IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th November 2004, 19:52
treefrog
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране liophy, имам въпрос: (е, той е не само към теб, но...)

Питам теб, щото няма кой друг - обикновено или ти, или аз даваме отговори; себе си не мога да питам, та за това...
Чувал си, предполагам, за билката "еленов корен". Е, знам й всичките качества, но искам да питам друго - аз си вземам спиртния извлек от билката, но има и билка в натурално състояние, и предполагам, че ще е значително по-евтино. Но не знам как се взема - в какви количетва, каква концентрация, запарва ли се, кисне ли се, ако се запарва, няма ли да си загуби качествата, и такива работи... Ако знаеш нещо - кажи; ще съм ти благодарен...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th November 2004, 10:29
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Признавам си най-чистосърдечно, че не знам нищо за тази билка.

Това което знам за билките като цяло обаче е, че в много от случаите търсените съставки се извличат само чрез спиртов разтвор. Например някои алкалоиди просто не са разтворими във вода.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th November 2004, 13:07
treefrog
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Е, нищо де, и аз не винаги съм я знаел. Ами ако те интересува, ето какво мога да ти кажа за нея:
Химически състав: екдистерон, инкостерон, интегристерон, флавоноиди от групата на флавоновите гликозиди, дъбилни вещества, етерично масло, смоли, аскорбинова киселина, микроелементи и катехини.
Билката е полезна за какво ли не, но сега не говорим за лечение или профилактика на разни проблеми, а за фитнес. Е, и в този аспект, билката има силно изразено анаболно действие (ако приема се съчетава с физически тренировки, разбира се). Покрива 50% от действието на забранените химии, без да е вредна по никакъв начин за тялото. Дори подобрява работата на черния дроб, което също е важно при фитнес-храненето. От няколко месеца на пазара в Бг има "Екдистерон", който е много добър продукт, ама струва 85-86 лв за 100 капсули=максимум един месец, ако не взимаш пълната доза.
Е, ами хубавото на еленовия корен е, че е почти същото (продуктите са извлечени от еднаи съща билка -Rhaponticum cartamoides, (или поне от две почти еднакви билки, все едно- и двата продукта съдържат много екдистен, който всъщност дава анаболния ефект). А най-хубаваото на еленовия корен е, че струва 12 лв шишенцето, достатъчно е за две и повече седмици.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th November 2004, 11:08
Гост
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

По аптеките ли се продав това?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th November 2004, 15:56
treefrog
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране -

Да, по аптеките. "Еленов корен". Но не във всяка аптека го има - в повечето ме гледат като треснати, когато питам за него. Има го в Студентски град, аптеката срещу спирката на Зимния дворец, и в Билковата, в пресечките "Шишман" някъде, не помня имена на улици... абе сигурно се сещаш. Е, има го и в още сто аптеки, сигурно, но аз само в тия двете съм го намирал.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st December 2004, 19:24
Monster Monster не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2004
Мнения: 22
По подразбиране

za pove4eto bilki po-dobriq variant e vodno-spirten izvlek,za6toto toi raztvarq po-dobre alkaloidite, a i otpada opasnostta ot razgrajdaneto im pri visoka temperatura.probvai da kombinira6 levzeqta s babini zybi/tribulos terrestris/ imam mnogo dobyr efekt....
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: liophyимамвъпростойнесамокъмтебно
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:50.