IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 21st May 2007, 12:26
magnolia magnolia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 14
По подразбиране

Здравейте! Д-р Венелинов искам да Ви попитам за дъвките. Наистина ли предпазват от кариес и са полезни за зъбите? Благодаря Ви!
Отговори с цитат
  #42  
Стар 22nd May 2007, 20:38
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от magnolia
Здравейте! Д-р Венелинов искам да Ви попитам за дъвките. Наистина ли предпазват от кариес и са полезни за зъбите? Благодаря Ви!
дъвките не предпазват от кариес, но подпомагат добрата хигиена, в резултат на което косвено имат отношението към честотата на кариеса. Най-сигурно е да спазвате много добра домашна хигиена и два пъти годишно профилактични прегледи при зъболекар и тогава риска от кариес ще е по-малък.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #43  
Стар 23rd May 2007, 08:02
magnolia magnolia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 14
По подразбиране

Мога ли да Ви попитам какво ще препоръчате като мерки при наличие на бели петънца по зъбките на двегодишно детенце? И на какво могат да се дължат, все пак зъбките са излезли толкова скоро Благодаря Ви!
Отговори с цитат
  #44  
Стар 23rd May 2007, 14:26
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравейте! Трябва да се прегледат зъбките и да се види къде по зъбките са петънцата,дали наистина са бели,колко са големи,каква форма имат и на колко зъбки са!По това може да се стигне до най-точната причина за проблема..
От къде сте и давали ли сте на детето флуорни таблетки или капки?Каква вода пие детето и приемало ли е някакви лекарства до сега?
Отговори с цитат
  #45  
Стар 23rd May 2007, 15:06
magnolia magnolia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 14
По подразбиране

Здравейте отново! От Бургас съм. Водата, която давам е най-често преварена чешмяна, натурална чешмяна или изворните води на Девин или Торн Спринг. Флуорни таблетки не съм давала, никой не ми е препоръчал. В тази връзка се носи информация, че в Бургас водата е наситена с флуор, което незнам доколко е вярно и дали не е остаряла информация. Петънцата забелязах най-напред от външната страна на едното кучешко зъбче, бяха много малки и постепенно нарастнаха. Сега забелязвам, че се появяват и на следващото зъбче след кучешкото. Много съм притеснена. Благодаря Ви!
Отговори с цитат
  #46  
Стар 26th May 2007, 14:00
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от magnolia
Здравейте отново! От Бургас съм. Водата, която давам е най-често преварена чешмяна, натурална чешмяна или изворните води на Девин или Торн Спринг. Флуорни таблетки не съм давала, никой не ми е препоръчал. В тази връзка се носи информация, че в Бургас водата е наситена с флуор, което незнам доколко е вярно и дали не е остаряла информация. Петънцата забелязах най-напред от външната страна на едното кучешко зъбче, бяха много малки и постепенно нарастнаха. Сега забелязвам, че се появяват и на следващото зъбче след кучешкото. Много съм притеснена. Благодаря Ви!
До колкото съм запознат във водата на Бургас вече няма толкова много флуор, но може и да греша. В мин.вода "Девин" има много флуор - 4,9мг/л. Сменете минералната вода (следете за флуор и общо минерално съдържание - най-добри са за ежедневна употреба с ниско минерално съдържание). Консултирайте се с детски стоматолог или питайте в РИОКОЗ за съдържанието на флуор в бургаската питейна вода.
Възможно е тези бели петънца да са плака от храната или да се появяват при пресушаване на зъбите. Консултация със стоматолог е най-доброто решение за сега. Не се притеснявайте всичко ще бъде наред.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #47  
Стар 7th April 2008, 22:03
Здрaвко Здрaвко не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Град: Земята
Мнения: 13
По подразбиране Истината за кариесите

Като цяло идеята, че зъбите се разваляли от сладко, скорбяла и лоша поддръжка е мит. Наскоро попаднах на една уникална по рода си книга "Nutrition and Physical Degeneration". Писана е от д-р Уестън Прайс, лекар и зъболекар, който обиколил голяма част от света и е изследвал зъбите на различни изолирани общности. Живял е в планински селища в Швейцария, сред ескимосите, индианците, австралийските аборигени, различни африкански племена, в Перу и къде ли не още.

