IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 12th April 2007, 17:38
Venice_2 Venice_2 не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 126
По подразбиране

Отговори с цитат
  #12  
Стар 12th April 2007, 20:24
Venice_2 Venice_2 не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 126
По подразбиране

Отговори с цитат
  #13  
Стар 12th April 2007, 21:56
Lilium Lilium не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 62
По подразбиране

На децата не трябва да се поставят никакви ограничения когато стане въпрос за храна,стига да не са със СВРЪХ тегло.И нямам прадвид десет кила над нормата,защото това не е свръх тегло.Дори най-малките ограничения не бива да се поставят,защото така детето се затормозява и може да се комплексира като си помисли че родителите му го мислят за дебело.От личен опит го знам това за това оставете децата ви да се тъпчат като им харесва.Все пак храната е за ядене,а не за гледане.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 12th April 2007, 22:13
just_a_girl just_a_girl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 311
По подразбиране

Е ако не са родителите да помогнат на децата си, кой друг? И какъв трябва да е тоя родител дато ще гледа акк детето му си съсипва сздравето и тялото и се тъпче с всевъзможни глупости, при положение че има наднормено тегло... то като стане свръх тегло не е ли вече твърде къесно? Вярно, че не трябва да се налагат ограничения. но поне да се накарат децата да ядат и някви плодове, заленчуци... освен др работи дето хапват... Ся като не е за гледане храната дай да ядем като за последно всеки път...
__________________
Hills to climb, sights to see, seas to cross, friends to make, hands to shake, the world is yours... I want more!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 12th April 2007, 23:13
Reminder Reminder не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 270
По подразбиране

Причините днес тинейджърите да са с безформени (без значение теглото) тела са няколко. От една старна е липста на достатъчно физическа активност. Причинители са компютърната мания и липсата на организиран масов спорт.
От друга страна стои индустрията, произвеждаща неща обявени за храна, които не са храна. Това са транс-мазнините (особено хидрогенираните), тестените изделия, захарта, соята. Те присъстват в над 90% от "храните" и дори там където не подозирате.
И разбира се невежеството на родителите, докторите, възпитателите, даскалите, обществото като цяло.
Резултатите са повече от видими.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 13th April 2007, 12:31
MaNi4eeTu MaNi4eeTu не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 2
По подразбиране

О,да бе,на мен всичко,което се предлага в училищната лафка ми се струва гадно...ама е по-добрия вариант от този да припадна...а особено в първа смяна.Според мен не всички родители могат да влиаят в/у децата си,защото ако всичките ти приятели и съученици се тъпчат с висококалорични щуротийки опитвайки ги веднъж,ще ги предпочетеш пред сандвичите с разни буламачи,които майка ти е напъхала сутринта в раницата.Аз мисля че по време на пуберските години си е нормално да качим до..5 кг максимум защото в момент когато всички и всичко те изнервя си е абсолютно удоволствие да си хапнеш нещо от което да ти стане готино,а най-често тези неща се оказват нездравословни(например сладоледа).И това е така защото тинейджърите,които знаят как точно да се хранят се броят на пръсти,а никой не слуша какво говорят "големите".Според мен трябваа да се говори повечко за това,какво може и какво не може да си хапваме
__________________
Da Ne Ti PuKa!!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 13th April 2007, 12:44
Lilium Lilium не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 62
По подразбиране

Цитирай:
Е ако не са родителите да помогнат на децата си, кой друг? И какъв трябва да е тоя родител дато ще гледа акк детето му си съсипва сздравето и тялото и се тъпче с всевъзможни глупости, при положение че има наднормено тегло... то като стане свръх тегло не е ли вече твърде къесно? Вярно, че не трябва да се налагат ограничения. но поне да се накарат децата да ядат и някви плодове, заленчуци... освен др работи дето хапват... Ся като не е за гледане храната дай да ядем като за последно всеки път...
Храната не е толкова нездравословна.Доколкото знам най-страшните болести не се прихващат от натъпкване с шоколад.
И не казвам,че децата не трябва да се учат на здравословно хранене-напротив,трябва да ядат много плодове,зеленчуци,месо и прочие,но не бива да се забранява приема им на неща,които те обичат-сладолед,шоколад,чипс,кола и т.н..
И мен ако питаш по-добре с наднормено тегло от колкото с анорексия.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 13th April 2007, 15:10
Ади Ади не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Германия
Мнения: 464
По подразбиране

Много са причините за напълняването на тийнейджърите. Като за начало - хормоните, растежът на тялото и съответно повишаването на апетита. И когато това се съчетае с намалената физическа активност... Казвам "намалена", защото тийнейджърите често не намират или не искат да намерят време за спорт, а доскоро са били деца, които най-вероятно цял ден не са се спирали на едно място, както повечето деца На мен лично ми се струва, че напоследък младите хора спортуват повече, но гаранции не давам
Друга причина за напълняването е яденето на боклуци, както и яденето поради липса на други занимания. Примерно не мога да си обясня защо е толкова популярно, като се гледа филм, да се нагъва нещо Че аз днес мога да гледам и три филма - значи ли това, че на всеки трябва да омитам по 1 пакет чипс и 1 литър кола?! Пък, не дай си Боже, филмът да е по-дългичък Не казвам да не се припарва до такива "храни", защото всички тези, отначало дребни ограничения, са началото към много по-сериозни проблеми. Просто не трябва да се превръщат в основно ядене и трайно да изместват полезните храни. Всичко с мярка
Отговори с цитат
  #19  
Стар 13th April 2007, 22:39
Аватара на cocolino
cocolino cocolino не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 468
Изпратете съобщение чрез ICQ до cocolino
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MaNi4eeTu
а най-често тези неща се оказват нездравословни(например сладоледа).
Това не е вярно, просто не е вярно 8) и не го казвам, защото съм от "Хапващите, които си търсят оправдание за разни калорични и нездравословни храни", а защото са изписани наистина много неща и има информация и материали за това.Дори съм ги пускала във форума, няма да се повтарям пак.
__________________
I'm lost, I've gone to look for myself, so if I get back before I return, please ask me to wait...
Отговори с цитат
  #20  
Стар 14th April 2007, 17:21
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MaNi4eeTu
Според мен не всички родители могат да влиаят в/у децата си,защото ако всичките ти приятели и съученици се тъпчат с висококалорични щуротийки опитвайки ги веднъж,ще ги предпочетеш пред сандвичите с разни буламачи,които майка ти е напъхала сутринта в раницата.
няма родител, който да не може да повлияе на детето си, това се възпитава, нали оттам е и лафа за 1вите 7 години. в частност - детето обича това, което му сложиш на масата.
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Защонапълняваттийнейджърите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:25.