IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th November 2012, 15:24
mariaivanova mariaivanova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 5
По подразбиране Подут клепач?

Здравейте! От около 6 години вече имам проблем със зрението - късогледство с астигматизъм. Нося очила, както и лещи (напоследък), а диоптрите ми като цяло не са много големи. От доста време насам обаче забелязах, че левият ми горен клепач стои някак си по-подут и притворен от десния? Вечер, когато съм уморена подпухват и 2та клепача, но левия е така подут дори и рано през деня. Притеснявам се от факта, че преди не беше така. Не знам какво може да е това и дали изобщо ми има нещо, ходила съм на очни лекари и съм им споменавала, че това ме притеснява, но те все ме успокояват, че ми няма нищо. Ако някой знае нещо или може да помогне по някакъв начин ще съм много благодарна!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th November 2012, 17:48
el1nor el1nor не е на линия
Moderator
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 23
По подразбиране

Здравей
и на мен ми се е случвало, от умора, а и след полазване от паяк...Късогледа съм и при по-голямо натоварване се подуват клепачите. Аз използвам картоф като лекарство, облевам и разрязвам на две половини малък картоф и ги държа върху клепачите поне 20тина минути. След това се усеща облекчение.
Пробвай, ако не помогне поне няма и да навреди
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18th November 2012, 19:56
mariaivanova mariaivanova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 5
По подразбиране

Благодаря за отговора! Ще пробвам, макар че не мисля, че ще ми помогне много, тъй като съм пробвала подобни неща - с резенчета краставица или памучни тампони напоени с чай. Помага за малко, но след това пак си остава така.. Не знам и аз какво да правя вече, а не мога да се гледам така. Както и да е, отново благодаря за отговора )
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th November 2012, 20:22
el1nor el1nor не е на линия
Moderator
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 23
По подразбиране

Може би вече е хронично и трябва някакъв медикамент Дано помогне!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th November 2012, 06:59
mariaivanova mariaivanova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 5
По подразбиране

Може би, не знам Ако на някой друг също му се е случвало подобно нещо, ще се радвам да сподели. Притеснявам се, че ако отида отново на лекар ще ми кажат същото нещо... че ми няма нищо...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th November 2012, 09:59
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

Възможно е това подуване да се дължи на носенето на лещи... Ако е възможно пробвайте да ги свалите за известно време....
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19th November 2012, 17:19
mariaivanova mariaivanova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 5
По подразбиране

Благодаря за отговора! Но едва ли е от лещите, тъй като този проблем възникна още преди тях. Дори това беше едната причина, поради която реших да пробвам с лещи и дори с тях в началото ми беше по-добре сякаш. Но мина доста време от тогава, вече съм свикнала с лещи и не ми прави много голямо впечатление. Макар че напоследък не съм ги слагала.. Дори това лято изобщо не съм ползвала лещи именно, за да ми починат очите от всичко.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19th November 2012, 21:32
kandi kandi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 6
По подразбиране

Има начин да си помогнете - ето тук можете да прочетете статиите за алое в офталмологията.Обърнете повече внимание на Активатора - страшно много помага. Моите деца постоянно го ползват, особено двамата работят с компютър и дори по няколко пъти на ден си слагат, за да си предпазват очите и имат силно зрение (за разлика от мен - и аз съм с астигматизъм, но поне ми помогна да не се отежнява, имах сърбежи, отоци по бялата част - драскаха ми...). ето и още един линк за резерва.
Дори и да не се оправят напълно нещата, със сигурност ще има доста подобрения.

Евтини, удобни сглобяеми къщи http://xn----btbfjleillr4a7gm2f.com/
Ръчно изработени картички за рожден ден от http://napred.bg/%D0%BA%D0%B0%D1%80%...%B5%D0%BD.html
Сайт за музика http://napred.bg/%D0%BC%D1%83%D0%B7%...%BA%D0%B0.html
Синоптична прогноза за времето - http://napred.bg/vremeto.html
Намерете вашия автомобил от http://napred.bg/koli.html

Последно редактирано от kandi : 21st January 2013 на 09:43
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th November 2012, 14:28
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

Мисля, че когато има някакъв очен проблем, като изключим затрудненото зрение, лекарите не предписват носенето на лещи. Стараят се първо да отстранят проблема, било то възпалителен или някакъв друг.... и тогава могат да предложат носенето на лещи.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd November 2012, 10:36
mariaivanova mariaivanova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kandi Виж мнението
Има начин да си помогнете - ето тук можете да прочетете статиите за алое в офталмологията.Обърнете повече внимание на Активатора - страшно много помага. Моите деца постоянно го ползват, особено двамата работят с компютър и дори по няколко пъти на ден си слагат, за да си предпазват очите и имат силно зрение (за разлика от мен - и аз съм с астигматизъм, но поне ми помогна да не се отежнява, имах сърбежи, отоци по бялата част - драскаха ми...). ето и още един линк за резерва.
Дори и да не се оправят напълно нещата, със сигурност ще има доста подобрения.
Благодаря за отговора! А от къде е възможно да се закупи този продукт? Има ли го в аптеките, в някакви специализирани магазини или поръчка от интернет трябва да се направи?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Подутклепач
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:17.