Изследванията на зъбите им дават удивителни, фантастични резултати -- кариесът сред тези хора, независимо дали са швейцарци, ескимоси или африканци, е под 1%, т.е. на 200 човека само един има кариес! Там кариесът е изключение, а при нас е изключение да намериш здрав човек без кариеси.

И това, забележете, са хора, които не ходят на зъболекар, ядат скорбяла и сладко, не си мият зъбите, не дъвчат Орбит и не пият флуорид!!!

Според разбиранията ни зъбите на тези хора отдавна трябва да са изгнили. При все това, можете да ги видите на снимките в книгата му - най-хубавите и здрави зъби, които някога съм виждал. Не само нямат кариес, но и запазват зъбите до края на живота си!

Изследванията му показват, че храненето на тези здрави хора варира -- някои се хранят с растителна, други с животинска храна. Но общото между тях е, че живеят природосъобразно, храната им е в естествен вид и е добита в района в който живеят. Наблюденията му също така показват, че в мига в който тези здрави хора се докоснат до западните рафинирани храни и беразборен начин на хранене, зъбите им катастрофално се развалят (снимките са потресаващи).

В крайна сметка той заключава, че липсата на важни минерални съставки и витамини в съвременните рафинирани/консервивани храни и небалансираното хранене са причина за физически деформации и разваляне на зъбите.

Неговите изследвания показват и още един удивителен факт -- зъбите се лекуват с правилна диета. Да, кариесите изчезват, гниенето престава. Но това никой зъболекар няма да ви го каже...

Във връзка с това ви предлагам да гледате няколко филмчета за кариеса:
Отговори с цитат
  #48  
Стар 9th April 2008, 14:04
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Сега намерих време(загубено споерд мен) да изгледам въпросните "лекции" на този млад човек,който няма медицинско образование.
Какво мога да кажа...според мен това е чиста проба реклама на въпросните книги,които предлагат на сайта им за някакви си долари,не помня колко И в същото време някаква безумна диета с ферментирали гадости,която освен да те вкара в токсикологията или гастроентерологията не вярвам да помогне с нещо???
Показани са много снимки на хора с развалени зъби,ок...но защо не са показани снимки преди /след на развалени зъби ,които са станали здрави(забележете,отлагане на дентин и емайл вторично!!! ) Отлагането на вторичен дентин е бавен процес,който е възможен след изчистването на по-голямата част от кариозното огнище и поставяне на калциевохидроокисна или цинков окис евгенолатна вложка в зъба ,при хора не по-възрастни от 20-25 години!Отлагане на вторичен емайл не може да съществува,ако първичният е бил с разрушена органична съставка(която представлява своеобразна мрежа,върху която е натрупана неорганичната,минерална,съ ставка) Има ли нарушение на органичната "мрежа" единственото лечение е пилене и възстановяване на "дупката" с някакъв вид материал за обтурации("пломби").Това е
Какво да говорим ако е засегната пулпата на зъба("нервът") ????Тогава никаква диета с мляко от СВОБОДНО пасещо животно ,дроб на кит или глава от моруна няма да замести лечението и запълването на каналите с образуване на "нов нерв и вторичен дентин"
Винаги е имало такива спекуланти,които с приказките си целят да промият главите на простолюдието да им купи книгите и да мисли че ще се отърве от зъболекарите Съществуват много начини за предотвратяване на кариесите и заболяванията на венците,които са продукт на много изследвания на хора ,които са с необходимото образование,но веднъж появил се кариес не може да се предотврати ,а да се лекува...
На всичкото от горе ме е страх от такива физиономии като на човека от видеото Имам чуството ,че е от някаква секта
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПревенциипротивКариес
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:11.