всички. аз съм нова във форума, но мога да споделя, че за мен най-добрият лекар-специалист си остава д-р Генова. ходила съм и при доц. Байкова, но не мога да издържа на режима с хапване на нещичко през 2 ч. + чай! не мога да го пия този чай и това е! не успях нищо да направя с нейната диета. при д-р Емилова въобще не смятам да ходя - чета режима й в сайта!!! хубавото е, че ми препоръчаха д-р Генова и аз миналата седмица в началото бях при нея. От 114 кг. /все пак съм била на хормони 3 години, а бях 60 кг. преди това/ за 10 дни вече съм с цели 4 кг. по-лека. д-р Генова ми каза, че и това е много бърз резултат, който не бива да се повтаря, за да дам възможност на тялото ми да свикне с новите килограми и да продължавам да отслабвам, но не с повече от 1 кг. /2 месеца/ на седмица, а след това да забавя до 0.5 кг. седмично за да не се върнат килограмите отново.Въобще при нея чух неща, за които никой лекар /ходила съм само на 4 специалисти/ не ми е споменавал. Изключително добра лекарка според мен! Бъдете с мен мислено през следващите месеци в борбата ми с килорамите!
Може ли да попитам само няколко неща- режимите й свързани ли са с теглене на храна? И колко пари взема?
Благодаря предварително!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Диетологадреси
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:20.