IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #361  
Стар 14th April 2007, 10:03
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Дива, не знам в Пловдив, но тук в София има една страхотна детска ортодонтка, арменка е Елизабет /мн.сложна фамилия/, работи в градската стоматология. Тя направи чудеса със сина ми. Бяха ми казали, че тъй като той е с мн. тясна горна челюст, а с едри постоянни зъби, трябва да се разширява. Но тя му подреди с апаратче зъбите и каза, че ако толкоз зор има, ще му се извадят два "излишни" зъба /май петите бяха, не съм сигурна/. Сега си има идеален зъбен фейс
Отговори с цитат
  #362  
Стар 14th April 2007, 18:21
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

Emisof , С-я ми идва неоправдано заради честите контроли , които ще трябва да правим . Ориентирала съм се към едно име , но търся и други . Благодаря ти .
Отговори с цитат
  #363  
Стар 14th April 2007, 18:54
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ribka
И мен ме интересува за София.Наскоро на дъщеря ми (6 години) й паднаха горните предни резци.Зъболекарка,при която отидохме да извади единия,каза,че челюстта й е тясна и млечните зъбки са наредени на гъсто,и когато ще никнат постоянните,няма да има място за тях.За целта трябвало да се носят апарати за разширяване на челюстта и че възрастта й позволявала.Малко ми звучи садистично - "разширяване на челюстта"
В момента дъщеря ми е на 7 год. Все още е с млечни зъби, но наскоро попаднах на информация за лечение посредством трейнери (силиконови шинички подобни на боксьорските шини). След като се поразрових установих, че в България ги внася една варненска фирма. За съжаление варненската фирма е със затихващи функции и ми се наложи сам да си поръчам от Австралия такива.
Какво е интересното при тях: при тях лечението започва още при млечното съзъбие (т.е. от 6 год. възраст до 12 год.), носят се основно докато детето спи и по 1 час дневно. Действието им е насочено не към "разширяване на челюста", както при обикновените апарати, а в промяна тонуса на мускулите, които водят до оформянето на костите на черепа (това просто обяснено). Хубавото е, че лечението продължава 18-24 месеца и в голям процент от случаите е достатъчно за правилното оформяне на лицево-челюстната област (и в частичност за правилното подреждане на зъбите).
Ако искате повече информация вижте тук:
http://www.myoresearch.com/cms/index.php?t4k
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #364  
Стар 15th April 2007, 07:37
ribka ribka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 81
По подразбиране

Благодаря за информацията,ще разгледам по-подробно за тези шинички.А колко Ви излезе поръчката и доставката,ако не е тайна?
__________________
http://www.help-radi.org/
Отговори с цитат
  #365  
Стар 22nd April 2007, 00:41
lxyxlylxy lxyxlylxy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 1
По подразбиране

Така,искам е аз да попитам нещо...
На 18 години съм, и горните ми зъби са по-напред от долните /по точно двата предни/ имам за цел да ги "пребера" навътре чрез брекети, и точно тук ми е въпроса- вършат ли и тази дейност брекетите- да "прибират" зъби,или служат само за подреждане и изравняване. За мене е много важно защото така не мога да си затворя устата напълно,,,а всъщност им тряббва съвсем малко.
и също така да попитам как вървят цените на брекетите тази година,
не ми трябват златни невидими,или безцветни, просто наи обикновенни искам
Аз нямям много пари , ходя на работа и ще събирам от заплатите, когато събера ще запчна лечението
Благодаря предварително :P
Отговори с цитат
  #366  
Стар 23rd April 2007, 00:32
Milady Milady не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Sofia
Мнения: 16
По подразбиране Отново за фасетите!

Здравейте всички! Аз да възкреся отново и отново темата за фасетите и луминирите че тя ще става все по-актуална. След доста писане мисля че е редно да се похваля с финализиране на лечението си, като вече имам прекрасна фасада от луминири. Друг човек съм, от друга планета, със самочувствие и с различен поглед на нещата от живота, усмихвам се широко и гледам на живота от високо. Ами така е, човек като се възгордее става по-снизходителен, великодушен, по-поносим за околните. Колко малко е нужно за да се чувстваме добре в кожата си. И едно послание към всички заинтересовани по темата: действайте смело защото живота е хубав!!! Мерси за всичко на Д-р ВЕНЕЛИНОВ и д-р ТЯНКОВ!
Отговори с цитат
  #367  
Стар 23rd April 2007, 10:59
maslinka maslinka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 21
По подразбиране

аз имам следни явъпрос към д-р Велинов.горните втори резци ми липсват вообще нямам зародиши,можете да си представите какво разстояние се получава,освен това имам и диастема пален ужас,а левият ми кътник при захапка се покрива от кътника на долната челюст.казаха ми че ако си сложа фасетки те ще се счушят много лесно и нямало да има къде да се задаржат.има ли някакъв начин да се оправи положението.и какви са актуалните цени на фасетките.и ако може адреса на кабинета ви на лични ако не може тук в форума!
Отговори с цитат
  #368  
Стар 23rd April 2007, 16:20
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Ето това е най-доброто възнаграждение за един стоматолог-удовлетворението на пациента! Повярвайте-чувството е невероятно и за лекуващия! Лек ден!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #369  
Стар 23rd April 2007, 23:00
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от maslinka
аз имам следни явъпрос към д-р Велинов.горните втори резци ми липсват вообще нямам зародиши,можете да си представите какво разстояние се получава,освен това имам и диастема пален ужас,а левият ми кътник при захапка се покрива от кътника на долната челюст.казаха ми че ако си сложа фасетки те ще се счушят много лесно и нямало да има къде да се задаржат.има ли някакъв начин да се оправи положението.и какви са актуалните цени на фасетките.и ако може адреса на кабинета ви на лични ако не може тук в форума!
До колкото разбирам проблемът е естетически и ортодонтски. В такъв случай вашето лечение ще е комплексно-ортодонтско (наместване на зъби) с брекети, след това имплантологично (поставяне на импланти на мястото на липсващите зъби) и естетично-подобряване външния вид на вашата усмивка. Как точно обаче ще стане може да се прецени след преглед и изследвания.
За цени (без преглед) е невъзможно да се говори, тъй като трябва да се направи план за лечението, по който ще се калкулира и крайната цена за лечението ви.
Предполагам, че цялото лечение ще продължи към 2-3 години.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #370  
Стар 2nd May 2007, 23:42
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Ето няколко от последните ми естетични случаи.
Перивят е естетично затваряне на разстояния между предните долни зъби, посредством бондинг/директни композитни възстановявания/. Искам да ви обърна внимание на лъскавината на зъбите (също толкова перфектна, колкото и при порцелановите фасети):
http://gal2.neogen.bg/galleries/pict...4_qqfjztt8.jpg

Вторият случай е с естети`но лечение, с единична керамична корона спазвайки т.нар. правило за Nаtural aesthetic. Откровено мога да заявя, че моята лаборатория се справи блестящо послойната (фелдшпатова) керамика:
http://gal.neogen.bg/galleries/pictu...4_qxqr3pn7.jpg
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:14.