IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 13th May 2006, 11:35
vedra vedra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 18
Изпратете съобщение чрез ICQ до vedra
По подразбиране

ПРИ ИЗБЕЛВАНЕ СЕ ПРОМНЯ САМО ЕСТЕСТВЕНИЯ ЗЪБ И ЛЕКО -ФОТОПОЛИМЕРИТЕ.ИЗБОРЪТ ВИ ЗА ДЕЙМЪН Е НАЙ-ВЕРНИЯТ ВЪЗМОЖЕН,А СЪЩО И ЗА ДОМАШНОТО ИЗБ. СЪС ИНДИВИДУАЛНИ ШИНИ.КЕРАМИЧНИТЕ КОРОНКИ СА ДОРИ ПО-СКЪПИ ОТ ФАСЕТИТЕ(МАЛКО),ПО-ЕВТИНИ СА МЕТАЛО-КЕРАМИЧНИТЕ.А С ФАСЕТИ ИЛИ КЕРАМИКА Е ИЗБОР ,КОЙТО ТРЯБВА ДА БЪДЕ РЕЗУЛТАТ ОТ ОБСТОЙНА СТОМ. ПРЕЦЕНКА В КАБИНЕТ.
Отговори с цитат
  #102  
Стар 13th May 2006, 11:48
partalinaa partalinaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 253
По подразбиране

Може ли да дадете цени на който вие работите-фасети,метало-керамика,керамика,избелващ и средства-домашни и с лампа в кабинета ви ?
Отговори с цитат
  #103  
Стар 13th May 2006, 12:04
vedra vedra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 18
Изпратете съобщение чрез ICQ до vedra
По подразбиране

СПОРЕД МЕТОДИ И СРЕДСТВА ЦЕНИТЕ ВАРИРАТ КАКТО СЛЕДВА: МЕТАЛОКЕРАМИКА- 80-650 ЛЕВА, КАТО ЗЛАТНАТА СРЕДА Е ПРАГОВА МЕТАЛОКЕРАМИКА ЗА ОКОЛО 180-200 ЛВ. ФАСЕТИ- 250-600,СРЕДНО ОКОЛО 300 ЛВ. КЕРАМИКА-МАЛКО ПО-ВИСОКА ЦЕНА ОТ ФАСЕТИ-ОКОЛО 350-400 ЛВ. СРЕДНО ДОМАШНО ИЗБЕЛВАНЕ -НОЩНО ИЛИ ДНЕВНО- 200-400ЛВ, СРЕДНО 250. НЕ ИЗБЕЛВАМ ФОРСИРАНО ,ТЪЙ КАТО НЕ Е БЕЗВРЕДНО, НО ИЗВЪРШВАМ ДОМ. ИЗБ. СЪС "ЗУУМ" ЗА 2 ДНИ-"WEKEND SYSTEM"
Отговори с цитат
  #104  
Стар 14th May 2006, 10:17
vedra vedra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 18
Изпратете съобщение чрез ICQ до vedra
По подразбиране

РЕАЛНО ПОГЛЕДНАТО И ОПИСАНО НАКРАТКО БОНДВАНЕТО (С ФОТОПОЛИМЕРИ) И ЛАБОРАТОРНИТЕ ВАРИАНТИ (ФАСЕТИ,МЕТАЛОКЕРАМИКА И КЕРАМИКА) СЕ ДОБЛИЖАВАТ ПО ПОСТИГНАТИ РЕЗУЛТАТИ (В ПОЛЗА НА 2-ТА ГРУПА) И ЕДИНСТВЕНАТА ПО-ЯВНА ПРИЧИНА ЗА ИЗБОР НА ЕДНА ОТ ДВЕТЕ Е ЦЕНАТА (КАТЕРГОРИЧНО В ПОЛЗА НА 1-ТА ГРУПА).
Отговори с цитат
  #105  
Стар 14th May 2006, 12:32
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Каквото и да си говорим, полимерните фасети (клинични или лабораторни) са си просто финансов компромис на фона на керамични фасети, керамични и металокерамични корони. Механичната им устойчивост на внезапно или на хронично натоварване е несравнимо по-малка.Съгласен ли сте?
Затова в името на здавето може би си струва да се спестят пари и да се направи нещо по-трайно.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #106  
Стар 14th May 2006, 13:20
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране partalinaa

