IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th December 2007, 23:51
dganyushkina dganyushkina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2
По подразбиране Болки в гърба :(

Здравейте, аз съм на 19 и постоянно ме боли гърба и най-вече дясното рамо. От прегърбване по чиновете в училище, а сега и в университета, от носене на тежки чанти на рамо, умора и напрежение (последното откакто съм студентка хаха). Дали ще помогнат подходящи ортопедични стелки или повече фитнес? (няма кой да ми прави редовни масажи)
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th December 2007, 16:04
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране Re: Болки в гърба :(

Цитирай:
Първоначално написано от satine88
Дали ще помогнат подходящи ортопедични стелки или повече фитнес? (няма кой да ми прави редовни масажи)
и двете, дaже нaй-добре посети ортопед, имa специaлни силиконови стелки, много сa удобни, a нa фитнес си ходи поне 3 пъти нa седмицa и се консултирaй с фитнесинструктор, не прaви упрaжнения с големи тежести.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th March 2008, 22:10
DOLCISSIMA DOLCISSIMA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 7
По подразбиране

задължително е фитнес,за да укрепиш мускулатурата,но от добър фитнес инструктор,нека да е рехабилитатор,лечебните масажи също са много добри,поне един път на две свдмици и може да се мажеш с гелчета-диклак,профенид,диип рилиф!успех!но геловете само на рамото и околко гръбначния стълб,не върху него,вендузи също ще ти подействат добре!успех!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th March 2008, 23:48
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Не фитнес инструктор, а кинезитерапевт ти трябва. Пробвай стречинг мисля, че ще помогне.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th March 2008, 13:49
mays mays не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Silistra
Мнения: 383
Изпратете съобщение чрез Yahoo до mays
По подразбиране б

Болките в кръста и гърба като цяло са причина понякога а и най често от силен стрес или напрежение било то гняв или натоварване по време на учебни занимания. Аз преживях всички не6а накуп и бях се превърнала в баба на 80г. Не можех да 4истя с прахосмукаяка даже 2 мин. Когато се тревожим за не6о много силно или изпитваме гняв или мъка мозъка се изморява и неговата реакция за да се опази и да не се пренатовари е да изпраща сигнали към други части на тялото, най ве4е гърба и всички прешлени коитро са там.При мен дори и плексит на едната лопатка полу4их. Нищо не помагаше дори по улиците с маратонки едва ходех от умора силна като че ли искам да легна и да си по4ина от тежък физи4ески труд. И Аолин прах4ета пих но не помага. Когато тялото се успокои и стреса поотмине нещата си идват на място.На мен ми отне 3 месеца за да се оправя.Но знам че там болките в гърба са най трудни и продължителни
__________________
take a risk
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th April 2008, 16:51
nervaka nervaka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 31
По подразбиране

Здравейте! Причини за болки в гърба са много. Тъй като си на 19 години и ако се изключат травми в миналото ти, може да се каже, че при теб болките най-вероятно са от неправилна стойка, хипермобилност на шийният дял от гръбнака ( често води до дисбаланс на мускули и се дразнят нервните коренчета), слаба мускулатура на гръбнака и т.н.
Посети ортопед, невролог или кинезитерапевт!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th April 2008, 17:01
Dia_t Dia_t не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 373
По подразбиране

Хубаво е да те види ортопед!Ако ходиш на фитнес прави леки упръжнения с малки тежести.Добре ще е кинези терапевт да ти направи програмата.Ако имаш възможност ходи да плуваш,това най-много ще ти помогне.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Болкигърба
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:40.