IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd August 2008, 12:23
veribratanova veribratanova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 6
По подразбиране Храна / танци

Зравеите! Как трябва да с ехрани човек който сериозно се занимава с танци, така че хем да има енергия, хем да се ограничава и да не трупа...
Let`s dance... за всички, които обичат да танцуват
__________________
http://www.album.bg/6antavata
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23rd August 2008, 20:01
Аватара на Scarlett
Scarlett Scarlett не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 57
По подразбиране

Наблягай на белтъчините и въглехидрати може да си позволиш но преди тренировка, за да можеш да изгориш после!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th August 2008, 23:00
Аватара на DanceR
DanceR DanceR не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: София
Мнения: 6
По подразбиране

Ами аз танцувам .. и .. не съм се замисляла . .ест 2-3
часа преди трен е хубаво да не си яла! .. пий енергийни напитки/фрешчета след това ... за освежаване .. честно
казано не мога да те разбера
Храниш се нормално . .ест, като не прекаляваш с мазнини,сладки и т.н.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30th August 2008, 00:39
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Четете повече за тези енергийни напитки тип (редбул,питбул и т.н.) и сами ще се откажете от тях. Храната ти просто трябва да е богата на въглехидрати. Това е, имаш 24 часа да ги изгориш и енергия няма да ти липсва.
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30th August 2008, 00:39
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Не е хубаво да се пият фрешове, може би наистина само веднага след тренировка, но попринцип те омазняват ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st September 2008, 11:23
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

По-полезно е да си изядеш плода, вместо да го правиш на сок, фибрите в плодовете са полезни за храносмилането и помагат за по-бавното усвояване на плодовата захар, затова те не трябва да се премахват, както става при правенето на фреш.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd October 2008, 13:10
pachou pachou не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Варна
Мнения: 7
Изпратете съобщение чрез ICQ до pachou
По подразбиране

По-голяма глупост от това да приемаш въглехидрати преди тренировка (каквато и да е) или въобще да ядеш не бях чувал! Както и че въглехидратите "давали енергия". Това е както всеобщото мнение че трябва да ядеш сладко/шоколад за да имаш енергия! Прочетете малко впециализирана информация, физиология някой друг ред и тогава давайте подобни мнения.
Първо - сладкото променя нивото на кръвната захар, започва производство на инсулин и така нататък, та ефекта е отрицателен - доста по-некачествена става тренировката ако ядеш сладко, захар, плодове и тн. Плодовете са бърз въглехидрат, както и соковете от тях, както и меда, както и глюкозата, тоест освояват се доста бързо и не се преработват в организма (стомаха) дълго, преди да влязат в употреба. Те са ефикасни за след тренировка, когато трябва да възстановиш организма от енергийния глад. Изобщо яденето преди тренировка кара стомаха да мели и по-простичко казано, енергията отива и за тази дейност, та тренировката ти не се подобрява ами напротив! Относно въглехидратите, като цяло е добре да са съвсем малко в храната и основно да се приемат след тренировка. Ако искаш да се поизчистиш забрави за въглехидратите след 6ч. вечерта. Другото важно нещо е, че неизразходваните въглехидрати са по-голям проблем от мазнините които приемаш с храната, тъй като мазнините са трудно смилаема храна и повечето се изхвърля без да се усвоява от организма, докато въглехидратите се усвояват почти всичките и каквото не ти трябва е доста вероятно да ти се лепне като излишно килце. Та наблягай на белтъчините и ще се чустваш добре. Дръга много голяма истина е че сутрин ако тренираш е по-добре отколкото вечер, тъй като сутрин - 2-3 часа след събуждане тялото все още се зарежда с гликоген от черния дроб и изгаряш повечко мазнини докато тренираш.
В никакъв случай не яж по 1 път на ден, това е абсолютна грешка, която основно жените правят, понеже организма свиква с липсата на храна и си "трупа запаси" за дългите паузи между храненията, та може хем да сваляш килограми, хем да си седиш пухкав. Храненето на често -4-5 пъти на ден- е най-добро и стимулира метаболизма.
Така стоят нещата в общи линии.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd October 2008, 21:16
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Само че в общи линии Не е зле първо да почнеш да пишеш правилно.
А в не-общи линии момичето пита как да се храни при танци, а не как да се изчисти, също така тя не тренира фитнес, тя танцува. Това, че си изредил принципите на отслабването не отговаря някак си на нейния въпрос.