Здравейте, ако разрешите ще се включа и аз.
Цитирай:
В момента съм с брекети-Дайманд от 10 месеца и половина,след месец и половина ще ми ги махат УРА,но ще съм още 1 година със неподвижна шина само от вътрешната страна на зъбите.Сега въпроса ми е как да продължа лечението и мога ли с тези шини ,искам да ги избеля,спряла съм се на домашно избелване със шини.После какво да правя с този бондинг (извинете ме ако бъркам наименованието),да го подновя ли,добро решение ли ще е (казаха ми че се получавало ръбче при венеца при изграждането му ? Да се реша ли на коронки,защото фасетите ми идват малко скъпички ?
Първият ми въпрос е: каква шина ще ви слагат от вътрешната страна?
Това е много важно, защото от вида и зависи какво ще можете да направите докато я носите. Вариантите са 3: 1. Шина от тел, залепена с фотополимер към зъбите-при нея ще е трудно да избелите с шина, защото самата тел ще пречи, но можете да избелите в кабинета-стандартно или с избелваща лампа; 2. Шина от брекети, но с пасивна дъга- при нея е също е трудно, макар че дъгата може да се сваля-отново избелване в кллинични условия (офис избелване); 3. Шина от кевларени влакна и фотополимер (малко вероятно е да ви я поставят, защото се ползва основно за постоянно шиниране)-избелването може и да е в домашни условия, защото шината се вкопава в зъба.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #107  
Стар 14th May 2006, 13:44
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране partalinaa

Цитирай:
ПРИ ИЗБЕЛВАНЕ СЕ ПРОМНЯ САМО ЕСТЕСТВЕНИЯ ЗЪБ И ЛЕКО -ФОТОПОЛИМЕРИТЕ
Не съм съгласен с д-р Въжаров, че фотополимера си променя цвета при избелването (поради принципите на избелване и структурата на материала). По-скоро въобще няма да се промени, така че ако искате да избелите трябва да сте сигурна, че след това ще трябва да подмените всички изкуствени материали в устата си. Ако искате повече информация за избелването вижте тук: http://www.venelinov.com/pdf/26.pdf

Цитирай:
После какво да правя с този бондинг (извинете ме ако бъркам наименованието),да го подновя ли,добро решение ли ще е (казаха ми че се получавало ръбче при венеца при изграждането му ? Да се реша ли на коронки,защото фасетите ми идват малко скъпички ?
Ако в бондинга ви притеснява само цвета, ок. Променете го след като се избелите (поне 10-15 дни след приключване на избелването). Ако сега нямате ръб на бондинга, не разбирам какво ви притеснява-значи няма да имате и за в бъдеще ръбове, а и няма как защото и той, както всичко станало (корони и фасети, а дори и пломби) трябва да са с идеални контури (без ръбове). Не бих ви съветвал да си изпилите зъбите за корони, ако те са здрави (само с бондинг). Това действие би било равносилно на това да си отрежете 2/3 от носа, само защото той имал лека гърбица например.
За всичко останало съм съгласен с д-р Въжаров, че резултатите при директните и лабораторни варианти са много близки, но все пак имат разлики. А що се отнася до парите... послушайте diastemma.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #108  
Стар 14th May 2006, 19:30
partalinaa partalinaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 253
По подразбиране

Мисля че зъболекарката ми ще ми сложи шина от тел, залепена с фотополимер към зъбите.Нали се взима отпечатък от зъбите за изработване на силиконова шина ,не може ли като се постави тази шина от тел да се вземат отпечатъците с нея ? Преди време ходих на консултация при един зъболекар и той ми каза че това което са ми направили на предните 5 зъба(бондинга) не е добре за венците ми ,защото когато се изгражда това покритие директно в устата не може да се направи така добре както в лаборатория и че той не би ми направил такова нещо.Може би зъболекарката която ми го е направила не се е справила добре,надявам се да намеря добър зъболекар да ги направи добре ! Аз съм против коронките,защото предните ми зъби не са умъртвявани,а 5 фасета за по 500 лв (това е цената която ми предлага моята зъболекарка ми идва множко !
Отговори с цитат
  #109  
Стар 14th May 2006, 20:40
vedra vedra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 18
Изпратете съобщение чрез ICQ до vedra
По подразбиране

ТЕОРИЯТА Е ЕДНО,ПРАКТИКАТА-ДРУГО. И ФОТОПЛОМБИТЕ СЕ ИЗБЕЛВАТ, НО АБСОЛЮТНО НЕПРЕДВИДИМО.Т.Е. СЪМ ИМАЛ ВПРЕДВИД РАЗУМЕН КОМПРОМИС-ИЗБЕЛВАНЕ И СЛЕД ТОВА ПОДМЯНА , АКО СЕ НАЛОЖИ.А СМЯНАТА ВИНАГИ Е СЛЕД ИЗБЕЛВАНЕ,ЗАЩОТО ФОТОПОЛИМЕРИТЕ СА АДАПТИРАНИ ПО ЦВЕТА НА СТАРАТА СИТУАЦИЯ
Отговори с цитат
  #110  
Стар 14th May 2006, 20:44
vedra vedra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 18
Изпратете съобщение чрез ICQ до vedra
По подразбиране

(ОТГОВОР ЗА ПАРТАЛИНАА) ТОЧНО ТАКА-МОЖЕ ДА СЕ ВЗЕМЕ ОТПЕЧАТЪК СЛЕД ПОСТАВЯНЕ НА ШИНАТА
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:17.