IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 18th February 2008, 04:49
Bibs Bibs не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 16
По подразбиране

Лелеее ама личи си че съм нова тук-току-що прочетох че ако съобщението ми не е на кирилица може да бъде изтрито....
Май ще се наложи на ново да го пиша...
Отговори с цитат
  #92  
Стар 25th February 2008, 15:50
lilluu lilluu не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте,

в петък си записах час за пилинг с трихлороцетна киселина в Козметичната клиника към Александровска болница, но да си призная малко ме е страх. Преди няколко месеца започнах лечение на акне с дерматолог и досега бях на тетрациклин, затова чак сега ще правя пилинга. В "завещание" от проблема с акнето, кожата на лицето е с белези, вдлъбнатини, някои по-малки, други по-големи. Проблема ми е обаче, че не мога да отсъствам от работа, а естеството на работата ми е свързано със срещи с хора и ще е доста естетически неприятно да се лющя насреща на хората. Ако трихлороцетната киселина е малък процент ще има ли ефекта, който търся за премахване на белезите? (И има ли такъв ефект по принцип?)
Или има по-подходящ пилинг?
Отговори с цитат
  #93  
Стар 29th February 2008, 02:59
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Химическия пилинг може да бъде и дълбок, но за белезите и тяхното наистина напълно премахване зависи какви са и в каква дълбочина.Хим. пилинг бил той и дълбок при дълбоки белези не дава като финал премахване на белег който е в дълбокия слой на кожата /разбирай хиподерма средния слой или мезодерма/
Хим. пилинг е подходящ за премахване на малки белези-повърхностни, пигментни петна, ситни бръчици.
дермабразиото е вариант при дълбоки белези и то повече от една процедура. И след него може да се направи мезотерапия с необходимия коктейл за да се изхрани кожата от вътре навън и да се изгладят белезите.Но това за наистина дълбоки белези /наподобяващи дупки /
Също така има и добри резултати на терапия с лазер.
Просто нещата са индивидуални в различните случай.Акнето е доста видове
Консултирай се пак с дерматолог и то поне двама трима.
Успех!
Отговори с цитат
  #94  
Стар 12th March 2008, 00:48
petia72 petia72 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: BG, Uk
Мнения: 11
По подразбиране

здравейте, сладурани!!! Бързам да споделя с вас. Като си бях в БГ си направих хим. пилинг с трихлорацетна к-на на промоционална цена от 70 лв във Варна.Лицето ми бе почистено с лосион , след това д-рката нанесе к-ната и веднага кремчето..... Ииии започнах да чакам голямото белене, но то и така не започна, т.е. кожата ми се олющи съвсем леко на места и съответно станах на петна. Като се прибрах в UK отидох на преглед и като разказ как ми бе направен пилинга. Меко казано д-рката остана възмутена от небрежността от нейните колеги. Тя ми направи преглед на цялото тяло и след това ми обясни, че за този вид пилинг се прави предварителна подготовка на лицето в продължение на 20 дни, и след това се нанася к-ната. А и също ако сте рещили да си правите пилинг с глюколова к-на 70%се . постъпва по същия начин. Всичко това се прави за да има равномерно белене (pills) на лицето. За това първо питайте кой как работи за да не съжелявате като мен.
Отговори с цитат
  #95  
Стар 12th March 2008, 11:06
zhenya chavdarova zhenya chavdarova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: Лондон
Мнения: 798
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petia72
здравейте, сладурани!!! Бързам да споделя с вас. Като си бях в БГ си направих хим. пилинг с трихлорацетна к-на на промоционална цена от 70 лв във Варна.Лицето ми бе почистено с лосион , след това д-рката нанесе к-ната и веднага кремчето..... Ииии започнах да чакам голямото белене, но то и така не започна, т.е. кожата ми се олющи съвсем леко на места и съответно станах на петна. Като се прибрах в UK отидох на преглед и като разказ как ми бе направен пилинга. Меко казано д-рката остана възмутена от небрежността от нейните колеги. Тя ми направи преглед на цялото тяло и след това ми обясни, че за този вид пилинг се прави предварителна подготовка на лицето в продължение на 20 дни, и след това се нанася к-ната. А и също ако сте рещили да си правите пилинг с глюколова к-на 70%се . постъпва по същия начин. Всичко това се прави за да има равномерно белене (pills) на лицето. За това първо питайте кой как работи за да не съжелявате като мен.

Петя, нали разбра сега, защо е било 70лв . Почти на всякъде е така, всеки гледа да ти вземе парите, а после каквото ще да става а и не е гаранция, че ако отидеш при най добрия лекар няма да се получи същото Наистина много жалко, че така се е получило при теб мила.
__________________
2 X 620cc
Отговори с цитат
  #96  
Стар 12th March 2008, 12:30
adinka adinka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 517
По подразбиране

Жени,страхотен аватар!!!!
Отговори с цитат
  #97  
Стар 12th March 2008, 18:20
zhenya chavdarova zhenya chavdarova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: Лондон
Мнения: 798
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от adinka
Жени,страхотен аватар!!!!
adinka
__________________
2 X 620cc
Отговори с цитат
  #98  
Стар 12th March 2008, 18:47
milena1781 milena1781 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 121
По подразбиране

От дерматолог знам че преди на се направи пилинг на лицето,то прябва да няма нито една активна пъпка.Вие чували ли сте подобно нещо.
Отговори с цитат
  #99  
Стар 12th March 2008, 20:41
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena1781
От дерматолог знам че преди на се направи пилинг на лицето,то прябва да няма нито една активна пъпка.Вие чували ли сте подобно нещо.
Аз имах доста сериозни проблеми с акне, лекувах се 7 - 8 месеца и чак тогава козметичката ми предложи да направим пилинг... може да съм имала тук-там някоя малка пъпка. Идеята при мен беше с пилинга да загладим релефа на кожата и да заличим белезите... milena1781 зависи какъв ти е случая, но мисля че си е точно така.
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #100  
Стар 14th March 2008, 00:44
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena1781
От дерматолог знам че преди на се направи пилинг на лицето,то прябва да няма нито една активна пъпка.Вие чували ли сте подобно нещо.
Да няма на лице активен гноен, еритемен / зачервяване предшестващо процес или не не докрай отшумяло такова/
Прави се при успокоена кожа,без възпалителни процеси, заздравели евентуални ранички от акне и т. н.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Химиченпилинг
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:12.