И кой е казал, че преди тренировка трябва да се натъпчеш с 1 кг захар, че да си взривиш организма. Можеш да приемеш бавни въглехидрати, които реално ти дават енергия и да ги приемеш в някакъв интервал преди нея, за да се усвоят бързите (ако ги има).

Всъщност аз не знам кой е дал подобно мнение Дай цитати, иначе сякаш от пръста си ги смучеш тея, цитирам "подобни мнения". Като цяло, както казах, в поста ти нещата са ясни и вярни, но просто това не е въпросът на темата
; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th October 2008, 05:55
Аватара на Redwine
Redwine Redwine не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Leuven, Belgium
Мнения: 7
По подразбиране

Тренирала съм танци много години. Никога не съм се замисляла какво да ям, кога да го ям, въглихидрат ли е или не... Танците са мн интензивен спорт, отнемат много енергия и са и много страстни (латиното). Докато тренираш не го мисли много. Само имай в предвид, че яденето на сладко става навик. Нещо като цигарите, може би не толкова сериозно, но точно толкова трудно за преодоляване. Тренирах танци от 4и до 12и клас и изпитвах огромно удоволствие от цялата кутийка "Сюрприз"-чета пред филмчето вечер. Като завърших обаче отидох да уча в Белгия. На 19 никои не знае как се готви всеки ден и какво усилие е да мислиш как да организираш деня си така, че да имаш време да готвиш. Най-лесно е с микровълновата - пицичка, лазаня, полуфабрикати колкото искаш. Белгия е страната на шоколада, сюрпризчетата ряпа да ядат. Висока съм 155см, като заминах тежах 49кг, за половин година, от септември до мар.т станах 65. Майка ми ми се обади по телефона в 3ч пзев нощта да ме пита не съм ли бременна... От тогава вече 4 години едва сега влязох в нормалните си килограми. Сега съм 45 и най-сетне се чувствам нормално. От опит ти казавам, тренировката създава много погрешно чувство за сигурност, защото изгаря излишното, особено танците, но навиците на яденето не се заличават толкова лесно. Нощният глад за сладко е като вампиризъм. Аз го преборих с 2 години ядене на моркови, не е весело...
Ако можеш придържай се към естествени продукти - плодове, зеленчуци, чисто месо (не колбаси и кремвирши), мед, чисти млечни продукти (убийте ме, не се отказвам от пълномасленото мляко, обезмасленето е тебеширена вода и не става за употреба) и НИКАКВИ КОНСЕРВАНТИ!!!!!!!! И яж нормално - като в училище - суртин рано закуска, после като голямо междучасие към 10 пак нещо малко, обяд, голямо междучасие към 4ч, вечеря. Тялото няма нужда от тъпчене. Яж естествено, когато си гладна, яж бавно, и спираи когато си сита, а не когато диафрагмата се чувства сякаш стомаха се бори за по-горна позиция в тялото.
Толкова от мен за сега, наслаждаваи се на танците, яденето никога не бяга....
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th December 2008, 17:06
Аватара на Rolling Thunder
Rolling Thunder Rolling Thunder не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 6
По подразбиране

Фрешовете не са препоръчителни за човек, който се стреми към по-добра фигура или поддържането на такава, защото се нарушава целулозата на плода и така фруктозата много по-бързо се усвоява от черния дроб и се преобразува в глюкоза. Чието приемане както знаем покачва кръвната захар и кара организма да складира мазнини. Иначе фруктозата в нормалната си форма е бавно разградим прост въглехидрат, така че няма проблем да се консумират плодове.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хранатанци
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:47.