IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 2nd May 2007, 08:30
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране Re: Превенции против Кариес

Цитирай:
Първоначално написано от Morozko
как да се предпазим от кариес? Въпросът ми е освен миенето на зъби какво да се прави, миенето на зъбите само по себе си не е ре6ение според мен. Всички си мият зъбите, но колкото и често да ги мие6, кариеса рано или късно идва... Чувал съм за някакви минерализации, деминерализации, не6то подобно, но ако някой има повече информация, моля да сподели. И какви четки са по добри- електрическите или обикновенните?
Мисля, че както повечето пациенти доспускате сериозна грешка.
Не е чак толкова важно колко често (оптимума е два пъти на ден - сутрин и вечер), с каква четка и с каква паста, а как точно си четкате зъбите. Какви движения правите с четката, как почиствате междузъбните пространства и каква хигиена на хранене имате.
Важно също така е да си почиствате зъбния камък поне два пъти годишно, защото той е основният причинител на "пародонтозата" и кариеса.
Ако не спазвате процедурите, тогава :
Цитирай:
кариеса рано или късно идва...
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #32  
Стар 2nd May 2007, 08:32
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Azumi
Искам да попитам yavor за един конес на ELGYDIUM.Конеца е доста по дебел от останалите и от начало това ме притвесни да не ми навреди ,но сега свикнах с него и даже ми харесва,защото е мъхест и остатъците остават по него.Въпросът ми е дали е подходящ за нормални зъби или е специален както са онези четчици кйоито са за зъби които имат растояние помежду си?
Извинете ме, че се намесвам, но всеки конец за зъби е подходящ за нормални зъби (добре или не добре разположени в челюста). Убеден съм, че след като сте опитала комфорта на доизчистването с конец никога няма да се откажете от него
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #33  
Стар 2nd May 2007, 08:41
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране Re: флуорид-отрова или панацея?

Цитирай:
Първоначално написано от Една
Как стана така ,че флуоридът от отрова за мишки се превърна в най-великото нещо след топлата вода?

Направете Google търсене по въпроса защо Хитлер е флуорирал водата в концентрационните лагери. Не е било защото иска в дългосрочен план затворниците да имат здрави зъби де.
Всяко лекарство преложено в големи количества води до вредни последствия.
Когато флуорът е приет по естествен път (с водата и храната) и в подходящи количества той помага за изграждането на т.нар. флуор апатит (най-здраата тъкан в организма, т.е. емайлът на зъба).
За съжаление или не напоследък в научните изследвания се появиха проучвания, които твърдят, че приемането на изкуствен флуор (с таблетки) може и да е опасно. За съжжаление тази информация е все още в процес на доразработване и доказване.
Уви само времето ще покаже кое е право и кое не (да не забравяме, че преди много години основното лечение на зъбите е било тяхното вадене, а сега е точно обратно ).
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #34  
Стар 2nd May 2007, 12:59
Azumi Azumi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 170
Изпратете съобщение чрез ICQ до Azumi
По подразбиране

Цитирай:
Извинете ме, че се намесвам, но всеки конец за зъби е подходящ за нормални зъби (добре или не добре разположени в челюста). Убеден съм, че след като сте опитала комфорта на доизчистването с конец никога няма да се откажете от него
Със сигурност немога да заспя преди да го използвам и след като знам ,че може храната между зъбите да създаде невидим за окото кариес Въпросът ми беше че разликата в дебелината на конците е огромна и се чудя дали не мога да си навредя с този дебел конец-може да се сравни с Молине такава дебелина ,а другия по скоро като конец за шиене.Предполагам ,че щом успявам да го провра между зъбите няма проблем...но все забравям да питам стоматолога си по този въпрос.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 2nd May 2007, 13:37
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Azumi
Цитирай:
Извинете ме, че се намесвам, но всеки конец за зъби е подходящ за нормални зъби (добре или не добре разположени в челюста). Убеден съм, че след като сте опитала комфорта на доизчистването с конец никога няма да се откажете от него
Със сигурност немога да заспя преди да го използвам и след като знам ,че може храната между зъбите да създаде невидим за окото кариес Въпросът ми беше че разликата в дебелината на конците е огромна и се чудя дали не мога да си навредя с този дебел конец-може да се сравни с Молине такава дебелина ,а другия по скоро като конец за шиене.Предполагам ,че щом успявам да го провра между зъбите няма проблем...но все забравям да питам стоматолога си по този въпрос.
Основното предназначение на конците е почистване. Те се произвеждат така, че да не нараняват зъбите. Няма значение дали използвате дебели, тъбнки конци или ленти (аз обожавам Satin Tape Oral-B). Taka, че си ги ползвайте без притеснения.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #36  
Стар 3rd May 2007, 01:19
Здрaвко Здрaвко не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Град: Земята
Мнения: 13
По подразбиране Re: Превенции против Кариес

Цитирай:
Първоначално написано от Morozko
как да се предпазим от кариес? Въпросът ми е освен миенето на зъби какво да се прави, миенето на зъбите само по себе си не е ре6ение според мен. Всички си мият зъбите, но колкото и често да ги мие6, кариеса рано или късно идва... Чувал съм за някакви минерализации, деминерализации, не6то подобно, но ако някой има повече информация, моля да сподели. И какви четки са по добри- електрическите или обикновенните?
За знаещите английски имам прекрасна книга по темата: "How to become dentally self-sufficient"
Отговори с цитат
  #37  
Стар 5th May 2007, 10:06
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
[..аз обожавам Satin Tape Oral-B. .
Аз също
Имам и в колата,и в банята и в тоалетната чантичка
Отговори с цитат
  #38  
Стар 10th May 2007, 12:16
Azumi Azumi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 170
Изпратете съобщение чрез ICQ до Azumi
По подразбиране

Ще го опитам може и аз да се влюбя
Отговори с цитат
  #39  
Стар 18th May 2007, 20:39
pepelja6ka pepelja6ka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Град: Germany
Мнения: 21
По подразбиране apropos зъбите

моят зъболекар казва,че по-често от 2x на ден не е добре да се мият зъбите.в останалите случаи - дъвка,търкане с четка за зъби(няма значение каква) не по-малко от 3 мин,конец и 1x в седмицата elmex gelee.А за да си стоят белички на 3 месеца в къщи правя 14-дневно избелване с simply white на colgate
Отговори с цитат
  #40  
Стар 18th May 2007, 22:16
FASH1ON FASH1ON не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sin City, Italy
Мнения: 384
Изпратете съобщение чрез ICQ до FASH1ON
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
[..аз обожавам Satin Tape Oral-B. .
Аз също
Имам и в колата,и в банята и в тоалетната чантичка
на мен не са ми от любимите
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПревенциипротивКариес
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:20.