IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th September 2009, 01:25
Аватара на melon4e
melon4e melon4e не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 77
По подразбиране Гипс бермуди в борбата с целулита

Здравейте, момичета! Аз съм съвсем нова във форума...
Ще започна участието си тук с въпрос относно тъй наречените гипс беруди.
За нещастие имам целулит по целите бедра и дупето. Не се вижда много, но като си стисна месцето става грозна картинка. От салона, в който си правя маникюра ми казаха, че предлагат процедурата гипс бермуди и накратко ми обясниха, че кожата се маже с някакви лосиони, след това те увиват и "зацементират" в тези бермуди и стоиш така час и половина. Казаха ми, че има ефект, но ми се ще да чуя от някоя жена, която вече го е изпробвала. Ефектите били намаляване обиколката на ханша и бедрата, много добри резултати в борбата с целулита и подобряване на лимфната циркулация.
Някоя от вас правила ли си е тази процедура? Колко пъти? Има ли наистина резултат? Как точно протича процедурата? Колко ви е струвало? И не на последно място траен ли е резултата?
__________________
С питане далеч се стига! С пипане също
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th September 2009, 04:02
Аватара на Tally
Tally Tally не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 152
По подразбиране

Все си мисля, че ако тръгнеш на масажи, а пък вкъщи се мажеш и увиваш с калта на Венус примерно ще има повече резултат, но не съм го пробвала това и не знам.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th September 2009, 07:56
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Траен, ако въобще го има, със сигурнот не е. Тали е права. Всички тия процедури функционират по еднакъв начин- източване на съдържанието на целулитените клетки, от там и видимото заглаждане на кожата. В момента, в който спреш процедурите, за около 2-3 седмици се връщаш на стария хал. При мен толкова трае. Пробвала съм безброй процедури.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th September 2009, 12:15
Аватара на melon4e
melon4e melon4e не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 77
По подразбиране

Да, и аз мисля, че дренажират лимфните канали... ама нали всъщност това трябва да се направи, защото доколкото знам целулита се появява заради неправилното движение и засядането на лимфата по каналчетата.
apoklistika, на теб колко ти струваха прцедурите, които си посещавала и какви точно са били? На мен за тея гипс бермуди ми казаха 45лв на 1 ходене, а трябвали минимум 5-6 процедури...
__________________
С питане далеч се стига! С пипане също
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th September 2009, 12:17
Аватара на melon4e
melon4e melon4e не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 77
По подразбиране

(Извинете ме за пускането на две мнения едно след друго, но забравих да попитам...) Tally каква е тая кал...? От къде се купува, как се процедира с нея, цени?
__________________
С питане далеч се стига! С пипане също
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th September 2009, 16:12
Аватара на Tally
Tally Tally не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 152
По подразбиране

Антицелулитна кал на Venus, продава се в повечето големи аптеки, около 17 лв беше, мисля. Мажеш с нея проблемните места и се увиваш във фолио и седиш така 30-40 мин. Много щипе обаче, особено първите пъти. Първоначално се прави всеки ден, в продължение на 3 дни, после, май веднъж седмично за поддръжка, ама то си е описано на кутията.
http://www.parfumi-market.net/venus-...c218b0756e7303

Според мен тази кал и някакъв антицелулитен продукт вкъщи + професионални масажи в студио са най-доброто решение срещу тая гад целулита

Иначе антицелулитни процедури има най- различни в различните салони и повечето имат ефект, но както апоклистика спомена, траен не е... На тях силата им е в самите продукти, с които те мажат и не се искат някакви особени познания. Това ще рече, че ако намериш подходящите мазила и вкъщи ще се справиш достатъчно добре. Виж при масажа е друго вече, затова наистина си трябват умения и опит. А и ръчното разбиване си е досега най-ефективният и траен метод в борбата с целулита, затова ако си даваш за нещо парите, то ги дай за масажи, но преди това проучи за добър специалист, защото професионализма е от особено значение в случая.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th September 2009, 00:54
Аватара на melon4e
melon4e melon4e не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 77
По подразбиране

Благодаря за изчерпателния отговор, Tally! Предполагам си я пробвала - една кутийка за колко намазвания горе долу стига?
__________________
С питане далеч се стига! С пипане също
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th September 2009, 18:03
Аватара на Tally
Tally Tally не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 152
По подразбиране

На мен ми стига за 4- 5 намазавания, ще те излъжа Обиколка на бедрото 51-52
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th September 2009, 00:29
Аватара на melon4e
melon4e melon4e не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 77
По подразбиране

ясно... а какъв период от време трябва да се мажеш, за да постигнеш нещо наистина, Tally... 2-3 месеца?
__________________
С питане далеч се стига! С пипане също
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th September 2009, 00:31
Аватара на melon4e
melon4e melon4e не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 77
По подразбиране

Опа! Извинявай, сега видях, че на линка пише колко време...
А като спреш да се мажеш за поддръжка, кожата става ли пак гадна? Т.е. дали ще трябва цял живот да се мазонтя все с нещо?
__________________
С питане далеч се стига! С пипане също
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гипсбермудиборбатацелулита
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:05.