IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 6th April 2006, 22:17
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
a vednyj kato e naprqaven bonding, sled vreme mogat li da se slojat i faseti?
При внимателна работа е възможно след време бондинга да бъде подменен с нов бондинг (ако е необходимо) или с фасети. За бондинга винаги се изпилява по-малко отколкото за фасетите. Ако сте решили да си направите първо бондинг, а после фасети, поради финансови прични първо го обсъдете със стоматолога.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #42  
Стар 6th April 2006, 22:27
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Също така, имате ли някакви препоръки относно специалисти в естетичната стоматология в столицата? Искам нова усмивка, тип 'тв водещ' или 'фолк звезда' (това в рамкита на шегата, разбира се). Парите не са от значение, колкото толкова (трай бабо за хубост), но все пак някакви ориентировъчни цени за бондинг/фасети на горни предни зъби (4-6 броя, примерно)?
За новата усмивка тип "тв водеща" е възможно. За целта обаче трябва да разпитам кои колеги в София се занимават точно с фасети. Мога да ви препоръчам и колегата, при когото ходя на курс, но цените му са наистина сериозни. До колкото съм чувал (поради фактя, че всеки колега сам си определя цените) цените за една фасета в София се движат около 600-800 лв. Сигурно има и по-ниски цени, но колегите с които контактувам и от които продължавам да се уча работят на тези цени.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #43  
Стар 6th April 2006, 22:31
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Ето един сайт за фасети с картинки...
http://www.animated-teeth.com/porcel...in_veneers.htm
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #44  
Стар 7th April 2006, 09:05
mlqsko mlqsko не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 5
По подразбиране

Много благодаря за изчерпателните отговори, докторе! Ако бяхте в София със сигурност щяхте да спечелите някой друг клиент

Понеже Вие сте единствения специалист наоколо, простете ни че Ви задаваме един и същ въпрос по няколко пъти и че Ви питаме елементарни неща, а не ходим на преглед и консултации.

Всъщност в моя случай зъбите (горните предни) не са ЧАК в окаяно състояние, но все пак не са в това, което бих искал. Пушач съм, пия много кафе и кола и т.н. Не съм сигурен кое би било най-подходящо за мен - фасети, бондинг, ламинати? Ламинатите определено ми харесват като вариант, дали се правят масово или по скоро експрериментално?

Отново искам да Ви благодаря за времето, което отделяте за нас!

Поздрави,
Х.М
Отговори с цитат
  #45  
Стар 7th April 2006, 11:10
mlqsko mlqsko не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 5
По подразбиране Re: фасети

Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
Колегата, при когото ходя на курсове се казва д-р Петър Земриев. Мога да го попитам дали би ви приел, ако искате да се лекувате при него и ако е съгласен да ви свържа с него.
Трябва само да предупредя, че е един от най-скъпо платените и най-добрите специалисти в България.
ЕМИДЕНТ в Хаджи Димитър?
Отговори с цитат
  #46  
Стар 8th April 2006, 21:59
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Всъщност в моя случай зъбите (горните предни) не са ЧАК в окаяно състояние, но все пак не са в това, което бих искал. Пушач съм, пия много кафе и кола и т.н. Не съм сигурен кое би било най-подходящо за мен - фасети, бондинг, ламинати? Ламинатите определено ми харесват като вариант, дали се правят масово или по скоро експрериментално?
За съжаление стоматологията в България е все още в 20 век. Много малко колеги предлагат съвременна (от 21 век) стоматология. Самия аз се занимавам едва от няколко години с това.
Ламинати в Америка се работят масово, но в България още не съм чувал за колега, койот да ги работи. Разбира се това не означава, че нкой не ги работи, но поне аз не познавам такъв колега. Дори аз все още не съм ги изпълнявал в уста, т.е. с колегата от лабораторията сме ги правили, но на изкуствени модели, а не на живи хора.
За вас бондинга е по-неподходящ, защото е с по-неустойчив цвят, а ако и зъбите са абсолютно здрави, а искате само корекция на цвета е по-добре да се спрете на ламинати, а не на фасети.
По повод на това, че не съм в София... жалко за мен наистина, не поради друга причина, ами заради това, че основно в София идват чуждестранни-известни лектори, който заслужават да се чуят. Иначе имам пациенти от цялата страна. В днешно време не е толкова сложно от София да се дойде във Варна или обратното...
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #47  
Стар 10th April 2006, 09:17
mlqsko mlqsko не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
За съжаление стоматологията в България е все още в 20 век. Много малко колеги предлагат съвременна (от 21 век) стоматология.
Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
Ламинати в Америка се работят масово, но в България още не съм чувал за колега, койот да ги работи. Разбира се това не означава, че нкой не ги работи, но поне аз не познавам такъв колега.
Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
За вас бондинга е по-неподходящ, защото е с по-неустойчив цвят, а ако и зъбите са абсолютно здрави, а искате само корекция на цвета е по-добре да се спрете на ламинати, а не на фасети.
Ако трябва да обобщим това - трябва да ида до Америка, щото тук сме още в 20ти век
Отговори с цитат
  #48  
Стар 10th April 2006, 21:08
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

За мое съжаление май...
или да изберете нещо, което го можем тук в Бг.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #49  
Стар 14th April 2006, 11:14
ivaivalito ivaivalito не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 7
По подразбиране

Можете ли да препоръчате някой стомотолог в Бургас който да е по навътре в материята а не лелка която 20 години е работила в стомотологията и вместо да правят . UPGRADE те правят DOWNGRADE. аз по принцип живях 1 месец в Варна но се налага да се прибера в Бургас .А ако не знаете май вас ще посетя знам къде ви е кабинета.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 14th April 2006, 20:27
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

За съжаление наистина не познавам колега, който работи естетична стоматология в Бургас. Имам колеги, които работят там, но не се занимават профилирано с това, т.е. не мога да гарантирам за тяхната работа. Ако става въпрос за нещо по-обикновенно мога да ви помогна, но за фасети... Съжалявам!
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:38.