IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd April 2007, 23:07
semana semana не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 7
По подразбиране Моля за съвет:(

Здравейте!
Аз съм на 44 години съм, висока съм 160-62, тежа 67 кг в момента и наистана искам да отслабна При мен определено се получава следното "дебела и гладна".По принцип приемам най-много 1200-300 калории на ден, дори често са по-малко.Торта - веднъж месечно, сладко не обичам освен черен шоколад и едни лилави бисквити Тарталети с кафето сутрин(които съм спряла да ям от около седмица), не ям кроасани, вафли, никакви тестени неща почти, пица много рядко, пържени картофи също веднъж месечно....и въпреки всичко не мога да разбера защо макар че съм под 1500кал. и макар да не са храня с кой знае какви калорични неща, не само, че не мога да отслабна, а дори съм качила няколко кила последните седмици.Може би единственият ми порок сладолед(но не прекалявам и с него)
Примерното ми меню - сутрин - кафе, мюсли(80гр +200мл прясно мляко), но много често не закусвам или хапвам едно киви.
На обяд - супа, салата
Вечерята - също е лека, и както споменах понякога си позволявам сладолед след нея.
Ям 2-3 филии пълнозърнест хляб на ден
Можете ли да ме посъветвате какво точно да направя за ускоряване на метаболизма(защото определено моят не е много бърз, както изглежда) Почти всеки ден ходя и пеша - най-малко 30мин, обикновено час-час и половина.
Предполагам, че ще ме посъветвате към по-активен спорт, но ще се радвам и на съвети, свързани с начина на хранене - ще има ли резултат, ако изключа хляба за една седмица и премина към хранене главно на зеленчуци, плодове, пиле и риба.Искам някакъв оптимален режим, при който за месец да сваля 2-3 кила.
Ще бъда благодарна на всички, които открият пътя към решаването на проблема ми.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd April 2007, 23:17
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Защо не използваш някоя от другите подобни теми които си пускала:
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.ph...hlight=#100752
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.ph...ghlight=#56755
Като ти гледам менюто през февруари, хич не си била гладна, както описваш...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd April 2007, 23:28
semana semana не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 7
По подразбиране

Мислиш ли, че жена на моите години(44 както споменах) би могла да яде по толкова много Използвах регистрацията си за съвет към позната, която е значително по-млада от мен и може да си позволи такива... хм..."диети" В крайна сметка, споменах и че не спортувам нищо, нито гимнастика, нито каране на велоаргометър...Не знам, ако може някои да ме посъветва нещо за по-бърз метаболизъм...и аз един ден да мога да правя такива диети
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd April 2007, 23:33
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Ми що пък жена на 44 год. да не може да си хапва...?
Аз даже си мисля, че с напредване на възраста все повече си угаждаме и повечко си хапваме...

На тези приказки за гладния и дебел не вярвам , аз между другото все съм гладна , ама не съм дебела...

И не нужно да пускаш за всеки свой въпрос нова тема...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd April 2007, 23:39
semana semana не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 7
По подразбиране

Е след 30 години, метаболизмът супер много се забавя, ам оя и без това си е бавен, не бих могла да си позволя да ям толкова много, защото вече щях да съм 80-килограмова кръгла топка...И наистана имам усещане за гладна и дебела
Извинявам се за пускането на темата като нова, по принцип не влизам много във форуми и не се занимавам с компютри, но дъщеря ме въведе в този форум, има наистана много интересни и полезни неща
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd April 2007, 23:46
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Ок, можеш да си питаш всичко което те интересува в една тема , така и за тебе ще е по-лесно да си намираш въпросите след време...
А това за дебелия и гладен го казвам от собствен опит, щото от много време се боря с едни 3-4 (вече са 2 ) кила.
Понеже все се надъхвам , че от утре почвам да пазя някаква диета и стискам, стискам и по някое време се о***ам и се наплюсквам със всевъзможи боклуци... Ама оставам с мисълта, че съм се стискала и си викам "Леле нищо не ям, а не отслабвам"...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th April 2007, 00:20
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ти вече си предположила за активния спорт.
Не се учудвай, напълно е нормално да качваш, щом не правиш нищо (ходенето пеша не го броя за физическа активност). Аз съм живият пример за това, че можеш да качиш кила и с 1200- 1300 калории на ден, просто защото зарязах физическата активност в последните месеци.
На следващият ти въпрос, какво ще постигнеш, ако спреш хляба за една седмица- абсолютно нищо. Какъвто и режим на хранене да си избереш, не очаквай и едно свалено кило по- рано от втората- третата седмица.
За метаболизма- единственият начин да го засилиш е движение, движение, движение
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th April 2007, 06:15
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране Re: Моля за съвет:(

Цитирай:
Първоначално написано от semana
и въпреки всичко не мога да разбера защо макар че съм под 1500кал.
ей за тва!забавяш си още повече метаболизма. яж така, че да не си гладна, след като си изчислиш калорийния баланс, прецениш на колко кк/ден би трябвало да сваляш и опиташ.
махни хляба, намали плодовете, хапвай месо яйца, много зелен4уци и умерено - млечни. движи се - разходки и вси4ко каквото се сетиш. успех!
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th April 2007, 08:12
DINO DINO не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Sofia
Мнения: 25
По подразбиране Отслабване

От толкова много книги дето изчетох до момента извода е следния:
ДИЕТИТЕ СА ВРЕДНИ!!

Накрая попаднах на един семинар, където потвърдиха съждението. Коментара беше, че като ти се яде нещо и не си го позволяваш (защото си на диета) организма се стресира и на основа стрес се включва програма за напълняване.

Има една книга - "Съзнателно хранене" на Гейбриъл Казънс. Купи си я и внимателно чети.
Ако имаш въпроси - пиши ми. Занимавам се с това повече от 15 години.
__________________
Живота е хубав, въпреки гадните му номера.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th April 2007, 08:16
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране Re: Отслабване

Цитирай:
Първоначално написано от DINO
Коментара беше, че като ти се яде нещо и не си го позволяваш (защото си на диета) организма се стресира и на основа стрес се включва програма за напълняване.
Искаш да кажеш, че дебелите са такива, защото са се лишавали...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Молязасъвет
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:24.